Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
Neviem, ci viete, ale v noci z piatka na sobotu (16.8.) boli v krajnych bytovkach pri ceste s rodinnym domcekmi vykradnute kocikarne. Co ukradli z bytovky z 1.etapy neviem, ale z nasej (pri detskom ihrisku) ukradli 2 bicykle, treti nechali vonku (bud ich niekto vyrusil alebo sa im nezmestil do auta). Dostali sa tam cez vetracku, jednoducho ju vypacili. Policia prisla, spisala, skonstatovala, aby sme si viac vsimali pomaly sa pliziace starsie auta s privesnymi vozikmi a starsie dodavky, vacsinou SK alebu HU, SPZ DS a pod.... a to bolo tak vsetko, co mohli urobit. Suseda bude dnes volat na druzstvo, musia opravit okno - klucku, sklo ideme zastriekat na mliecne, aby nebolo vidiet dnu....Takze neodporucam nechavat drahsie biky v kocikarni, takyto sa po uspesnej akcii urcite vratia na miesto cinu...
Profilova fotka
...alebo takíto :)
Profilova fotka
aha tak to preto tam rano stali policajti, a ja som si myslel, ze zas nejaky mareko typek odsledoval skryty spoza okna doma ze niekto siel so psom bez vodzky a zavolal svojich oblubenych kamosov :P No, to co konstatuje policia, ze lepsie si vsimat pliziace sa auta atd atd, tak to je podla mna tazko, lebo napriklad vcera som siel okolo pol noci od zamku peso domov, a ked som siel po ceste popri poli k bytovkam tak pri bytovkach stala dodavka so zapnutymi dialkovymi svetlami osvetlujucimi cestu po ktorej som siel, no a po malej chvili ked som sa blizil tak rychlo odfrcala po druhej strane cesty prec. Podla tohto si kludne mozem mysliet, ze to boli zlodeji, ale zaroven mozem mat len paranoiu, lebo to mohol byt iba nejaky sused a aj keby som k nim prisiel zblizka, nemam sancu zistit, ci to sused bol alebo nie, nepoznam vsetkych zo vzdialenejsich vchodov od mojho. Takze taketo pozorovanie co navrhuje policia nieje take easy podla mna. A inak, ja ked tu citam prispevky velakrat, tak som taky prekvapeny z tej atmosfery co tu par ludi vytvara. Lebo ja ked idem po SFS, tak vidim len normalnych, prijemnych ludi, nikto mi nepride sposobmi ako tu niektori prispievatelia, tak ja neviem ta hrstka tu negativne pisucich ludi, to su zrejme ti, co nemaju co robit tak vypisuju spoza kompov neprijemnosti alebo stoja za zaclonou v okne a sleduju na koho zavolat policajnych kamosov, inak si to neviem vysvetlit. Skor som odpozoroval, ze na mnohych miestach vo vchodoch sa vytvaraju celkom dobre partie ludi, tak ako v okoli toho nasho a vladne tam naozaj prijemna atmoska :-) A inak k tomu Sparu vyssie, v sobotu som tam bol 2x a bola iba jedna pokladna otvorena s radou az po zmrzku, nie ze by mi to vadilo, lebo to ide celkom rychlo, ale tiez tam vidim iba raritne otvorene dve pokladne. A takisto som prekvapeny co tu pisala teta pokladnicka, lebo v penny sa bezne bavim s tym slovenskym panom slovensky, v bipe takisto a v spari detto, tak mi skorej dojde, ze ci niekto hovori slovensky zalezi skor od osobnosti, ale to je mozno len dojem, neviem nerobim tam :-)
Profilova fotka
@el_flamingo ja ked je tam vela ludi poviem nech otvoria dalsiu kasu a hned otvaraju... napadlo niekoho poprosit pokladnicku nech zavola dalsieho pokladnika?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@bluebora mozno staci kupit len taku tu vzorovanu foliu co sa dava na okna do wc/kupelni v krajnom pripade mreza... aj ked ci to potom nebudu cez dvere zase skusat...
@bluebora no pokial maju poistenie domacnosti (u mna cca 12 eur/mes.), ktore pokryva aj privatversicherung, poistovna ti preplati ukradnuty bicykel... aj to je riesenie
Ja mam uz svoj styl nakupovania. ak je vela ludi pri kase, postavim sa k druhej co je zavreta, pokladnicka si uvedomi ze tam asi nestojim pre srandu kralikov popripade jej poviem aby kasu otvorila a vyhlasi pokladnu za otvorenu.....a vzdy tak vsetkych predbehnem 8-) a mimochodom....nebudte vsetci taki mudri, hlavne co pracujete na SK. ja pracujem na prestiznom Golfe a mame zakazane hovorit po slovensky! len v nutnych pripadoch. nastastie slovenski zbohatlici ovladaju nemcinu. :-D verim ze pokladnicky boli prijate nie kvoli slovencine ale kvoli nizsim platom.
Vie mi prosím niekto povedať, či v Rakúsku existuje niečo ako náš katasteronline.sk? Alebo ako sa dá dostať ku katastrálnym mapám, zistiť, ktorý pozemok komu patrí? Ďakujem:)
...pardon, myslela som samozrejme náš katasterportal.sk...
Profilova fotka
@hanica11 ano existuje. kuk sem: http://geodaten.bgld.gv.at/de/gis-inf...
Profilova fotka
@hanica11 ale ked chces konkretny vycuc je to spoplatnene
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cucuriedka @hanica11 Ja tiez pouzivam tu istu stranku. Konkretnych majitelov ti povedia aj na Gemeindeampte - s tym by nemal byt problem.
Ďakujem!
@susi206 milá susi206, páči sa mi tvoja šikovnosť pri pokladni (zrejme máš vždy naponáhlo, kypí ti dom mlieko a pod.) a môžeš svoj nákup ešte vylepšiť, urýchliť-stačí si dať detskú autosedačku na predné sedadlo v aute, alebo nálepku "baby on board" a môžeš pred eurosparom (aj pre inými obchodmi) zaparkovať rovno pred vchodom...s tými pokladníčkami-predavačmi v eurospare, keďže už pracuješ v AT v tom prestížnom Golfe, by si mohla vedieť, že platy sú v AT - v obchodoch rovnaké pre ich občanov aj pre tých druhých...možno v tom prestížnom Golfe majú inú optiku...včera som sa v eurospare pýtal, či majú zakázané hovoriť po slovensky, tak odpoveď bola že nie...to asi preto, že eurospar nie je prestížny Golf a chodia k ním aj slovenskí nezbohatlíci...niektoré veci, keď tam už bývaš a vieš nemecky, by si si mohla preveriť a nebyť ako najlepšia TV v SR, ktorá predvčerom uviedla, že v obchodoch v AT sú platy o akých sa v SR sníva a stačí iba prísť...len akosi zabudli doplniť, že okrem nemčiny musí byť človek vyučený v obore a s titulom Ing., Mag. Mgr. sa môže iba "pochváliť", lebo s titulom ho na pozíciu pokladníka-predavača-skladníka nepríjmu...nie ako u nás... ;-)
Profilova fotka
@mongolisko ale no, utocime na seba navzajom ci si pomahame?
Profilova fotka
@cucuriedka Myslim si, ze @mongolisko tu reagoval skor na viac-menej utociaci a pohrdavo-ironicky ton @susi206...
@cucuriedka neútočím, keď to tak vyznelo, tak sa ospravedlňujem, len sa snažím vniesť do veci trochu pravdy, možno trochu netaktne. osobne mám tiež veľké poznatky z AT...môžeš mi veriť, že naozaj viem o čom hovorím...osobne som totiž nevidel "ponáhľajúceho sa" rakúšana pri nákupe, teda aspoň nie toľko ako našincov... bol som tiež svedkom že išla iba jedna kassa, domáci zakričal "kasse" (či tak nejako) a už tam niekdo dofrčal... s tým autom je to tiež pravda - videl som také auto (veľké s čiernymi sklami) so sedačkou, aj s nálepkou...síce bez dieťaťa, ale pri parkovaní to bolo účinné...hlavne že auto bolo blízko vchodu...slovenčina - aj v penny je slovák, v hofer a v bipa sú našinky/ci... nie je problém hovoriť s nimi po slovensky...o tých platoch tiež viem svoje, mám nezamestnanú ženu, má skúšky z nemčiny (v AT), lenže má maturitu, nie je vyučená predavačka...ponuky posielala už pred rokom, po otvorení OC opäť...nemá už 20 rokov, tak je doma. tie platy sú tiež uvedené verejne aj okresných novinách, na webe...tak kde nato susi 206 prišla, že naši ľudia by mali byť nižšie hodnotený ? poznámka susi206 o prestížnom Golfe (snáď nie ten pri Hainburgu) mi trochu vyrazila dych, doteraz som si myslel a aj si stále myslím, že sme všetci došli na svet skoro rovnakým spôsobom...tak načo zvýrazňovať svoju prestížnosť ??? za to že nebývam v sfs, to neznamená, že neviem aký je tam život a tiež život v AT...ako sa tam nakupuje, ako sa jazdí, aké sú sesedské vzťahy, viem aj o tom že je veľký rozdiel medzi životom v burgenlande a v niederostereichu...o toť vše... :-)
@mongolisko nemienim sa tu hadat ani utocit. ked nakupujes s dietatom ako ja a pri kase ti uz nevie obsediet tak urobis hoc co aby si rychlo vypadla....asi deti nemas alebo si zabudla ako to je. a k tym platom....v At mas plat podla kolektivnej zmluvy a je na zamestnavatelovi ci ti da viac. a tak je to aj v obchodoch. takze aby si sa nedivila. a nemusis prizvukovat ze som napisala prestizny golf aj ked je to tak. napisala som to v spojeni so zakazom hovorit slovensky a nie aby som sa chvastala. evidentne ty budes nejaky samonasieraci typ.
@mongolisko jooooj a este nie pri Hainburgu ale kusok od Viedne. ale chapem ze potrebujes rypat. :-S
Ahojte! rada by som sa spýtala, či nemáte niekto skúsenosti s OSG a možnosťou vlastných obkladačiek, podláh, sanity... prípadne aj ich vlastnoručnou inštálciou. Ide to , alebo OSG trvá iba na svojich dodávateľoch a pracovníkoch? Ďakujem.
@all byvajuci na Steinfeldsiedlungu Ahojte, asi ste si vsimli, ze cast ulice smerom na K1 nebola dlhsi cas osvetlena. Pisali sme na starostku a uz je to opravene. Zaskocila nas ale jej odpoved, ze oprava trvala dlhsie lebo kable k poulicnym lampam boli vykopane a ukradnute. Muselo to byt niekedy koncom jula, alebo zaciatkom augusta. Nevsimol si niekto nieco podozrive? Dik.
Ahojte, viete o nejakych volnych bytoch v Kittsee pripadne Hainburgu? hladam uz dlhsie, no vsetko je uz fuc :( Dakujem, Klaudi
Profilova fotka
Zastavili niekoho dnes rakuske hliadky? Vraj boli tri...
Achtung! Finanzpolizei na vjazde na sidlisko zo strany bergstrasse.
Profilova fotka
siel som okolo, BA znacky a nezastavil. Nikoho tam nemali. Od bergu.
nas kontrolovali na parkovisku pri Bille. Tiez SK znacky, firemne auto/na zivnost. Bola to uz tretia kontrola, ukazali sme protokol z prvej kontroly spred roka a pol, pan z FA ho prelistoval a podakoval.
Profilova fotka
@kitsanka hmm, na parkovisku? vsak to je privatne miesto billy, co tam maju co chodit? to tej bille nevadi ze im otravuju zakaznikov?
@kitsanka vam vydali aj nejaky protokol z danej kontroly?
@slummdog ano, viacstranovy , 6 alebo 7 stran, uz si nepamatam, je v aute pripraveny :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?