Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Ahojte, máte skúsenosti s mobilným internetom od DREI? Myslím konkrétne Hui Flat 10 alebo Hui Flat 20? Ako je to s tou rýchlosťou a so signálom? Funguje to spoľahlivo? Ďakujem:)
@hanica11 mam skusenosti s Drei telefonom. V minulosti tu bol signal dost slaby, musela som byt na poschodi na okne smerom na vieden :) aby som mohla v pohode volat. Je vsak mozne ze teraz je to (resp. v blizkej buducnosti bude) uz lepsie kedze pred rokom kupili orange, ktory tu ma dobry signal.
Profilova fotka
@maxina2002 Ak chces dat dieta do skoly v Kittsee, musi mat v Kittsee trvaly pobyt (alebo samozrejme aj niekde v susednej dedine). Do skoly uz neberu deti, ktore maju pobyt na Slovensku.
@maxina2002 ale pozor byt cez drustva nekupujes.
Profilova fotka
@maxina2002 no ked tu bude mat trvaly pobyt, tak by s prihlasenim nemal byt problem.
Profilova fotka
@cucuriedka To je pravda. Neuvedomil som si, ze ide o kupu bytu / druzstevny byt. Pri stavbe domu to je trochu komplikovanejsie, lebo nejaky cas trva, kym to clovek postavi a bude byvat. Do skolky nam zobrali syna na zaklade stavebneho povolenia, ale do skoly uz chceli Meldezettel dietata aj oboch rodicov.
@all byvajuci na Steinfeldsiedlungu Nestratil niekto z auta taku krytku? Podla popisu na zadnej strane je to z Volkswagena, seda metaliza takeho tvaru splostenejsieho obdlznika cca 8x4 cm (tazko sa to opisuje). Googlila som, ale neviem, kde na aute taka krytka je, ale kedze je vo farbe, tak asi niekde zvonka 8-) Mozem to pripadne nafotit, a pastnut to sem zajtra.
Profilova fotka
@strelko30 ozaj ta macka nereaguje na meno Mirko? suseda ma podobnu, a je to jedina cierna macka co z okolia poznam.
K nam chodi tiez nejaka macka, neni cierna. Dnes uz ale mame na obed kura.
Profilova fotka
@moriak malo nehodu? :-D
ahojte vsetci, viete poradit ako je to so svojpomocnou stavbou v burgenland? treba mat rakuskeho baumeistera? ako pozom prebieha kolaudacia? dakujem
Profilova fotka
@mateja9 V prvom rade, co si predstavujes pod svojpomocnou stavbou? Ak to beries ako svojpomocne (cize ty so svojou rodinou a najblizsimi susedmi), tak mozes. Baumeistera potrebujes v kazdom pripade. Kolaudacia je samostatny ukon. Pridu, vsetko skontroluju, ci sedi a mas to. Potrebujes akurat revizne spravy od elektrikarov a ak mas komin, tak aj od kominarov.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cucuriedka tak to neviem,lebo uz odisla od nas.ale mozno sa vratila k susede.
Profilova fotka
@all prisla mi posta na meno Peter Bianchi - Steinfeldsiedlung ak tu taky byva/je to vas sused dajte mu vediet, nech mi napise kam mu mam dat dopis co mu prisiel
Prosim prosim nepodavali ste niekto Familienbeihilfe prip. Kinderbetreuungsgeld tlaciva cez finanzonline system? Mala by som par drobnych otazok. Dakuuuuujem.
Profilova fotka
@all mam taku otazku na tych co davaju deti do skolky na svojom ucte vidim nejaku strhnutu platbu: Kiga9/2013 / 9179, Marktgemeinde Kittsee - 60 Euro je to za skolku?
@pinpo ano
Profilova fotka
@slummdog vdaka
neodstupujete niekto druzs. byt v kittsee? 3 izb. zo záhradkou najlepsie?
@pinpo Neviem, co ti spravil pan Rinalda, ale nam dost pomohol. Dostali sme na neho tip, ked sme boli v problemoch a naozaj, ked sme ho poziadali, vybavil nam, co bolo pre nas nemozne. Potom sme za nim boli este niekolko krat a vzdy nam ochotne pomohol. Slovnik ktory pouzivas je nejaky divny - mal by si sa nad sebou mozno trochu zamysliet.
@martinx123 Pises, ze slovaci sa nezucastnuju na zivote obce. A preco je to tak? Napriklad nasa rodina bola uz po dva roky na jarnom upratovani Kittsee. Ten prvy rok sme tam boli ako jedina slovenska rodina, druhy rok sme tam boli styri slovenske rodiny. Preco tam nepridete? Je to nahodou super akcia. Dobra nalada, preberie sa pri tom kopec zalezitosti s miestnymi. Po brigade nas starostka pozve na obed do restauracie, kde sa s nou da neformalne bavit o vsetkom. Tento vikend sme par rodin zorganizovali Ausländersonnatag vo farskom stredisku. Prislo tam kopec Rakusanov, zucastnili sa aj ine narodnosti, co tu ziju. Zastupenie mali aj Rusi, Korejci a Moldavci. Lucniciari, co byvaju v Kittsee tam spravili perfektnu naladu. Zeny tu otvaraju materske centrum v zamockej zahrade. Uz sa to dokoncuje, chodia to tam upratovat. Je tu dost zien, co tam chcu pre deti nieco tvorit. Ste uplne vedla s tymi vasimi getami....
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu ty si asi pojedol nejake huby co teraz rastu po travnikoch v okoli neviem o com tu teraz tocis, skus sa zamysliet ci tie huby nie su nejake halucinogenne proste ich nedavaj do ust ale do kosa
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu o com tocis ty? v druhej vete sa pytas preco je to tak a potom odpovedas nieco co je protichodne... alebo to napis troska zrozumitelnejsie, lebo takto ked sa predstavis utocne v skupine... ehm.. nie je vobec dobry zaciatok zvlast ked si tu na fore novy. Co takto zacat predstavenim, pozdravenim a nie rovno utocenim? Keby si si precital vsetkych 300 stran dozadu, zistis mozno preco ludia pana Rinaldu az tak nemusia, a nemusis tu utocit. Kazdy mame vlastny nazor a tym ze budes na ludi utocit im nazor nezmenis, skor to je ako keby male dieta bilo ostatne pretoze sa mu nepaci co hovoria.... :) ked mas iny nazor na pana Rinaldu, nech sa paci. Do teba za to hadzat kamenom nebude - pokial ho ty nehodis prvy.
@tomzozelenehodomu 2x citaj, 1x pis ... nechce sa mi to hladat ale urcite som nepisal ze vsetci slovaci sa nezucastnuju, skor ze vacsina nie. A chvalim ta ze sa zucastnujes a ides prikladom. Howgh!
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu My sme tiez nemali cez Rinaldu najlepsiu skusenost. Sice nam pomohol, ale zobral si proviziu, o ktorej vyske nam dopredu nepovedal...
@cucuriedka sorry, naozaj som to pisal v afekte. Cital som si toto forum niekolko stran do zadu a nasiel som ten vulgarny prispevok pinpiho o panovi Rinaldovi (citujem: ha, tak som si dobre myslel, ze je to taky slizky had a snazi sa cez nejaku slovensku mensinu zviditelnit a vyuzit ju ked sa mu to nepodarilo, tak vsetkych predhodil ako kus niecoho smradlaveho a zleho a otocil kabat naopak...je to hajzel, nic viac ) Tento prispevok ma tak vytocil ze som sa zeregistroval ... mozno na to to bolo dobre. Pred dvoma rokmi sme mali zasadny problem pri dokoncovani stavby a zo stavebnej firmy sme dostali tip na pana Rinaldu, ze by nam mohol pomoct. Pan Rinalda nam naozaj vsetko vybavil. Bol to prvy Rakusan, s ktorym sme tu prisli do kontaktu. Neskor sme sa na neho obratili este v dvoch inych zalezitostiach a vzdy nam pomohol. Ocenujeme aj tie integracne plesy, ktore organizuje. Citat 300 stran dozadu nemam cas. Mozno si to tu ale prejdem aj hlbsie. Ked by si mi dala konkretny link, tak si precitam. Tu je nejaka komunita, kde sa vsetci poznate, ked sa mam predstavit?
@martinx123 Vyhladavajte prilezitosti je to fakt dobre a nikdy neviete ake dalsie efekty to prinesie. Ked sme boli toho roku na tom upratovani, starostka to nafotila a jednu fotku dala na obalku prveho cisla Kitsianskeho vestnika, ktori dostali vsetci do schranok. Miestni sa poznaju a vedeli, ze ti na obalke nie su domorodci ale su to zahranicni. Na jesen tu byva vdakyvzdanie za urodu. Miestni tam prinesu svoje kolace a burciak a chvilu po omsi oslavuju. Tri slovenske rodiny sme tam prinesli nase kolace, nic sme si od toho neslubovali. O tyzden neskor sme dostali feedback, ze miestni to zaregistrovali - prvy krat prispeli aj Slovaci.
@all Zdravim, medzi Bergom a Kittsee pri strkovisku rozlozili tabor polisi aj s financakmi. Tak len FYI ak sa chce niekto vyhnut. Neviem ci nie su aj pri dialnici alebo pri prechode do Jaroviec.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu pozname sa tu online. Vzajomne sa informujeme, pomahame, sem tam vymenime protichodne nazory. Ak mas rad pana Rinaldu je to ok, nezabudaj ze niekto s nim moze mat aj zlu skusenost, a ma iny nazor. Je to fajn ze vam pomohol, dobre pre vas. Ja chodim do spevokolu napriklad tu v Kittsee, ale nemam potrebu to propagovat. Treba brat v ohlad to, ze markantna vacsina ludi co sa sem pristahovala su mladi ludia ktori bud maju uz rodinu (babatka), alebo ludia co chodia od nevidim do nevidim do roboty. Sama som medzi nich patrila pred porodom prveho dietata. Pri dvoch ani neviem kedy mam riadne zehlit, staci chripkova sezona a toci sa to u nas tak ze cely mesiac sme riadne nos nevystrcili. Kazdorocne sa chystame chodit cistit, a nevychadza to lebo sa o tom dozvieme 3 dni predtym (tak isto mi nevychadza ist na dobrocinny trh v BA v starej trznici uz 8smy rok lebo sa o tom dozviem na poslednu chvilku). Podla mna to ani neni o tom ze sa ludia nechcu zapajat, ale ked pride clovek o osmej vecer unaveny ako kon, tak je mala pravdepodobnost ze sa do volnocasovych aktivit obce zapoji ale skor pojde cez vikend pozriet svoju rodinu, pokosi zahradu, nakupi a odfukuje na gauci aby dohnal unavu (podaktori sportuju napriklad). Nemyslim si ze toto je odsudzovaniahodne, vsade su vynimky z pravidla (nezbedni susedia co sa nevmestia dokoze akoukolvek formou), a mozem za seba povedat ze mne osobne (opakujem moj nazor iba, nikoho nepresviedcam), ti co navrhli SFS (architekti alebo kto, do toho moc nevidim), z toho urobili urcitym sposobom ghetto (nie v zlom zmysle) - vela budov natlacenych na seba, s otrasnym osvetlenim parkovacich miest, zo zahrad vyhlad bud k susedom (su aj take kde sa to da), alebo na vyfuky, detske ihrisko je jedna preliezka a 2x piesok (ako hovorim boli sme chori mozno sa to zmenilo), a podla mna troska netradicne riesenie zahrad v obytnych domoch - kde si neviem predstavit ako susim pradlo na balkone ked sused podo mnou griluje alebo je silny fajciar. Okrem toho je to mimo dediny, takze je to podla mna skor taky satelit dediny co je pre mna skor take ... oddelujuce... No nezijem tam, neviem ako tam zivot bezi, ale takto to na mna posobi ked som neni sucastou SFS. Vsetci sa asi mozu podakovat staremu uplatnemu starostovi (aj domaci, aj novi obcania). A hajit sa iba tym ze sa nezapajame... well, sama poznam X ludi co su zatrpknuti zadebneni dedincania a mozes im vysvetlovat kolko chces, tak si budu hust svoje ze sme iba zlo priniesli (osobna skusenost, z blizkych kruhov starostky). ....tak a teraz sa vsetci do mna pustite... ale iba ak si date svoju realnu profilovku :-D :-p
Profilova fotka
@slummdog dik.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?