Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 asi priamo BMV? http://www.bmv.at/index.php/page_id/29/ Teda ak sa jedna o vlastnu nehnutelnost.
Profilova fotka
@martinx123 Vdaka!
zdravim vas,poprosim o info,mame v plane stavat v nickelsdorfe,burgenland,prihlasit sa na trvaly pobyt vratane detí,dat ich tam do skoly,resp do skolky,pracujeme na slovensku a aj budeme. Mame narok na rodinne pridavky na deti,len na zaklade trvaleho pobytu?. viem, ze v kazdej zo spolkovych krajin rakuska je to ine,ma dakto info? dakujem
Profilova fotka
@veingro Ano, mate narok na dorovnanie raz rocne.
@all https://findok.bmf.gv.at/findok/link?... dobre rozumiem, ze pre auta s prvou registraciou pred 1.7.2008 sa nema platit NoVA?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan aha, tam ide len o CO2-Malus
Zdravim, chcela som sa opytat ci niekto kupuje byt v kittsee na Marillengasse. Mam par otazok, vdaka
@matakiki par stranok dozadu boli ludia co tam maju domy kupene/zarezervovane a spominali ze maju facebook profil alebo nieco take, skus si to najst a skontaktovat sa s nimi mozno ti poradia
@matakiki maju tu nejaku tajnu skupinu, @ich_velicenstvo_filip sa vola jeden z nich, no pozor jednaj s nim ako s panom ;-)
Profilova fotka
@matakiki Poslal som Ti súkromnú správu. @moriak Ďakujem.
Profilova fotka
Prosim vas, ti co mate uz prihlasovanie na cudzineckej policii v Neusiedli za sebou, je potrebny aj vypis z trestneho registra? A ktory formular zo zdravotnej poistovne si mam pytat? Viem, ze som tu o tom volakedy davno cital, ale neviem to akosi najst a uz som tu stravil skoro 2 hodiny. Vdaka!
Článok sa načítava...
@mom3 vypis z trestneho registra nie je potrebny, zo zdravotnej formular E104
Profilova fotka
Ludkovia, pri prepise auta, na eurotax glass stranke to chce po mne nationaler code auta (typu), to kde zistim? :-N
Neviete o niekom kto by potreboval zeminu (kvalitnu ornicu)? Darujem za odvoz , lokalita Kittsee. Dakujem
Profilova fotka
@inuli skus dat na nastenku k fotoblogom ako dotaz, niekto z BA by sa mozno zastavil.
Profilova fotka
@inuli My by sme mozno aj mali zaujem, ale asi az niekedy na jesen.
Profilova fotka
@all pred par dnami sa stalo co som uz davnejsie predpovedal isiel som po prijazdovej ceste od zamku smerom k bytovkam a z lavej strany (cesta od billy) mi vletela starsia pan/dochodkyna na bicykli rovno do cesty kedze tam chodim pomaly, nebol problem ubrzdit chcem vas tymto upozornit, aby ste si davali pozor ked idete tadial autom, aby vam tam nejake dieta ci dospela osoba nevletela do cesty a samozrejme ked pojdete cestou od billy - davajte pozor na auta, ktore vas tam mozu zrazit
Profilova fotka
To ste poculi, ze na rohu Schattendörfl a Lisztgasse planuju vystavbu viacucelovej hahy s vikendovymi disco-party pre 300 ludi? Akoze v strede zastavby rodinnych domov???
@mom3 pocul a som zhrozeny. Nejaka peticia by nebola? pridem aj podpisat. Inak je vobec 300 mladych ludi ochotnych ist na disco v okoli? Viem ze par ludi v strednom veku sa nevie vpratat do koze a vrieskaju po 22.00 ako keby byvali na samote, no to zrejme nebude cielova skupina.
Profilova fotka
@moriak Nejaka peticia vraj prebieha, ale neviem kde. Tiez by som rad podpisal a zohnal dalsich.
Profilova fotka
PS obec zakupila 2 merace rychlosti/radary. Neviem co kedy a kde nainstaluju, len Gabika pisala ze dva uz su.
Profilova fotka
@cucuriedka Predpokladam, ze jeden bude niekde pri skolke, kde je znizena rychlost na 30. Tipujem...
Profilova fotka
@mom3 no ja uprimne som orodovala za Landstrasse. Neukamenujte ma za to, no to je jedna z ciest ktore mne osobne vadi ked tam auta ficia 70 a je tam 30. Moj osobny nazor je ze snad mali dost rozumu a kupili mobilne, ze sa mozu presuvat... teta spominala nieco aj o pressburgerstrasse... tak nevim.
Profilova fotka
@cucuriedka Ja s tym nemam problem. Ja rychlost dodrziavam. :-)
Profilova fotka
@mom3 hej to mi je jasne, no ini maju problem s inymi cestami... tak len preto.
Profilova fotka
merace? a to na co? staci aby policia tu prisla raz do tyzdna skasla par ludi a vybavene... to za chvilu bude na kazdej ulici merac + policajt co bude pri kazdej odchylke pokutovat to si rovno mozeme dat na hlavu prilby s kamerami a GPS poziciou stahoval som sa do AT, ze tu ziju normalnejsi ludia a nie aby som zil v Big Brotherovi ci policajnom state
Profilova fotka
Ja som videl len raz, ze by normalne merali rychlost pri vstupe do Kittsee od Bergu.
@pinpo lebo slovak nema problem robit zurku po desiatej vecer rovno pod oknami, lebo slovak necha psa behat bez nahubku/voditka, lebo slovak jazdi po dedine ako blazon... dufam, ze ten merac bude mat zabudovany aj radar...
Profilova fotka
@pinpo tak napriklad statna zrovna na landstrasse nechce, lebo to by museli statni policajti capat na obecnom, a vsetko co by nacapali museli dat obci. Z tohoto dovodu napriklad na Landstrasse nikdy nikto nemeral... ostatne cesty neviem ako su riesene... kedze sme riesili iba Landstrasse =-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?