Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
takze ludia, sprava dna. Susedom ukradli auto (skodovka) a na policii povedali ze to uz je behom tyzdna-dvoch druha skodovka. predtym to bolo na landstrasse.... pozor nato, dva krat to bolo uz z nedele na pondelok, auta si dobre zabezpecte.
Profilova fotka
@piother v pondelky v slovenskom narodnom muzeu byvaju stretka mykologov a zberacov hub pre identifikaciu. Kludne posli foto k nim, obratom ti poslu co ti tam rastie ;-)
Profilova fotka
@cucuriedka ty teda vies potesit ludi do zivota! vsak to ked pojde takto dalej to tam v kittsee ani auto neostane zachvilu aby som auto retazou k tomu drevenemu stlpu privazoval
Profilova fotka
@slummdog akoze na EBSG volno, kua, to co su toto za sposoby? ze oni maju volno, vsak je uplne normalny pracovny den a cudoval som sa ze este stale neodpisali na email, inokedy hned pride odpoved...
Profilova fotka
@pinpo aj moj manzel mi to hovori :-D no ja rozmyslam co vcul s autom, ked ho ideme odkupit konecne, bude na rakuskej poistke ktora zakonna urcite nezahrna krades, polovicne kasko tiez nezahrna kradez ze este aku dalsiu zabezpeku tomu dame, ak by ho ukradli. Ostat bez auta teda rozhodne nechceme. existuje nejake chipovanie?
Profilova fotka
@cucuriedka a kam? adresa, mail? :)
Profilova fotka
@cucuriedka jasne, kludne si ho ocipuj ako psa, alebo precipuj ako nejaky tuner a kludne si mozes aj gpsku na to nahodit, len ci to nebude trosku draha polozka na to auto
Profilova fotka
@pinpo aka hodnota auta je podla teba vhodna na to aby sa to oplatilo? :-)
@cucuriedka ahoj,a na akych znackach bolo to auto? Myslim to, co ukradli. Pre zaujimavost. @all v Siedlung 1.etapa sme stale bez teplej vody? Dik :)
@kvetinkaseveru nie, uz ide
Profilova fotka
@kvetinkaseveru jedno urcite SVK a druhe netusim, popytam sa, ked stretnem susedu. Ocividne to bolo tiez na nasom sidlisku.
http://burgenland.orf.at/news/stories... :-(
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@fetak44 super ze ho chytili.... no nemajte nejake predsudky, rakusania kradnu tiez.
Profilova fotka
@cucuriedka na kradnutie? ja neviem... ludia kradnu aj pre 10 euro a ak myslis auto, no zalezi ake drahe riesenie si das teoreticky moze byt alternativa, ze si dopoistis GAP, teda ked ti ukradnu auto alebo mas nehodu, tak poistovna vracia len adekvatnu cast a ten GAP ti to doplaca doplna
Profilova fotka
Pekny den prajem...Prečítala som už hádam celé fórum o bývaní v rakusku Hainburg vs Kitsse.Rozmýšlame o prestahovaní sa zo Slovenska do AT,viac sa mi pozdáva ten Hainburg.Popísal by mi niekto o práci a byvani v Hainburgu?...čo sa týka aj školky musí mi malý vediet nemecky?Dakujem velmi za odpovede :-)
Profilova fotka
@mimka2412 Dieta nemusi vediet jazyk. Ani ked pojde do skoly. Uz s tym maju celkom skusenosti. Nauci sa. V Hainburgu su o cosi lacnejsie pozemky ako v Kittsee, ak by ste uvazovalinad stavbou domu. Zda sa mi ale, ze napr. druzina v skole je v Kittsee lacnejsia. Celkom by ma zaujimalo, preco sa vam viac pozdava Hainburg? :-)
Profilova fotka
@mom3 preco Hainburg asi preto ze je to viac v centre vsetkeho a ani na Kittsse so nezavrhla ale pride mi to tak od ruky...Zatial len zbieram info zo vsetkych stran tak som vdavčna za každu radu co sa ku mne dostane hlavne aj volnych pracovnych miest.Dakujem a pekny den prajem :-)
Profilova fotka
@mimka2412 S pracou to tu v okoli je velmi tazke. Kazdy by chcel robit hned za hranicou. Aj ked nehovorim, ze sa neda nieco najst...
Parlamentne volby v rakusku - takto volilo Kittsee: https://www.facebook.com/photo.php?fb... Mimochodom 3 najsilnejsia strana (a najvacsii prirastok oproti minulym volbam) ma FPOE nieco ako nase SNS....
Profilova fotka
@martinx123 Vyzera to tak, ze zatial co OVP ma v Kittsee stabilnu zakladnu, tak 8% SPO preslo k FPO.
Profilova fotka
FPO je krajne pravicova strana, ktora vystupuje proti moslimom, EU, a pristahovalcom. Da sa povedat, ze ten narast hlasov moze suvisiet s vlnou pristahovalcov zo Slovenska a pod.
@mom3 suhlasim i ked skor to suvisi s rastucou kriminalitou ... ale urcite aj s pristahovalectvom
@mareko4 ohladom toho rusenia trvaleho pobytu na SK, poistenie je jedna vec ale ked pride niekto z Vas o pracu druha z Rakuskych davok sa zije lahsie :-)
ahojte ,chcem sa opytat ide skylink cez satelit na nasich domoch co mame na strechach? vdaka za info
Profilova fotka
@bublifukk a ktore su tvoje domy?
steinfeld 2 etapa
@bublifukk Ak pod pojmom "Na nasich domoch co mame na strechach" myslis RH-cky na SFS tak nie. Treba to pootocit o kusok. My sme to mali nastelovane na 19,2 (podla stanic co sme chytali som tak usudil) a skylink fici na 23,5. Skusaj chytit TA3. Ta je na 23,5 a nieje kodovana tak pri neuspechu mozes vylucit problemy so Skylink kartou.
myslim Stiege 6/9
@all Ahojte, chcela by som upozornit vsetkych co chodia domov cez Berg, ze podvecer z kukurice (hned vpravo za restauraciou na konci Bergu) prebiehaju cez cestu srnky. Porast je takmer po cestu a vidno ich v poslednej chvili. Tak budte opatrni...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?