Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan len k tomu svetlu, lebo je to blizko nas. Prvy krat uz niekedy v zime ho zlomili smetiari, mozno aj teraz to zlomili, tazko povedat. V kazdom pripade to tam smetiarom zavadzia a hodilo by sa to svetlo prelozit bud vedla chodnika (do travy) alebo posunut az za dvere do stojiska (z pohladu od cesty).
Ahojte. So susedom sme dostali taky napad, ze po vzore Schlossgartnerei by sme tiez rozvesali na stlpy poulicneho osvetlenia take vychovne oznamy. Toto je moj prvy DRAFTn na 5 tabul, ak ma niekto napad na trefnejsi text, alebo krajsiu grafiku sem s tym :-)
Profilova fotka
@fun4you miesto modreho oramovania, cervene?
Profilova fotka
@fun4you Namiesto toho prveho by sme asi mohli obec poziadat o osadenie znacky "Zone 30" na odbocke z hlavnej cesty. Predsalen ta znacka tu patri, je to obytna zona s uzkymi cestami a este aj nedoriesenym bokom cesty. Plusom by bolo, ak by to aj na niektorych miestach nakreslili na cestu. P.S. Moze sa vobec nieco vesiat na stlpy verejneho osvetlenia?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan nezaujem o co?
Uz dlhsie ticho sledujem vasu diskusiu a uz mi to fakt neda sa nezapojit. Ano problem s ludmi co sa triedenia odpadu tyka tu je. Ale naozaj si myslite, ze ak vycapite nejake nalepky typu triedte odpad, ze sa to zmeni? Ano aj problem s exkrementami mame po obcanoch co sa tvaria ze ich pes kadi neviditelne hovienka. To si fakt myslite, ze ten dotycny, nevie ze to ma zbierat? A ze ak tam date nalepku tak to odteraz bude zbierat? Jedine co dosiahnete danymi nalepkami, je ze uroven nasho sidliska poklesne o 100 percent. A potom tu budu chodit typci byvajuci bohvie kde v Kittsee a nazyvat nas gheto a fotit nase odpadky a davat na FB. Zachvilu budeme v rakuskych vecernych spravach. Moj nazor je taky, ze tabulu SPOMAL mozeme ziadat osadit, ako normlanu znacku, ale ostatne veci si musime vyriesit medzi sebou. Tot moj nazor.
Profilova fotka
@marfusamrazikova Tvoj nazor mi pride, slusne povedane, zvlastny.....najlepsie je skritizovat niekoho iniciativu, ako odstranovat "nevedomost" nasich tiezsusedov, pricom sucasne pises, ze si to mame vyriesit medzi sebou. Tak sem s tym navodom, som nan fakt zvedava :)
Profilova fotka
@fun4you mozno k tomu psovi - moc drobneho textu...Staci " Pes navolno = pokuta"...ci?
Mne ide o to, aby Steinfeld nevyzeral naozaj ako sidlisko, kde ludia musia lepit nalepky s niecim co je uplne samozrejme. To je akoby ste si doma dali cedulu..splachni zachod. To naozaj potom vyzera ako cast Kittsee, kde su same problemy a vsetci sa na nas budu tak pozerat. Druha vec, preco je to len po slovensky? Sme v rakusku a podla mna by to mali byt aj po nemecky, ked uz to akoze musi byt. Poznam jedneho rakusana co tu byva a chodi kazdy den so psikom von, ktory je na volno. Psik aj pan su velmi sympaticki, ale pre nich to akoze neplati? Ale po slovensky predpokladam, ze nevie. Na Steinfelde 99 percent ludi su slusni a to jedno percento nam robi problemy, tak sa nechcime zaskatulkovat ako banda ludi, co sa nevie prisposobit tunajsim pravidlam. A ine riesenie? Hmm priznavam je to tazke. Ono ak to musim tak povedat pribrzdenemu cloveku nepomoze ani ked ho kladivom ovalis. treba si asi vsimat okolie, ved kazdy pozna svojho suseda . Napriklad tie odpadky rozhadzal z vreca jeden cierny psik, ktory patri niekomu v radovke z 2. etapy. Preco bol vonku? Bez voditka a pana? Alebo potom to riesit zasa cez policiu. Ale proste ja si len nemyslim, ze ludia sa zlaknu nalepiek a zacne byt poriadok.
@marfusamrazikova suhlasim s Tvojim nazorom, myslim, ze je to o vsimani si. Sused suseda by mal upozornit, ak robi nieco zle. Cedule su fajn, ale za chvilku to tu bude precedulovane a asi sa aj tak nic nezmeni. Ako prve si myslim, ze by sme sa mali viac stretavat ako obyvatelia Steinfeldsiedlungu. Na tychto stretnutiach by sme si osobne povedali, co nas tesi a co nas trapi. Nemusi byt cele sidlisko naraz. Staci ked sa z kazdeho domu najde niekto, kto to zorganizuje za svoj dom a potom zavery zo stretnutia niekde vyvesi. Ako druhe ma napadla emailova adresa(tu by som zalozila), kde by sa dali pisat podnety, ta by sa napr.dala pouzit aj ked niekto nevie, ake smeti kam patria. Myslite, ze to ma vyznam, ze by to zlepsilo triedenie?
Článok sa načítava...
je nutne volat za kazdym policiu? to sa mi zda na hlavu. neviete to vyriesit medzi sebou? ci psov alebo odpadky. ved na stanici musia mat toho plne zuby....
@susi206 mila zuzka, ako vidis, nevieme si to vyriesit! par ludi si sem prinieslo tie sproste slovenske zvyky, spravaju sa arogantne a sebecky, robia si co sa im zachce... ak mas chut prist robit nam policajta (upozornovat co sa smie a co nie), ja ti budem nesmierne vdacny! a aspon nebudeme musiet otravovat tych rakuskych policajtov...
Ani policia nie je vobec dobre riesenie, tiez je to vizitka nas vsetkych,ze riesime hluposti a nevieme to poriesit medzi sebou. Ale zasa na druhej strane si myslim, ze cicuska z OSG radoviek co jej zaklopali na dvere nech si smeti laskavo odnesie si druhy .krat asi fest rozmysli, ci tie smeti tam da. Takze na nieco to je dobre. Hlavne to uz pls nerieste kade tade po socialnych a inych sietach, nech sa to nedozvedia este aj vo viedni :D Ja by som rada byvala v kludnom sidlisku.
Prepacte ze sa vam miesam do tejto diskusie, ale to co tu riesite uz dlhsiu dobu mi to neda... Nezijem na vasom sidlisku ale v BA, ale za svojho 45 rocneho zivota som nezazila a ani nepocula o tom aby sa za smeti, pes na obojku ci ine malichernosti volali policajti...na co sa to hrate? Ak mate problem a niekto vam vadi vyrieste si tieto veci osobne na stretnutiach alebo s konkretnym clovekom, proste ako ludia a nie na vsetko volate a ohanate sa policajtami... Kde je nejaka susedska sudrznost a zhovievavost? Nechapem to, ved ste tam skoro vsetko mladi ludia ktori by skor mohli najst spolocnu rec...mate snad pocit ze miestne spolunazivanie vam zabezpecia rakuski policajti? Ak hej, je mi z toho smutno, lebo toto je najlepsia cesta ako sa medzi sebou dobre rozhadat....nemalo by ma to vobec trapit, nakolko s vami nastastie nezijem ale posledne stranky tejto diskusie tam smeruju....ano rieste ako obmedzit rychlost a podobne konstruktivne veci ale zial ostatne je na smiech a myslim ze nezabavate len mna, obyvatelov vasho sidliska ale aj nahodnych citatelov fora...
PS: 5 tabul sa mi zda zasadne malo, treba obvesat cele sidlisko, stromy, kriky, domy, stlpy, na brany nalepit atd... :) a pridat a vymysliet dalsie nove vystrazne tabule!!! Ludia spamatajte sa...ak uz nie je neskoro!!! Nesli ste byvat do bieleho domu, ale iba na obycajne sidlisko do AT, kde su taki isti LUDIA ako na SK...
Profilova fotka
este by sa mohol niekto, kto byva v medzilaborciach, k tomuto vyjadrit... to nam tiez poskytne objektivny nazor... :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@piother @ all aj ked tam nebyvam obcas sa tam ocitnem a mozes mi verit ze presne viem o com sa tu pise....neviem kde si nabral to ze hrstka tu diskutujucich a vecne sa na vsetko stazujucich obyvatelov SFS poskytuje ten najobjektivnejsi nazor a pohlad na vec...pozor bavim sa vo vseobecnej rovine...kludne sa pustite do mna ale podla mna tuto diskusiu davno opustili pozitivne a s humorom naladeni ludia a davno to tu nie je o vzajomnej pomoci a susedskych vztahov... Ak si myslite ze toto je cesta... V poriadku, vas nazor, ja ho neberiem ale tiez si mozem povedat svoj, je to otvorena tema a niekolko sto stran dozadu bola aj zaujimava.... :-) ci sa vam to paci alebo nie opakujem "ohanat" sa muzmi zakona pri vsetkom mi pripada prinajmensom take "hrdinske". ;-)
Ked sme sa pytali starostky, co s takymito problemami, povedala fotit a volat policiu. Asi s niektorymi sa to slusne neda. Zsoltiho sme upozornili, ze v AT musi byt pes na voditku este ked tu nebyval, a jedneho vodica, ked som slusne poziadala aby spomalil,v case ked este nebola vyasfaltovana cesta, este pri mne zrychlil, az mu presmykovali kolesa . A ti, co sa zo Slovenska zapajate do tejto diskusie, mnohi sme prave preto zo Slovenska isli byvat sem, aby sme zili v kulturnejsom prostredi, aby sme nemuseli upratovat po inych psie vylucky alebo smetie.
nerád sa pripájam, lebo tam nebývam, ale osobne si myslím, že tí ktorí volajú políciu robia dobre...je však tiež pravdou, že vďaka takýmto dobrosrdečným a prispôsobivým jedincom nás všetkých v AT zaraďujú niekde medzi neandrtálcov...aj keď medzi nimi je ich tiež dosť. Jedno slovenské porekadlo hovorí že "za dobrotu, na žobrotu"...možno sa opakujem, ale už dosť dlho počúvam o potrebe vychovávať...na čo ?? keď raz je niekde 50-ka, tak prečo by nemal platiť ten čo ju poruší ? keď je niekde zákaz ukladania smetí vedľa koša - nech platí ten, čo ich tam dal. Toto nie je o tolerancii, ani o susedských vzťahoch...bolo naozaj žiadúce aby sme sa naučili, že čierna je čierna a nie je to iba tmavší odtieň bielej a naopak, biela nie je bledší odtieň čiernej...aj na Luníku IX sa "snažia" vychovávať...darí sa im ?? ale to je asi o inom a v i nej krajine... :-)
Profilova fotka
@all vsetci ti co tu apelujete, ze vychova nepomoze a uvadzate priklady budeme na tych neprisposobivych volat policiu, zakazdym zaplatia pokutu a bud sa odstahuju alebo to prestanu robit a na rozdiel od sr tu sa vymoct ta pokuta a prekrocenie zakona da a susedske vztahy - s kym? s tymi neprisposobivymi obcanmi? to akoze bud ustupim alebo sa nebudu so mnou bavit? :) jeden extremny pripad z BA: tiez sa nic neriesilo, zakladalo sa a to a tutlalo, az si jeden typek povedal, ze dost a vyriesi to sam a nasadil si modre sluchadla...
Profilova fotka
.
....este k teme psy....na vyvesnej tabuli na Gemainde je vseobecne zavazne nariadenie, ktore jasne hovori, ze vsetky psy ,ktore su na verejnom priestranstve musia mat bud voditko alebo nahubok....
@pinpo velmi ubohe, ale aj tak sa da....nasad sluchadla a budes mat pokoj.... Je mi luto iba tych normalnych ludi co tam s tebou zdielaju spolocny priestor...
nikdy som nechapal, ako niekomu cudziemu moze vadit uplne niekto cudzi, dokonca zijuci v inom state... je to zavist? alebo nejake komplexy? potreba frustrovaneho cloveka zijuceho na slovensku vyjadrit svoje nazory? ci ta neprijemna slovenska mentalita?
Profilova fotka
Sirena v kittsee.... Viete o tom niekto nieco, asi tak 5 minut dozadu
Ja teda zijem v Kittsee uz nejake 4 roky ale s @babu14 uplne suhlasim. Z vasich reci mam obcas pocit ze niektori si myslia ze sa prestahovali na samotu alebo co. Treba si uvedomit ze ste na sidlisku a tam sa treba respektovat ale aj tolerovat. Ano o tom potom ze ma ohrozi cudzi pes a majitel este mne za to vynada, resp. ze niekto prinesie svoje neodtriedene smeti do cudzieho stojiska vid teta z osg, ale zase pride mi absurdne aby som sa bala rozpravat sa po desiatej pod bytovkou lebo nejaky uzasny sused na mna zavola policajtov, ktori ked pridu ziadne rusenie nocneho kludu nezistia a odidu prec, alebo aby som si nemohla zaparkovat auto na ceste kde nie je ziaden zakaz lebo nejakemu susedovi sa to nepozdava kedze on ma 2 parkovacie miesta a ja len jedno a podobne. Rakusania robia v centre to iste len je rozdiel v tom ze im nikto nenadava ze si doniesli nejake blbe zyvklosti zo slovenska a nevola na nich nikto za kazdu somarinu policajtov. Mam taky pocit ze len slovaci co prisli do ineho sveta maju potrebu na seba upozornovat volanim policie za kazdu hovadinu. Som presvedcena o tom ze slusnou (nie arogantnou !!!) komunikaciou sa da vela veci vyriesit, u nas to funguje uplne bez problemov a netreba hned k extremu ze policiu do toho tahat. Bohuzial ste sidlisko je vas tam vela takze potrva kym sa vsetke pravidla dostanu ku vsetkym. Podla mna si sami uplne zbytocne zhorsujete svoje prostredie kde byvate takymito super medziludskymi vztahmi. @michala.s poculi sme aj my ale len koniec takze dufam ze zase zvolavali poziarnikov :)
@serverka vidim, ze napriek tomu, za v AT zijes 4 roky, si zatial nic nepochopila. neber ma v zlom, ale ja som sa sem stahoval preto, aby som dodrziaval prislusne zakony, nariadenia a prikazy stanovene obcou a samotnym statom. ked to niekto ignoruje a MNA sa to vyslovene dotkyna a komunikacia ZLYHALA, preco by som to mal tolerovat? byt ma stal nemale peniaze a ja si zneprijemnovat zivot nenecham. to je moj nazor na vec...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?