Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
cesta otvorena :) http://markusleitner.wordpress.com/20...
navrhujem dnes oslavu na pocest otvorenia! keby takto rychlo stavala a otvarali aj u nas.... boli by sme tam kde sme 8-)
@mateja9 NEVERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM :)
Profilova fotka
tak to aby sme tento den vyhlasili za pamatny a spravili si z neho miestny sviatok nasho ghetta.
@all Prave sme prvykrat presli po novej pripojke :) Bude treba davat pozor, lebo to nie je neviem ake siroke... Takze trpezlivost a ohladuplnost mili soferi :-) a soferky. Ale veeeelmi sa tesime, ze sme sa dozili tohto pamatneho dna.
Profilova fotka
Hlavne treba davat bacha na deti, ktore sa premavaju po strede cesty na korculiach a kolobezkach a nevsimaju si auta a prosim nejazdite tadial 70tkou aby som nemusela zase skakat do zabahneneho pola ako v zime pri ceste do obchodu...
Profilova fotka
a kedy opravia "staru" cestu? aspon keby tam ten strk nasypali... ked pojdem do penny marketu ci novootvoreneho nakupneho centra tak zas nepojdem dookola
Profilova fotka
@pinpo Tak my napriklad ked ideme do penyho tak zoberieme nohy na plecia, tasky do kabelky a ide sa spravit nakup potravin, alebo ked sme lenivy tak zoberieme bike, batoh na chrbat a ideme na nakup potravin. Minule sme suseda stretali na parkingu ako nastupuje do auta, my sme nasadali na bike, isli sme ku bille a od billi do pennyho a boli sme tam presne za rovnako zo susedom, ktory isiel autom popri windischovi do pennyho.
Profilova fotka
@michala.s nie som leviny, len ked idem s dcerou, tak je to praktickejsie a do BA chodim po dialnici ci do Bruku chodim po dialnici
Profilova fotka
@pinpo my si chceme potom pre deti kupit, taky ten privesny vozik za bike, tam kde sme zili predtym to mala skoro kazda rodinka a ked uz bolo dieta vacsie tak slapalo samo na biku, myslim ze tak do 5 rokov sa deti vozili v tom a z obchodu, tam maminky vozili aj deti a aj nakup, bolo to velmi mile a prijemne
Profilova fotka
@michala.s vobec neviem co mas na mysli, posli link/obr na ten vozik
Profilova fotka
@pinpo http://sedacky-a-voziky.heureka.sk/vo...
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@michala.s dik
Profilova fotka
@vie niekto poradit s nasledovnymi vecami? na zmakcovaci vody blika text "service" - display je modry, v navode nic nepisu ci je to ok, vie to niekto vyvratit ci potvrdit ze je naozaj vsetko v poriadku? travnik - na trave sa mi objavil taky biely povlak - vie niekto co je to zac? nejaka pliesen? huba? ako to dat prec?
Profilova fotka
@pinpo soli mas dostatok? a k tej trave hod fotku :) Biele povlaky na listoch trávy sa objavia na trávnikoch rastúcich v tieni, v príliš vlhkej a ťažkej pôde. Ide o hubovité ochorenie, ktoré možno vyriešiť postrekom fungicídom. V jarných mesiacoch sa na prezimovných trávnikoch objavujú lysiny pokryté bielo-ružovým povlakom. Príčinou je zlé zazimovanie prehnojeného trávniku, liekom je opäť fungicíd S oteplením sa na jar v trávnikoch najčastejšie stretávame s plochami pokrytými bielym povlakom – tzv. snežnou plesňou. Pokiaľ sú to len lokálne malé fliačiky, odstránime ju vyhrabaním, pri väčšom postihnutí musíme pristúpiť k chemickému postreku. Holé plochy potom prekypríme a dosejeme. Snežná pleseň dokáže zlikvidovať celý trávnik a je dôsledkom hlavne nesprávneho výberu trávnej zmesi. Preto keď sa chystáme trávnik zakladať, dbáme na správny výber osivovej zmesi – čím vlhkejšie a chladnejšie lokality, tým menej by v zmesi malo byť mätonohu.
no co, este stale je u nas financna policia?
@mareko4 coze uz opat vysli?
@serverka jj dnes chytali, mozno este stale su tam, neviem...
Profilova fotka
Este su tam, stoja pri tych konoch. Predpokladam, ze zas nejaky kreten volal, aby nas dosli checknut, nejaky kreten co ma znacky a novu a vadi mu ze niektori nemaju... Predchvilou este kruzili po sidlisku, ale teraz stoja pri tych psoch Inak... dobre by bolo si zriadit nejaku rychlu info stranku ak ich niekto zbada :) takto by sme sa mohli vzajomne informovat rano, vecer atd... aby sme vedeli kde su a co robia :P
@serverka ze vzadu su na SFS jak je stara cesta od windischa, to esicko...
@el_flamingo tak potom maju podchytene obidva smery do SFS...
Profilova fotka
Su z oboch stran ... ale inak su celkom mili, mam dojem, ze skor iba upozornuju, informuju ... nam teda nevedeli povedat, ci sme povinny zaplatit NoVA, ze nam posle BMF list.
Profilova fotka
@mareko4 Nie teraz odtial dosli, maju len jeden smer... ibaze ich teraz niekto vidi este pri windischi, lebo tam neviem ci teraz su, tak maju oba smery. Ale priatelka mi teraz volala, ze akurat chcela odist a akurat tam dosli.. cize podla mna cerstvo sa presunuli od windischa ku konom
Profilova fotka
@michala.s hehe zrejme list, v ktorom bude faktura na uhradu :P
@el_flamingo no toto napadlo aj mna :)
Profilova fotka
@el_flamingo @mareko4 uvidime, mozno. V kazdom pripade si fotili knizku jazd, asi celu, lebo im to dlho trvalo. V najhorsom to len urychli presunutie firmy do osterreichu :)
Profilova fotka
@mareko4 vraj je pri konoch uz fakt ze dost vela aut zastavenych, kks predpokladam ze zajtra tu bude rozvirena debata, ze kto ako dopadol. Dobre by bolo ak by sem zastaveni stastlivci napisali, ze ako dopadli...
Profilova fotka
@michala.s no jo, ja teraz na tom nejsom moc financne oukej, takze mna by nejake taketo poplatky teraz pekne knock-outovali k zemi, cize mna ked maju zastavit, tak dufam neskorej
Profilova fotka
no podla mna nemusel nikto nikoho bonzovat. Je to skor logicke, otvorili cestu a cakaju ze sa ludia vyroja po nej a lahsie sa pochytaju.... teda aspon mne sa tak vidi... =-)
@cucuriedka praveze bonzuju...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?