Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @bublifukk máš pravdu, keď sa niekdo stará o trávu + daždíky, tak rastie a aj napriek možným útokom na moju osobu si myslím, že aj v kittsee by ste mali mať "kompostplatz"...kam tá tráva patrí, lebo ty keď máš záhradu tak vieš, že jej býva dosť a v plastovom, či inom koši bude "pracovať"...plus ďalší bio odpad plus teplo a prekvapenie ako našla tatranka14 je na svete...a tiež si myslím, že v nedeľu by sa vôbec kosiť nemalo, lebo počuť je aj elektrickú kosačku... emoticon
5. máj 2013 o 06:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @cucuriedka samozrejme, ze sa to da obmedzit
aky vykonny zosilovac si kupis, keby to bolo velmi vykonne, tak to zas ma vysoku spotrebu
5. máj 2013 o 09:34  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @all V suvislosti s tou travou by som pekne poprosila tu osobu, resp. osoby, co davali travu do igelitovych sackov mimo Bio kosov pred Stiege 3. Vcera odniesli Bio odpad, ale tie sacky tam ostali. Je tam kopec much, treba tu travu nasypat do Bio kosov, teraz su prazdne. Dakujem.
5. máj 2013 o 12:49  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
Registrovala sa 9. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 38 príspevkov a 7 albumov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
Registrovala sa 9. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 38 príspevkov a 7 albumov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 Tak v nasej Stiege aj ja fungujem ako teta smetiarka, naposledy som musela (aj ked v gumenych rukaviciach) plna hnusu vytahovat z nasich biokosov plastove sacky !!! podotykam, nie tie rozlozitelne, ale hrube, farebne sakle s prestiznymi modnymi znackami, plne nechutneho bordelu..... na kazdy biokos som potom napisala prosbu, aby tam ludia davali bio bez sackov. Chvilu to funguje, cakam, cim ma zase moji mili slovenski susedia v nasom mullraume prekvapia :( Toto bola ale zasadna chyba od ebsg pri odovzdavani bytov, ze ludi detialnejsie neinformovali o triedeni odpadu.
5. máj 2013 o 17:20  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 @serverka napisal som -tusim v sobotu emoticon .to znamena ze neviem presne emoticon)
@slummdog vdaka za info.kedze nemam travnik tak ma to az tak nezaujima lebo kosenim nerusim emoticon
5. máj 2013 o 20:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @bluebora myslim, ze to nie je len o informovani od ebsg, ale o zapajani rozumu jednotlivych ludi
poniektori tu prisli koli lacnejsiemu byvaniu, avsak tu sedlackost si doniesli so sebou = spravam sa ako prasa a zaujima ma len to za mojimi dvermi

tu sa na poslednych strankach riesi len to ako poniektori zneprijemnuju zivot ostatnym:
- netriedim odpad, hadzem vsetko vsade a je mi to jedno
- druhym susedom desiatky metrov odvleciem odpad, hlavne ze ja mam po starosti
- pustam psov kade tade, bez nahubku a bez vodzky
- pustam vencit psa bez dozoru, co ošťava a osiera vsetko dookola
- nechavam hracky v pieskovisku = rozlamane a pokazene
- dam vencit psa do zahradky - ze steka ako sprosty po celu dobu ma netrapy, ze to moze rusit druhych ho nejako nenapada
- ze chodim na aute ako prasa po sidlisku, rychlejsie ako je vhodne - jasne, kazdy dobrzdi, jasne
- ked treba podpisat nejaku peticiu tak sa tvarim posrato, ja tu len byvam, mna to netrapi
- ked by mal napisat na osg/ebsg, ze nech sa nieco zlepsi v okoli (prijazdova cesta, dorobenie chodnikov, kose, nejaka znacka ci zrkadlo, staranie sa o okolie, dorobenie spielplatzov pre deti,...) cusim a tvarim sa, ze to nie je moja starost
- a dalsie...
ale kto to tu cita tak si tam doplni dalsie

viac sa mi tu
5. máj 2013 o 21:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 zda sa, ze nam pribudla tabulka s nazvom ulice emoticon
7. máj 2013 o 11:06  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
szrg
Registroval sa 8. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 41 príspevkov. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
szrg
Registroval sa 8. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 41 príspevkov. Kittsee, Rakúsko.
 @mareko4 pribudol nazov aj na google maps.
7. máj 2013 o 11:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @mareko4 aha, tak to robili rano. A je tam 'Steinfeldsiedlung' alebo 'Geto, vstup na vlastne riziko' ?
7. máj 2013 o 12:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @moriak no momentalne SFS, ale ze uz to dali reklamovat a sucasna znacka bude vymenena za "Ghetto" znacku, samozrejme s prislusnym varovanim...
7. máj 2013 o 13:27  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @all: napisal som Brandovi o tom bio-odpade pre 2hu etapu (malo kosov), nejaka teta Brunner z Hausverwaltungu to dostala na starost, tak to hadam dako poriesi...
7. máj 2013 o 16:24  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
miriamka80
Registrovala sa 5. mája 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 11 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
miriamka80
Registrovala sa 5. mája 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 11 príspevkov.
 ahojte, prosim vas- zajtra 8.5.= obyc pracovny den, pozajtra 9.5.= statny sviatok v Rakusku ? dakujem
7. máj 2013 o 18:12  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
 @miriamka80. presne tak
7. máj 2013 o 18:28  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 dnes je taky pekny den - v rakusku sa pracuje a na slovensku nie
to zvykne finanzamt navstivit slovakov
a pri windishovi aj cestu opat zahadzali nejakou hlinou, asi aby sa im lepsie prichadzalo od eisenstadtu
8. máj 2013 o 09:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
fotoportrét
fotoportrét
moriak
 @pinpo v taketo dni chodi aj ujo od koncesionarskych poplatkov emoticon
8. máj 2013 o 09:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
 No... Uz som doma a kukam.. Novoty emoticon

@pinpo skvely sumar
@all co s tou megagrilovackou?
@mareko4 vas blok by sa nepridal?
8. máj 2013 o 23:24  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kitsanka
Registrovala sa 7. mája 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 63 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
kitsanka
 Ahojte, chcela by som poprosit tych, co si davali ziadost o dorovnavanie rodinnych pridavkov na deti, ci vam ich uz vyplatili. Ja som podavala ziadost 31. januara osobne na Finanzamte a stale nic. Dakujem.
9. máj 2013 o 12:33  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
 @kitsanka FA posiela E411 priamo na UPSVAR. Zavolaj na FA, kedy to posielali a komu, respektive ci vam este nejake doklady nechybaju. A ak iba to E411, tak zavolaj na UPSVAR ze ci to dostali, respektive uz poslali naspat. Z vlastnej skusenosti viem ze UPSVARu to trva ako ...
9. máj 2013 o 12:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kitsanka
fotoportrét
fotoportrét
kitsanka
 @cucuriedka Dakujem za informaciu. Ja som na FA spolu so ziadostou hned dolozila aj E411 potvrdenu od UPSVAR. Tak asi budem musiet zavolat na FA. Este raz dakujem.
10. máj 2013 o 14:51  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1190 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @kitsanka este maju cas. minuly rok sme davali v polke januara a FA to spracoval az zaciatkom maja.
Tak mozno koncom mesiaca sa dockas, kazdopadne oni maju cas tusim nepisane pravidlo 6mes.
Lebo cakala by som, ze raz ked uz schvalia, tak dorovnanie kazdorocne uz nebude tolko trvat. No asi som im zasa fandila.
10. máj 2013 o 15:58  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kitsanka
fotoportrét
fotoportrét
kitsanka
 @slummdog Aha, tak este pockam do konca maja. Dakujem.
10. máj 2013 o 17:24  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @kitsanka nechcem ta sklamat, ale tento rok FA a aj BGKK posiela ziadosti o E411 priamo, aj my sme v minulosti posielali tieto papiere sami, ale niekto tam par krat poslal formulare s falosnymi peciatkami, tak zmenili proces. To mam priamo od tety.
10. máj 2013 o 17:28  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @cucuriedka wow, to vazne? Budu mi to vediet potvrdit na FA, alebo na UPSVaR, ze ozaj novy proces funguje?
Tak to ked uz 2urady sa idu medzi sebou a jazykovo navzajom vybaveni ludia, to hadam sa dockame tak v horizonte, ako nasej cesty emoticon
10. máj 2013 o 17:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @slummdog na FA urcite a UPSVAR ustredie BA riesi nas tak minimalne ta teta pod ktoru spadame podla priezviska o tom vie. Nam nasu E411 odignorovali a aj tak si to vyziadali po vlastnej linii. Zasielali sme im to tam - ziadost - v Novembri a v januari E411 najaktualnejsie za spatny rok.
10. máj 2013 o 19:48  • Odpovedz
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
11. máj 2013 o 01:22 • pincula
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @pincula preco vychodnare?
11. máj 2013 o 14:40  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @cucuriedka lebo spravny blavak zostane byvat v blave a vychodnar ide k trotlom za hranice, ta ne??? emoticon dalsi zakomplexovany chudak co zavidi...
11. máj 2013 o 16:14  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 som z vychodu a som na to hrdy. now what?
11. máj 2013 o 17:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
 Ahojte,v piatok rano 10.5.2013 okolo 8.00 nam niekto narazil autom do plota a usiel. Vysledok je porusena betonova patka stlpika pri branicke,povolene napinacie droty na nasom aj susedovom plote a nemoznost uzatvorit pripadne uzamknut branicku. V pripade,ze ste niekoho na parkovisku pred stiege 1 videli,prosim o info.
11. máj 2013 o 20:01  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
 @diuska24 Ahoj, ak to bol niekto z tunasich, tak ma napadlo, ze si skus obist auta komplet na parkovisku, jednom aj druhom. Ked je ta skoda taka, ako pises, tak aj na tom aute by mala byt viditelna stopa. Treba to cvaknut fotakom a volat polisov. Nechapem, ako mohol ujst... emoticon drzim palce. Ak nemate krajnu zahradku, tak potom to nemohla byt nahoda, ze niekto isiel okolo a supol do plota.
11. máj 2013 o 23:47  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.