Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@all vie niekto co bolo s tou teplou vodou? je sice pekne, ze to opravili, ale tiez by nebolo zle vedit, ze co bolo rpicinou a ci sa mame aj do buducna nachystat na vypadky
@pinpo neviem presne, ale tipovala by som to na vypadol kotla -ov pre 1.etapu. Tepla voda nesla ani v bytovkach a raz uz taka situacia bola v decembri 2011 tesne pred Vianocami, ze tepla voda nesla nikomu.
Profilova fotka
uz nam zacina rozvoniavat grilovane maso :) Jar je tak krasna!!!! :P provokateri!!! (v dobrom to mysim ;) )
Profilova fotka
@piother jooj aj ja uz by som si dala daco dobre grilovaneho, co uz ked prace je tak vela
Profilova fotka
@michala.s :) nespravime nejaku megaSFS grill party? :P
Profilova fotka
@piother Ved ked budu hlasit pekne pocko a my nahodou budeme doma tak mozeme, len treba najst dostatocne velku garden :-) Ale ja by som prisla aj keby manzel nebol doma a pre tych co maju radi aj sladke by som nieco dobreho napiekla :-) Len daj termin :-)
@piother to znie celkom fajn :) ,ak mozme pridame sa ... len ten termin -nedela?
Profilova fotka
@bublifukk @michala.s no to neviem este :) zatial ma to len napadlo, mozno tak prvy/druhy majovy vikend :)
@piother nedela v maji je super :) tesime sa
pozeram nejake tie prezentacie z dorferneuerung a najviac ma dostalo ...ziadne dalsie velke stavby do buducna (vid ghetto Steinfeld...). Ako rakusania mozu cakat zaclenenie slovakov do organizacie dediny ked oni sami slovakov takto vytesnuju na okraj?
Profilova fotka
@mareko4 ako ta/slovakov vytesnali na okraj? myslim ze som ta moc nepochopila v tejto vete. :-.
@mareko4 asi mysli toto: http://on.fb.me/15wFhZn Myslienka za tym je ze skor nestavat taketo velke projekty, skor nechat obec postupne v mensom rast - ked sa pozries na niektore slovenske obce v okoli v Bratislavy ... kde vystavba dosiahla katastroficke rozmery ... tak asi toto tym mysleli. No a co sa tyka vyrazu ghetto, povedzme ze s pohladu obce to bolo troska nestastne planovane ... ale nie je to zrovna nastastnejsi vyraz.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martinx123 @mareko4 aha, lebo ved nikto nikoho nevytesnuje, lebo ved kazdy tam dobrovolne 'kupoval' byty.
@cucuriedka ako ja mam respektovat tunajsich ludi, ked oni nerespektuju nas? oni si to odsuhlasili, postavili a nazyvaju to ghetto, dokonca takto oficialne na prezentacii? akoze halooo, myslel som si o rakusanoch, ze si inteligentnejsi a tolerantnejsi ako slovaci, ale asi som sa mylil...
Profilova fotka
@mareko4 To asi budes musiet ist ovela hlbsie do rakuska, lebo tu uz je prilis vela slovakov a kedze ich domaci nepoznaju, tak sa boja, respektive vzdy su tu urcite predsudky...
@michala.s tak ked maju predsudky, ako mozu ocakavat aktivne zapojenie slovakov na rozvoji obce? ja osobne im dlabem cele cistenie obce a podobne aktivity, nech si na to zavolaju predsudkarov...
@mareko4 Mna ten zaver z Workshpu potesil :) Teda podstatne viac ako keby povedali ,ze WAW postavme tu 10 takych Steinfeldsiedlov. To by cesta do roboty netrvala 20 min ale hodinu :)
@mareko4 No vidis a ja si prave myslim, ze by sme sa na takych akciach mali zucastnovat, aby sme 1. ukazali, ze nam zalezi na prostredi kde zijeme, 2. ziskali kontakty na ostatnych ludi z obce a vzajomne dali rec :-) v tom si myslim, ze mi upratovanie pomohlo. Stretla som sa so zvedavostou a aj pri jedle sa nas spytali, ako sa to povie a vsetci sme si zalezali okrem Guten Appetit aj Dobru chut ;-)
@kvetinkaseveru a nepytali sa ta, kde v kittsee byvas, ci nebyvas v tom gete? :-o
@fun4you 10 takych steinfeldov sice uz nebude (po odpore miestnych), ale niekde tych 1400 ludi, o ktorych sa obec rozrastie do 10 rokov, niekde byvat musi...
Profilova fotka
@mareko4 Na Marillengasse su vo vystavbe druzstevne domy ci byty, nove byvanie pribudne pri jazere (81 pozemkov), vela pozemkov pre rodinne domy su este volne v samotnej dedine... Myslim si, ze prirastok o 1400 ludi aj bez dalsej vystavby druzstevnych bytov je realny.
Elektroniku ma ta pani poriadnu. To tam nevedeli dat velky kontajner? ved teraz bude kazdy vynasat skatule a bordel
Ghettom nazyva Steinfeldsiedlung minimalne jedna politcka strana. Nakoniec to vyzera ze miestny magnat Rinalda a jeho druzina hovorili na zamku pravdu. Pekne sme to skoncili. Smutne je ze tam boli aj Slovaci. Zrejme nie ti co ziju v gete.
Profilova fotka
@moriak A co vravel Rinalda?
@mom3 nehovoril to priamo on, ale jeden z hosti z tej strany. A povedal ze nejaky politik to nazyva getom. Meno si nepamatam, bolo to uz davno.
Profilova fotka
heh, FPO asi myslite, Strache sa snazi v pohranici cez par blbeckov strasit ludi asi tak ako Slota tu cast slovenska ktora nikdy nevidela madarov, len vedia ze su zli :) ak chcete nieco rakusakom dokazovat/ukazovat tak hlavne to aby sme tam kde byvame nerobili bordel, udrziavali si to tam ciste, dodrziavali pravidla a ked niekto z lokalnych urobi nejaku "neplechu" (napr. teta 38 a jej povestne krabice a sakle s odpadom) tak ze to nenechame tak a promtne to poriesime a ked chcete este uznanie a vaznost, tak napr. zasadme sa o to aby sme mali cim skor tu povestnu cestu hotovu, kde date rakusakom najavo, ze slovaci nie su ti co si nechaju skakat po hlavach a je mu jedno po com chodi a na ostatne treba len cas
Profilova fotka
@pinpo Suhlasim s Tebou....akurat mi je smutno, ze sa tak nechovame...na novom detskom ihrisku pri nas uz niekto polamal drevene latky na oboch novych lavickach :-( ...vsimli sme si to tento vikend, neviem, ci to bola nejaka mladez, co po nich skakala, alebo to boli ti isti, co nam skakali do zahrady a znicili pletivo....fakt neviem, ci nenapisem gepertke, aby tam dali kamery...co bude najblizsie znicene? Este je tam smetny kos a osvetlenie na chodniku :-( :-(
Profilova fotka
navrhujem na kazde vyvysene miesto nasadit jedneho dobrovolneho odstrelovaca s airsoftovou (na gulicky) puskou a skusit to metodou Pavlovho reflexu: 1kus vandalizmu = 1 gulka do stehna :) Tak 5 dobrovolnikov by malo stacit. HLASIM SA!
Profilova fotka
dnes rano som si vsimol, ze vedla OSG zacinaju vystavbu dalsich bytoviek dufam, ze koli tomu nebudu odkladat vystavbu tej cesty idealne by bolo keby otvorili cestu pri zamku a urobili cestu okolo windischa
@all Zaujimal sa niekto v poslednom case, kedy je dalsi termin na cestu? Lebo znama sa pytala cez vikend starostky a bolo jej povedane, ze dnes. Ako vidim zase nas vodia za nos... Dik.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?