Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@pinpo ano, a minule sme ich tam videli zase, ked sme isli okolo
Ahojte, prosím vás.. hľadám .byt na predaj alebo prenájom Hainburg a okolie...dakujem....
Profilova fotka
Prosba na rodicov deti na SFS - prosim vsetkych rodicov, ktorych deti sa hravaju na detskom ihrisku (so smyklavkou), ze ak im pri hre spadne lopta do najblizsej ( =nasej zahrady), aby nepreliezali za loptou cez plot ! Pletivo je makke a uz je na dvoch miestach pokrivene. Tato deformacia sa uz neda opravit. Loptu vratime, staci napisat sem alebo nechat odkaz s telefonnym cislom v schranke na SFS 69/2, Top1. Dakujem za pochopenie :)
@bluebora Neviem ci vsetci chodia sem a to nehovorim o rakusakoch. Vytlac si dvojjazycne upozornenie, pripadne pouzi univerzalne upozornenie - ostnaty drot (je aj v zelenej ako vas plot), tomu porozumie kazdy 8-)
http://komentare.sme.sk/c/6920645/aky... "Polovičná integrácia Iný problém predstavuje fakt, že Slováci sa v Kittsee navzájom takmer nepoznajú, že spolu takmer nekomunikujú a nezúčastňujú sa na verejnom, spoločenskom živote obce. A to ani vtedy, keď nemčinu ovládajú. Potvrdila to i Letná akadémia. Jej rakúsko-slovenské podujatia v zámku navštívili Slováci z Bratislavy, nie tí z Kittsee. Kopčianski Slováci žijú v moderných getách a ak sa aj zhovárajú, tak po slovensky. V Kittsee bývajú, no za prácou cestujú do Bratislavy. Už tento status sťažuje integráciu. Jej parametre budú postupne meniť až slovenskí absolventi rakúskeho vzdelávacieho programu. Nevedno, čo všetko toto slovenské prisťahovalectvo prinesie, no treba mať na pamäti, že kvalita života súvisí nielen s kvalitou bývania, ale aj s kvalitou medziľudských vzťahov. Ak by to neplatilo, boli by zbytočné všetky štúdie sociológov zaoberajúcich sa integračným procesom v Nemecku."
Profilova fotka
@martinx123 Neviem, ci celkom suhlasim. Neviem sice posudit, ako to je v spominanych "modernych getach", pretoze byvame v rodinnom dome, ale prirodzene sa bavime so susedmi a nadvazujeme vztahy. Samozrejme, ze nepozname vsetkych naokolo a viac sa bavime so Slovakmi. Je pravda, ze nejako cielene nevyhladavame nove znamosti medzi Rakusanmi, ale to sa da asi povedat aj o nich smerom k Slovakom. Celkom by ma zaujimalo, ako by vyzeralo taketo hodnotenie niekde v Chorvatskom Grobe, Malinove a pod. a ako novi pristahovalci zapadaju do vztahov s povodnymi usadlikmi. Takisto si nemyslim, ze su vsetci hned najlepsi kamarati. Mam kamarata z Ivanky pri Dunaji, ktory mi tiez hovoril o tom, ze u nich sa ludia delia na pristahovalcov (vacsinou Bratislavcanov) a starych Ivancanov. Skor si myslim, ze toto pristahovalectvo je problem rakuskych uradov a mozno by pre nich bolo fajn to nejako regulovat, lebo im to prerastie cez hlavu. Mozno sa uz o to aj pomaly snazia, ked na byvanie v druzstevnych domoch na Marhulovej ulici sa neda dostat WBF...
@martinx123 napisal pan, ktory sa zucastnil Letná akadémie a bol prekvapeny slabou ucastou Slovakov z Kittsee? Je smiesne tvrdit, ze cakali nieco ine ako prijazd Slovakov. Azda Rakusania sa nebudu hufne do pohranicia hrnut, najma nie ti v produktivnom veku, ci mlade rodiny. Jasne, ze druzstva vedeli, ze najma Slovaci budu mat zaujem o byvanie. "V Kittsee bývajú, no za prácou cestujú do Bratislavy." A vsetci odrazu maju nejaku inu moznost? Do BA je to 15minut, co pomaly z jednotlich casti Bratislavy trva cesta do prace dlhsie. V AT je sice nezamestnanost s nizkym percentom, ale ani tak tu na Slovakov nikto necaka s nachystanou pracovnou zmluvou. To ze sa ludia z nejakeho spominaneho ghetta nevykecavaju na nejakych stretnutiach nemusi byt cisto z dovodu nezaujmu o integraciu, ale mozno z casovych dovodov nestihaju, kedze nie vsade sa pracuje do tretej popoludni a clovek sa venuje aj rodine. Mozno az budeme na dochodku ako povodni obyvatelia, tak sa pojde hufne integrovat. Tito pisalkovia mutia vodu, ako ked uvadzali, ake lacne byvanie za hranicami je a ako za cenu bytu v BA kupis dom. Jasne, tie ich zarucene pravdy.
@slummdog mas piano? cital(a) si cely clanok? @mom3 Ta veta o praci v BA je samozrejme blbost, to iste by bolo kebyze ti ludia robia vo Wien. Ono ta pointa je skor inde .... a to iste ako hovori aj @mom3 sa deje aj v inych obciach v okoli BA (a urcite aj v Speckgurtel okolo Wien). Tu je skor problem ze sa jedna o inu krajinu s inym jazykom, a domaci takuto sokovu terapiu (obrovske prirastky obyvatelstva) vnimaju citlivo. Skus si predstavit ze zijes v cisto slovenskej obci na juhu slovenska a zrazu sa ti tam zacnu stahovat madari, skupovat pozemky, stavat domy ... v obchodoch na teba zacnu hovorit po madarsky, zacnu sa objajovat dvojjazycne napisy (pripadne len po madarsky), v skolke sa tvoje dieta uci skor po madarsky ako po slovensky (lebo 90% deti ma materinsky jazyk madarcinu) a madari sa nezucastnuju na akciach obce, pripadne na Vereinsleben .... chodia tam len prespavat.
Profilova fotka
@martinx123 Jedna vec je nechat cudzincov kupovat pozemky (mimochodom s podmienkou trvaleho pobytu ako to je v Kittsee) a druha vec je toto pristahovalectvo podporovat vystavbou druzstevnych bytov. Osobne nemam proti nim nic. Akurat Rakusania sa nemaju co stazovat, lebo je to ich obecne zastupitelstvo, co to povoluje.
@mom3 pozri v rakusku sa konaju teraz volby a podobne ako na slovensku, obcania nemaju pocit ze ich voleni zastupcovia robia to co je v ich zaujme. Takze podobne ako Slovak frfle na politikov, frfle aj rakusan .... a vidi ako sa na predaji pozemkov a rezonacii nabalili .... podobne Nabinger to zvaluje na predchodcu zo svojej strany, a ona si umyva ruky.
@martinx123 nemam piano, ale ocakavam, ze aj zvysok clanku sa nesie v rovnakom zneni ako zaciatok. POdla mna je velkou chybou separatne riesit problematiku pristahovalectva do Kittsee a hlavne uz je neskoro. Co nas vyzenu? A co zvysok AT? Odrazu nepocituje problem pristahovalectva tureckej mensiny? Kolko percent obyvatelstva predstavuju? Kulturne odlisnosti, jazyk, nabozenstvo...... naco robit dramu z par ludi v jednej dedine nerozumiem. Madarov je tu tiez plno a tych nikto neriesi ako problem? Len Slovaci vytvaraju ghetto odrazu? V skolke nikto nepretlaca slovensky jazyk, ze male deti medzi sebou komunikuju v slovencine je normalne, ked nemcinu neovladaju, postupne sa naucia. Nevsimla som si, ze rodic by na ucitelku spustil nastojcivo po slovensky, nech si teta hlavu lame. Ziadne pretlacanie dvojjazycnych napisov v dedine, som nepostrehla. Preco je potreba prirovnavat par pristahovanych Slovakov pomaly k madarskej problematike na Zitnom ostrove? Nikto tu nejde vytvarat autonomiu preboha. A staci sa zamysliet, kolko z pristahovanych Slovakov zial neovlada nemcinu zdaleka na takej urovni, aby prisli komunikovat na nejake integracne akcie. Inak by sa neprizivovali Haklova a spol na sprostredkovani druzstevnych bytov/domov, ale aj na vystavbe sukromnych domcekov.....Mozno popremyslat najprv, ako hned spustit kritiku, ze pristahovani Slovaci su ignoranti a nezaujimaju sa o nic. BTW, cisto slovenska obec na Juznom Slovensku hadam ani neexistuje K predaju pozemkov, velka vacsina z nich je v sukromnych rukach rakusanov. Ked chce, nech preda len Rakusanovi, ale tiez chcu zarobit a su radi za slovensky zaujem. Parlamentnych volieb v AT maju moznost sa zucastnit tusim len obcania Rakuska, takze toto je off topic. Komunalne volby uz boli, kto sa stihol do problematiky zasvatit, registroval sa a odvolil. Vacsina skor riesila stahovanie, buzeraciu z FA a nechcela miesat karty na zaklade par iniciativ za Rinaldiho stranu.
@slummdog precitas si prosim este raz co som pisal ... snazil som ti priniest pohlad z rakuskej strany. + priklad obce na juhu slovenska je cisto teoreticke cvicenie, ktore ti malo pomoct pochopit ako sa citia domaci tu + volby bola reakcia na mom3
Článok sa načítava...
@martinx123 preco myslis, ze nepozname pohlad z rakuskej strany? Ved tu zijeme tiez. Rakusak, co predal pozemky si madli ruky, ako dobre zarobil, co by pred par rokmi ziadnu cenu nemalo. Ten, co nema co predat a je nuteny dozit v Kittsee je nesvoj zo slov. aglomeracie. prirodzene a pochopitelne. Nepotyka sa zas napriklad s tureckym ghettom, kedze v Kittsee nie su. Nerozumiem, co si ale celym chcel povedat, nakolko toto sa absolutne nechyta na problem slovenskych Madarov a Madarov, ktori maju aj nejednu vlastnu politicku stranu na Slovensku. Mnohi "slovenski" Madari by skor uvitali autonomiu ako sa stat rydzo slovenskou dedinou. Zrejme na to poukazalo aj to, kolki sa hlasili k madarskej narodnosti. Tento priklad vobec nekoresponduje s Kittsee, kde take iniciativy nehrozia
@slummdog ok ak nerozumies mojmu prikladu, nahrad Madar eskimakom :)
@martinx123 rozumiem. Vystiznejsie je nahradit komara somarom. Chce to cas, zmeny nema nikto rad, zvyknu si postupne vsetci
Nechcem vam kazit integracnu radost, ale tipci z kebabu nevyzeraju moc rakusky (kebab je ale v pohode). Nejakeho batmana som videl aj v Bergu.
Profilova fotka
@martinx123 @slummdog tento "problem" z integraciou je umely podla mna.Su svk ktory su aktivny v obecnom diani a taky ktory niesu.Je to predsa normalne ,aj v obycajnom 4 poschodovom panelaku kdekolvek na svk sa ludia predsa nemusia poznat velmi osobne alebo vobec nie. Ich personlich kenne keinen "einheimischen" direkt im kittsse der probleme mit neuen svk einwanderern hat. Gerade das gegenteil ist der fall.
@all: vie niekto poradit nejaky kamerovy system do bytu? chcem sa vyhnut do buducnosti tomu, ze instalater z pinetzu si nauctuje namiesto 30 minut (cca 1 hod) 2 hodiny... vdaka
Profilova fotka
@mareko4 niektore aj do 100 eur s sd kartou... pozerala som minule v OBI
ahojte, býva niekto resp. chystá sa niekto cez OSG bývať do Gattendorfu? teraz je tam v ponuke "Oberes Feld" taký menší komplex. Dik :)
Pre Slovakov co volili Zsoltiho a Rinaldu, argument z diskusie o zvysovani poplatkov skolke: GR Rinalda stellt fest, dass irrsinnig viele Kinder mit teuren Autos zum Kindergarten gefahren werden. Und die Gemeinde wird dann als asozial hergestellt. http://www.oevp-kittsee.at/uploads/me...
Profilova fotka
@martinx123 ha, tak som si dobre myslel, ze je to taky slizky had a snazi sa cez nejaku slovensku mensinu zviditelnit a vyuzit ju ked sa mu to nepodarilo, tak vsetkych predhodil ako kus niecoho smradlaveho a zleho a otocil kabat naopak ja by som sa toho stareho uja opytal na tom stretnuti len jedno: ze ci ma zoznam a fotky tych "drahych aut" a co definuje ako drahe auto ;) je to hajzel, nic viac
Profilova fotka
@martinx123 @pinpo Na drahom aute jazdi mozno tak on...
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Mna by zaujimalo, koho ten "pan v rokoch" denne vyvaza do skolky, ze si dovoli hodnotit, ake drahe auta sa tam pri skolke dennodenne pohybuju. Ked ten jeho velky medved sa neda prehliadnut pomaly z konca dediny.
@cucuriedka kde vam zmizlo? ste ho nechali vonku? a kde presne?
Profilova fotka
@slummdog :-| to keby som vedela, decka mam chore a uz ledva matozim. Bud sme omylom odisli z Billy bez neho alebo na zahrade zozadu domu. Ale ani za certa si neviem spomenut kde naposledy (nedostatok spanku, a kopec utierania soplov). V bille nic nenasli, bola som sa pytat.
@cucuriedka no to by bola skoda, keby dostalo nohy, je to veru super odrazadlo a nie lacny spas. Drzim palce, snad sa najde
@cucuriedka skus si pozriet slovensky bazos ci ho uz tam nenajdes na predaj, kebyze hej aspon budes vediet ze ho uz nemusis hladat
Profilova fotka
@serverka pozerala som vcera, aj modreho kona... zatial nic.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?