Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
ahojte, prosim vas viete niekto o niakej moznosti, kde by sa dalo v okoli opekat si ? je to vobec v at mozne ?diky
Profilova fotka
@miriamka80 hm neviem, a co takto kamzik? aj to sa da povazovat za okolie.. no a este tot hned za kittsee smerom na jarovce, ako je bazantica tam som videla ohniska, pouzivali ich aj minuly rok pri otvorenych parkoch a zahradach Bratislavy, tak su asi oficialne...ale tam bude kopec komarov sa obavam, kedze je to v riadnom lese.
Profilova fotka
@all vie niekto vysvetlit, preco mi v dome z casu na cas pipaju tie hlasice dymu? skusal som tie baterie vybrat, nakolko som predpokladal, ze ten hlasic dava najavo, ze bateria je slaba a tak pipne na upozornenie meral som to len tak "na jazyk" ale zda sa mi stale dost silna nejaky manual k tomu sme dostali?
Profilova fotka
@pinpo nam prave takto hlasia ze treba dat nove baterky, ze tie co tam su tak uz nestacia. Najlepsie je ked zacnu pipat o druhej-tretej v noci.
@pinpo cau, su to slabe baterky, treba povymienat, inak komplet postupne vsetky toto zacnu naraz, tak rovno nakup zasoby a povymienaj. My sme menili asi pred 2tyzdnami vsetky.
@ljboy @all "Zu Ihrer Anfrage teile ich mit, dass es am besten ist, wenn die Fleischreste in der Restmülltonne in einem Plastiksack verschlossen entsorgt werden, um einen Befall von Maden in der Biotonne zu verhindern!" takze takato odpoved od Brunner Gabriele / EBSG
@fishie teba asi maju radsej v EBSG, mne sa teta neozvala
Profilova fotka
Slovensky Hollywood http://reality.etrend.sk/realitny-biz... :) V celku blizko :)
@fishie vdaka za info. Ta pani doma asi nevari, vsak? Lebo tie cervy sa mnozia v bio odpade, aj ked tam nie je zrovna maso, ale ine smaky z kuchyne (supy zo zeleniny, skrupiny...). Stale sa neviem stotoznit s tym, ci bude lepsie skladovat maso v restmull mesiac ako 2 tyzdne v biokosi.
Profilova fotka
@slummdog ja uz idem pisat bmv, snad to poslem dnes nech sa vyjadria ohladne toho vapna
ahojte vsetci, viete poradit dodavatela krboveho dreva, kvalita za rozumnu cenu?
Profilova fotka
@cucuriedka @slummdog vdaka, takze smer elektro a vykupim baterie take dobijatelne by sa tam neoplatili?
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Takze oficialne stanovisko BMV v otazke vapna v biomulle: Bitte keinen Kalk verwenden, es gibt im Handel Gesteinsmehl, das dazu geeignet ist. Nepouzivat ziadne vapno, da sa kupit v obchode Gesteinsmehl co je na to urcena (sklena muka). Tu je link na to: http://de.wikipedia.org/wiki/Gebroche...
Profilova fotka
@pinpo nie, ja som davala nove pred rokom a furt ficia. tie co tam dali druzstevaci pri stavani, tak boli asi sucastou balenia hlasicov a tie vacsinou nie su take dobre ako z obchodu. kuk hoffer ci tam este neni akcia na baterie. cca tyzden dozadu tam mali akcosku.
Profilova fotka
@cucuriedka dik za tip, tu akciu ako keby na nas sili :)
bol som pytat ten Typenschein a vo VW mi povedali, ze k tomu nasmu velkemu technicaku existuje aj druha cast a tu by tiez potrebovali... hovoril som mu, ze mi nemame druhu cast, teda aspon ja nie (asi myslel maly technicak). nakoniec mi to akceptoval, tak som zvedavy, jak pochodi. nepytali toto aj od vas? ci stacil len velky technicak?
@mareko4 mne zobrali v renaulte obidva technicaky cca na 2 tyzdne
@mateja9 ja mam len velky technicak, co nosim so sebou a to je vsetko. asi mas starsie auto a mas aj maly technicak, ci?
@mareko4 ja som to u vw vybavoval cez mail. poslal som im oskenovane dokumenty a cca za 1 tyzden som si prisiel osobne po typenschein (180.- e)
@fetak44 uz skusam druhu VW predajnu, v Neusiedli ma zrusili s tym malym technicakom alebo co to mam doniest, dnes v Brucku vzal veci, ani meldezettel nechcel, hovorim mu, vezmi si ho pre istotu, zaplatil som 180 e a hovori, pridte buducti tyzden v utorok, uz to bude.... tak hadam to chalan vybavi nech mozem tu Novu zaplatit
@mareko4 ked ti ide iba o Novu, tak typenschein nepotrebujes...ked ale ides prepisovat na rakuske spz...tak urcitee
@mareko4 ako pise @fetak44 na NOVU a platenie cestnej dane typenschein netreba. Iba ak ides prehlasit auto na AT znacky
@slummdog a na zaklade coho kontroluje emisie pre Novu? z tvojho technicaku? to ti isto nebude akceptovat...
Ahojte, neviete mi poradiť ako je to s odvádzaním dane z príjmu, ak mám TP v AT ale pracujem na SVK a to je môj jediný príjem? Podľa tohto by som ich mala odvádzať tu v AT (?!): http://europa.eu/youreurope/citizens/... Vďaka:)
@mareko4 presne tak z velkeho technicaku, plus oni maju uz potom svoje koeficienty na vypocet, cize typenschein netreba. Akceptuju to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ludia, nejakeho spolahliveho uctovnika/uctovnicku respektive kombi s danovym poradcom na AT ucto nepoznate? niekoho overeneho? vdaka
Zdravím všetkých, prosím vie mi niekto poradiť: máme v AT starý dom, v ktorom je elektrické kúrenie (70m2) robené pred dvoma rokmi. Chceme k domu pristaviť asi 40m2. V dome je zavedený plyn. Ako sa vysporiadať s kúrením? Čo sa oplatí viac? Zmeniť všetko na plyn alebo ponechať v starej časti elektrinu a do novej dať plyn alebo zaviesť aj do novej elektrické kúrenie? Ako je to s cenami energií pri kúrení? Existuje nejaká tabuľka na porovnanie? Ďakujem vopred za všetky cenné rady!
Profilova fotka
@hanica11 no a nie su nejake dotacie na elektricke kurenie od kraja/statu? to si zistite
@cyan to znamena, ze uz netreba vyplnovat ani ten L114i, ci ako sa vola ?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?