Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 to viem, pisal som svoj pripad, ako to je u mna...
@mom3, @mareko4: Dakujem za Vaše odpovede.
@mom3 Ahoj mozem sa ta spytat ako dlho treba mat vedeny ucet v AT ked chcem poziadat o uver? alebo to nepozaduju?
@manilla nam ho zaviedli az po tom ako nam schvalili uver, predtym sme ziadny ucet v AT nemali
Profilova fotka
@bublifukk To neviem. Ani neviem ci boli este u niekoho dalsieho. Aj pre mna to bolo prekvapenie, ze prisli bez ohlasenia. Teoreticky sa im da zavolat a popytat si ci uz in chodia ludia odcitat stav meracov.
Profilova fotka
@bublifukk Oni chodili v dany tyzden po celom Kittsee, u nas boli den pred SFS. Nikdy sa neohlasuju, jednoducho zaklopu a bud si doma alebo nie.
Profilova fotka
Ahojte susuedia zo SFS...prisla jar a mne na nasom utesenom sidliku chybaju stromy (verejne priestranstvo). Vam nie? Je to ta povestna ceresnicka, ktoru mohlo este ebsg dotiahnut...nema niekto info, ci sa bude realizovat nejaka vysadba, ci uz zo strany ebsg alebo gemeinde? Alebo si mozme aj sami nejaky ten stromcek zasadit? (Nemyslim v zahradke, myslim verejnu zelen)
Profilova fotka
@manilla My sme si otvorili ucet este pred riesenim uveru, pretoze sme kupovali pozemok a chceli sme s tym spojene platby robit cez rakusky ucet (povedali sme si, ze slovenske banky nemusia vediet, kam idu nase peniaze). Takisto sme uz vtedy dali dieta v Kittsee do skolky, a z uctu nam stahuju platby. Pokial viem, tak mat ucet v AT nebola podmienka na udelenie uveru. Ten by samorejme dali spolu s uverom.
Profilova fotka
@bluebora treba sa prejst do mesta tam je park a vsade v kittsee su krasne marhulove sady. Myslim si že tu riešiť zelen nebudu dokedy sa tu bude stavat a este je tu planovanej vela vystavby, nazatial tu mame travnate plochy. A ked nejake otazky treba sa ist spytat na urad, ale pochybujem ze len tak niekomu povolia hocikde zasadit strom
caute, ako je to s pendler pausalom? robi niekto vo viedni? aky je rozdiel medzi malym a velkym pausalom? tie peniaze, co dostane clovek, dostane to na ruku alebo sa to odpocita z dani ako nezdanitelna ciastka? bol by som rad, keby mi to niekto popisal, ako to fungiruje. vdaka
Gemeinde organizuje jarne cistenie Kittsse http://www.kittsee.at/aktuelles/detai... Kto by mal chut sa pripojit k cisteniu obce, tak zraz je 8:30 23.3. pred poziarnikmi Am Samstag wird in unserer Gemeinde eine Flurreinigung durchgeführt. Wer Zeit hat und helfen möchte, wird gebeten bei dieser Aktion mitzumachen.
Profilova fotka
@mareko4 Skus aj www.slovaci.at. Myslim, ze som tam videl diskusie na tuto temu.
Článok sa načítava...
@cucuriedka a potom ako robia vyuctovanie ...
Profilova fotka
@bublifukk no asi nechaju papierik aby si zavolal, netusim. zatial ma vychytili stale doma.
@cucuriedka @bublifukk vazne by uz mohli prist...7855kwh :-)
@fetak44 nooo je to natesno, ked krosnes 8 litrov, budes mat o 160 euro vyssiu platbu ako keby to bolo pod 8 lirov?
@mareko4 mne vyslo o 240 :-(
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Dakujem, akurat sme sa zaregistrovali a poslali tam udaje. Tak my sme dnes odcitali 2915 kWh. Vychadza nam preplatok 20 alebo 40 eur.
ja mam len 2001 kWh... nie je to na 3 izbak nejak malo? a urcite tam na zaciatku bol nejaky pociatocny stav, cize stav bude asi este mensi...spravim to aj ja cez net, ale na konci mesiaca, aby sa mi neprenasali cisla nahodou aj do dalsieho zuctovacieho obdobia
@all Ahojte, idete niekto na to upratovanie? Boli ste uz niekedy? Ako to prebieha? Treba si nieco priniest? Dakujem :) a pekny vecer.
@cyan viem o tejto moznosti, len som cakal na spravnu "hodnotu" na meraci :-) mam ho pod drobnohladom a tipujem, ze zajtra bude ten spravny okamih...
@kvetinkaseveru jj aj ja sa chystam, mohli by sme dat nejaky trefpunkt na steinfelde...
Profilova fotka
My sme aj chceli ist ale bohuzial mame pracovne stretnutie, ktore uz odkladame od decembra
@kvetinkaseveru Ahoj, ja sa chystam s mojim synom. Zevraj netreba priniest nic. Asi len rukavice si svoje zoberieme.
Profilova fotka
@kvetinkaseveru kolega chodi kazdy rok, za gulas a pivko ;-) ja som sa chystala tento rok no dozvedám sa to na poslednú chvilku a to uz mame naplanovany vylet, tak nevyda :-| snad buduci rok s detvakmi, teda aspon s jednym. Ale vraj su tam velmi mili, privitaju kazdu pomocnu ruku.
@fun4you @mareko4 len to uz nejako nevidim na stranke. Nezrusili to kvoli tomu pocasiu?
@kvetinkaseveru Vyzera ze to bude, na FB to pred chvilou potrvrdili https://www.facebook.com/KittseeOnline
@all vsetci co idu zajtra upratovat zo steinfeldu navrhujem aby sme sa 8.15 stretli na detskom ihrisku :)
Flurreinigung, dopadol nad ocakavanie :) Vyzierali sme celu vlecku odpadkov :) Slovenska mensina bola zastupena najma malymi detmi, ktore velmi pomahali, co bolo super :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?