Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan a co s takym trosku specialnejsim pripadom, byvam v At, zamestnavatel je Sk a vacsinu roka pracujem pre SR firmu v At? je tam nejaky rozdiel pri tom ak som zamestnanec a ak som SK zivnostnik vykonavajuci pracu pre SR firmu v At?
@cucuriedka Nejde mi o dotácie, ide mi len o praktickosť a ekonomickosť. Ja sa na dotácie nechcem spoliehať. Potrebovala by som len názor niekoho, kto staval, stavia, bude stavať dom v AT a má v tom lepší prehľad ako ja..
Profilova fotka
@hanica11 tak vykurovanie elektrina a rekuperacia. inu volbu by som ja osobne nezvazovala... ale ini mozno poradia inac.
Profilova fotka
@hanica11 @cucuriedka Zavisi od tepelnej straty domu. Starsi dom moze byt vselijaky. Je zatepeny? Kolko?
@mom3 Starý dom zateplený nie je, ale bude. Zvonka nejakých 20centi plus zateplený strop - celulóza? V prístavbe (drevo, lignotrend) bude rekuperácia, staviame s createrrou, ak poznáte. Tvrdia, že zateplením ušetríme minimálne tretinu doterajšej energie vynaloženej na kúrenie, či to bude plyn alebo elektrina vraj závisí od nás a od ceny. Preto sa pýtam tu, kde je koncentrácia ľudí s domom v AT, konkrétne v Kittsee, vysoká:) Ďakujem.
@cucuriedka Nemáš náhodou prehľad v rozdieloch cien elektriny a plynu v Kittsee? Ja sa zatiaľ nevyznám. Resp. nejaký orientačný link? Danke:)
Profilova fotka
@hanica11 Createrra by mala vediet poradit aj konkretnejsie. Nam od nich clovek robi rekuperaciu... Zisti si ceny energii - to by nemal byt problem - a na zaklade tych cisiel by mali vediet usmernit. Ja ceny plynu nepoznam, lebo plyn nemame, resp. sme si ho nedali zaviezt, pretoze by sa nam to neoplatilo.
@pinpo ak si v AT pracovne viac ako 183dni mas sa danit v AT ci tu mas TP alebo ne, ale o tom asi vies
Profilova fotka
@serverka to ano, a ked je to menej? potom stale na SR tak?
@mom3 vy máte tým pádom elektrické kúrenie? Môžme sa prosím cez IP pobaviť o nákladoch? Plus máte tip na nejaký link, ktorý by mi konkretizoval ceny energii v rámci kúrenia? Ďakujem!
Profilova fotka
@hanica11 Elektricke nemame. Kurenie mame na tepelne cerpadlo.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@hanica11 fu tak to ani netusim, v nasich domoch neni vobec plyn zavedeny.
@pinpo ak je to menej tak podla mna si v tej istej kategorii ako pisal tusim mom3, ako by sa rakusania dozvedeli ze ty si sluzobne v AT, ale to si len myslim. Som podobny pripad a uctovnicka to nijako extra neriesi. Ako to je so zivnostou to vobec neviem, ja mam sro.
Profilova fotka
@cucuriedka tak dnes som bol v tom hoferi na tie baterie sa pozriet, som skoro nohy vychodil a nikde nic iba tie tuzkove mali... a pridem ku kase a tam cele kopy 9Voltovych :)
Profilova fotka
čaute... je tu niekto kto bude bývať v Kittsee na Marillengasse v tých Reihenhausoch čo sa teraz stavajú? hľadám tu susedov :)
zda sa,ze financaci nespia. Minuly tyzden stalo auto s mobilnou kancelariou(vw T5 preskleny)na Bergu pri byvalej colnici.Dnes rano znova.Nikoho nezastavovali,vovnutri sedi chlap a zapisuje do notebooku. Ci to suvisi s pohybom aut so slov. SPZ netusim :-.
@diuska24 potrebujem este jeden den prezit, zajtra idem po typenschein a zaplatit Novu + technicka kontrola. potom mi to uz nebude zily trhat 8-)
@lara306 ako to tam je s hlukom zo zeleznice? je to tam pocut? ci ani moc nie?
Profilova fotka
@diuska24 Tazko povedat, lebo aj na slovenskej strane stavaju v poslednych dnoch slovensky colnici v aute. Skor to vyzera, ze na niekoho cakaju, ale kto vie.
@michala.s asi mas na mysli pracovnikov Colneho uradu-ti kontroluju pohyb tovaru,zastavuju vacsinou dodavky a nakladne auta,dvakrat ma zastavili so sluzobnou dodavkou.Obcas tam stoja aj so supravou na vazenie aut :-)
Profilova fotka
@mareko4 bol som raz sledovat vlak, ked som mal pred Steinfeldom zaujem o Marillen... vlak nepocut. Stali sme tam a cakali, kym pride (vedeli sme cas) a na nase prekvapenie sme si ho vsimli, az ked odchadzal zo stanice.
@mareko4 zily ti to trhat moze rovnako, ked ta zastavia teraz bez AT znaciek a zaplatenej NOVA ako aj po prehlaseni auta, kedy ti dorataju cestnu dan podla Meldezettel od dna prihlasenia TP. ak by ta teraz chytili, pokutu zrejme nedaju, iba upozornenie, ze mas poplatit, potom si vypytaju od kedy ti vznika povinnost. (Paradoxne akosi odpada mesacna lehota na prehlasenie auta, na ktoru mas zo zakona narok, lebo cestnu dan ti daju zaplatit presne od nahlasenia TP). A ci nahodou nepride nejaka upomienka z BH v sume cca 60eur, ze si neskoro prehlasil auto (po uplynuti mesacnej lehoty od TP), to tiez neviem na isto.
@slummdog doratanie cestnej dane od zaciatku TP je samozrejmost, tam ma nicim neprekvapkaju ;-)
http://mediathek.daserste.de/sendung-...
pekne video, rakusania ho lajkuju, lebo suhlasia s tetou kadernickou o zastaveni rozrastania obce, slovaci lajkuju, lebo sa tam hovori o nich... zmiesane pocity :-|
Profilova fotka
@mareko4 vôbec netuším, ale v podstate mi to je jedno... aj teraz bývame kúsok od priecestia a už sme si zvykli :)
Profilova fotka
Ahojte, rozmyslate niekto kvoli stavu vody nad tym, ze by ste si preniesli veci z pivnice hore do bytu? Pri Wolfsthale uz su zatopene polia a moj manžel začína pomaličky ale isto stresovať.
Profilova fotka
@michala.s pokial nebude voda v jazere pri bergu vyssie ako normalne je, nemas sa coho bat. to jazero spolahlivo udava vysku spodnej vody ;)
@all z RHciek, najma 2.etapa k teme povodni. Pozerali ste v pivnici, ako mate riesene schlauchy odpadovej vody? mate vsetci namontovane bezpecnostne klapky? my sme totiz z 1.etapy riesili havarijny stav, kedy klapky neboli namontovane a hadica len tak spustena do odpadu. nebolo to uzavrete a pri vydatnejsom dazdi nakolko aj kanaly boli upchate stavebnym odpadom na sidlisku, tak nam zatopilo pivnice, asi 20cm Jedine toto by som checkla, ci uz druzstvo sa poucilo a ci do 2.etapy to uz automaticky montovali,lebo 1.etapu dodatocne po potope riesili. V bytovkach neviem, ako je to riesene, ani ci mali zatopenu pivnicu.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?