Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@jankamr moze sa vapno hadzat do bio? @tatranka14 ano, toto je realita teplych dni, pockaj este na tu aromu
Profilova fotka
@jankamr ja som tam kedysi daval ocot, to moze byt tiez nie? a keby som sa rozhodol pre vapno, to ake mam kupit? lebo rpedpokladam, ze to vapno vam dali len ku kontajnerom a my RHckaci si to musime zabezpecit sami
@pinpo Vapno je zasadite =PH12, ale ocot je kysly predsa PH3 cca. To tie cervy co? Vydusi?, lebo ohladom PH je to uplne odlisna latka.
dakujem za odpovede, ja tam tak skoro nevlezem teda :( ale ak tam to vapno je tak by to tam mohla daka dobra dusa nasypat :), ak je to povolene. ja som si tam vsak ziadne vapno nevsimla resp som dala hned nohy na plecia :-S tak preto
@slummdog tak je mi jasne ze cez leto to bude narocnejsie ale toto som necakala..a tie kose su dost male, mohli by nam dat vacsie aspon by som tam nedovidela :)
Profilova fotka
@tatranka14 to su kostne cervy, sa vytvoria z masoveho odpadu. Je to prirodzeny proces, ako tu ludia pisali - larvy much. a cim vacsie horko bude tym to bude horsie. ozaj to vapno by ma zaujimalo tiez ze ake.
@all rakuske spz vybavuje poistovak alebo musim ist na najblizsie zulassungstelle do neusiedlu ?
caute, vcera som v Bratislave videl reklamu na Hofer v Kittsee, takze by to mali otvorit 16.5.
@mikeyko ty asi nebudes miestny, co? :-p http://k1-shopping.com/ V skratke bude bus z petrzalky (len na 3 dni), pride adelka a budu nejake zive akty, dufam ze nie v spojene s adelkou ;-) Otvaracie hodiny su ale chaoticke, na stranke pisu potraviny do 19.00, v SK letaku Hoffer do 19.30
Profilova fotka
@fetak44 aj poistovak, tento z Kittsee, ale nejaky poplatok, tusim 100 eury za to pyta
@cucuriedka @fetak44 ten poplatok sa ale plati vseobecne nielen jemu - tu je vcelku dobry postup: http://vaxjoexperiment.blogspot.com/2...
@cucuriedka mame na neho kontakt? resp. kde ma kancel?
Článok sa načítava...
@martinx123 hej...cital som - velmi pomohlo....som pri bode 3 :-)
@moriak aj na billboardoch, co su pri hranici je do 19:30 v pracovne dni uvedene, v sobotu do 18tej
@fetak44 tak uz len poistovak, moze byt aj ten v kittsee, ja som bol u neho napr.
@cucuriedka mohli by teda aspon vacsie kose na smeti dat lebo toto je zufale :( ludia tam povyhadzuju travu a iny odpad zo zahrady a potom sa tam nezmesti kuchynsky odpad :( nikde som nikdy nezazila podobne nechutne cervive smetisko ...kebo aspon castejsie smeti sli brat 8-(
Profilova fotka
@tatranka14 no ja sice nie som na SFS, ale tiez by sa nam zislo castejsie kose brat, pri takomto pocasi clovek kosi kazdy tyzden, a toho sa naozaj nahromadi :/
Profilova fotka
@fetak44 kancel ma kusok od sparkasse, v centre mesta
@tatranka14 ono tatranka najekologickejsie (a kebyze mam vlastny dom s velkym pozemkom robim to aj ja) je zalozit si kompost z vlastneho bio odpadu.
@tatranka14 budes veduca posypu vapna do kosov :)
@tatranka14 viac vam kose vynasat nebudu, tak to vynasaju z celeho kittsee. Jedina sanca je poziadat si o viac kosov cez ebsg, za to si vsak samozrejme priplatite.
@tatranka14 tráva a odpad zo záhrady nepatria do košov...ten by si mali "záhradkári" vyvážať na dedindkú skládku...ale to by sa im asi museli chcieť... :-)
Profilova fotka
@mongolisko A kde je taka skladka?
Profilova fotka
@mongolisko :D to si snad zo mna robis prdel uz ze s tou travou a bio kosom... Stoji to milion penazi ale polovicu aj tak musim odniest na skladku XY na miesto AB, kazde predpokladam inam... Rovno do Neusiedlu, ano, travu rovno do Neusiedlu na centralne rakuske zberne miesto travy a inych odpadov bio povodu, vynatych z bio odpadu. 8-( 8-( 8-(
Profilova fotka
"V RAKUSKU TO JE ZIT" platilo asi za cias, ked sa za prechod hranic strielalo.
Profilova fotka
Akože už otvorili cestu, tak ste si našli niečo ine čo teraz budete riešiť??? Ale asi nikto nieste chodec, keďže vás netrápia nespravené chodníky popri novo otvorenej ceste, po ktorej naozaj niektorí vodiči nejazdia 30tkou, ale takou dobrou 70tkou. Na bio košoch je napísané že tam patrí aj tráva, tak ja ju nebudem vláčiť cez celé Rakúsko niekam do Bregenzu.... sa na mňa nehnevajte, ale toto malo poriešiť EBSG a nie aby Ľudia čo mali záhradu ešte znášali nadávky.... Je mi z toho mierne na p...
@mongolisko mozno sa mi to zda, ale ty tusim v Kittsee ani nebyvas, ci vobec v AT je otazne. Ak mas ale nejake informacie, tak je dobre sa podelit o ne, nielen podrypavacne, ako je tvojim zvykom, co sem prispievas v nocnych hodinach, tu davas nejake domnienky. @michala.s okrem toho, ze cast chodnikov nie je doasfaltovana, v nich ziaden problem nevidim. Na mnohych slovenskych dedinach nemas chodnik vobec a ludia musia vedla okresky slapat. Suhlasim, budme radi za cestu a netreba stale hladat podnety na frflanie. Najma ma udivuje, ze akosi najviac a ostrych komentov ide od ludi z druhej fazy, co byvaju par mesiacov. Sa ozaj ukludnite podaktori. @tatranka14 kose na bio vacsie nedaju, lebo ked je raz zaplatene za odvoz isteho objemu bio odpadu, tak nemozes mat vacsi kos, ktory by si mohla teda naplnit vacsim mnozstvom odpadu. Cervy inak vedia dobre liezt a aj keby nemas plny kos po vrch, tak si vylezie hore aj na dekel. Snaz sa s tym vyrovnat, alebo posielaj muza do smetiakov, ked sa bojis. Nebude ani odvoz castejsi. Smrad z restu je podla mna v lete horsi, kedze odvoz je len raz za mesiac a su tam aj plienky a ine skvosty. A kedze podaktori frflu, ze ludia so zahradkami plnia bio kose s travou, tak vedzte, ze niektori boli taki solidarni z prvej fazy, ze vyvazali travu aj na pole, aby nepreplnali bio odpad.
Profilova fotka
@slummdog To iste som chcela aj ja spravit s tou travou v poli, ale bolo mi povedane, ze ju nafuka ludom do zahradiek, ze nech to nerobim... tak ja neviem az do marhulovych sadov ku kaplnke sv huberta to vlacit asi nebudem
Ahojte pre vysvetlenie 1) chcela som len zistit ake skusenosti ma s tym odpadom 1 etapa a ci sa daju v tej veci podniknut dake kroky 2)je smutne ze tam dali take male kose a vobec neziadam od ludi so zahradov aby odpad niesli dakam mimo a ked to inac nejde tak nejde, posledne je to aby sme sa tu koli tomu natahovali pekny den vsetkym , T.
@serverka dakujem za info

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?