Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@rado9999 chapem Tvoje rozhorcenie.....mozno prehanam a pouzijem trochu prisilne slova, ale mne to pride ako skryty nacionalizmus...naco sa miestny urad bude namahat robit nieco navyse pre to "slovenske" geto, ved "my sme tu tolkych slovakov vlastne nechceli, len to nemozeme povedat nahlas, tak im to dame pocitit aspon takto" (narazam na pristupove cesty)...vsetko je naoko v zmysle zakona, vsetko sa akoze riesi, tak co ta slovac na SFS furt chce.... :-(
@bluebora ved raz budu volby, "slovenske" geto nezabuda ]-(
Tak aby ste tolko nefrflali, termin otvorenia prijazdovej cesty na SFS bol stanoveny na 3.4. Pani Nabinger sa uz tesi :-)
@kitsanka ktoreho roku? :) A bude aj vianocka a marmelada? :)
@kitsanka cakal som ze to otvoria az nebudu musiet odpratavat sneh, vsak tam byvaju prevazne slovaci ;-) Navrhujem party 2.4 a na otvorenie pozvat Belmonda, taketo milniky stavebnictva mozno zazit raz, mozno dva krat za zivot.
Profilova fotka
Riesili ste uz niekto NOVA pre Toyotu?
@kitsanka od oktobra 2012, kedy doasfaltovali cestu do 3.4.2013, co maju len osadit znacku a dat prec zabrany, je ozaj doba zanedbatelna. Tiez sa cudujem, ze niekto ESTE ide frflat. Myslim, ze nikto uz s cestou pomaly ani nepocital. Mozno ale zatlacil FA, ze ked pridu zasa robit raziu do domacnosti jedno vikendove rano, aby si auta neznicili na tom tankodrome. Nuz, nechajme sa prekvapit, ktoreho roku to pride
Profilova fotka
Podla mna to nie je len o znacke, su tam este nedorobene chodniky a asfaltovat asi zacnu az ked bude teplejsie, cize ja pochybujem ze to otvoria 3.4.2013, skorej tak 3.4. bohvieaky rok.
@michala.s Jasne ze je to o znacke, na znacke zalezi, preto sa na to tak dlho caka, lebo pre tu znacku starostka poslala svojho najlepsieho uradnika do samotneho japonska, kde ju zhotovuje nikto iny ako hatori hanzo, a viete ako je to u neho..
ludia, budte radi, ze obecne volby vysli na minulorocnu jesen, lebo by sme dodnes jazdili po strku.
Profilova fotka
@martino1111 A ty jazdis niekade inokade nez my??? Lebo za Windischom je strk a nie je ho tam zrovna malo
Ahojte, som tu nova, ale uz viackrat som si citala tuto temu... byvame v radovom dome na Steinfeldsiedlung. Ale z rodinnych dovodov by sme chceli ist do bytu... Nepoznate niekoho kto by mal zaujem o takyto radovy dom a pripadne by ho "vymenil" za druzstevny byt tu v kittsee, ci uz steinfeldsiedlung alebo landstrasse? Samozrejme to je vecou dohody. Alebo pripadne iba odchadza z bytu (ci uz steinfeldsiedlung, alebo landstrasse). Mozno som to napisala komplikovane, ale snad ste ma pochopili :-). Viac cez IP. Dakujem pekne za kazdu spravu.
Článok sa načítava...
@michala.s to by si tu musela byvat, ked sa asfaltovalo. Odrazu hr br, ze auta zablokovali na parkovisku, lebo sa odrazu robi cesta......preco im uz nevyslo asfatu na 7m chodnika, to uz nezistime. ale casu na to mali tolko, ze odkedy je cesta slubovana, tak uz 2 zimy presli Az by ste si klince z kolesa vytahovali, alebo ta to omrzi uz medzi jamami kluckovat, tak mozno aj ty zatuzis po dokonceni a otvoreni cesty.
Profilova fotka
@slummdog ahoj, zajtra sa chystam na Gemeinde pre tie zlte sacky na plasty - porad, na ktore dvere klopat a ci sa za to plati alebo mi ich daju len tak...dakujem.
Profilova fotka
@bluebora Ja som ich este nemal a ani neviem, na ktore dvere klopat, ale pokial viem, su zadara.
@bluebora Hello, ked dojdes na urad, tak hned prve dvere vlavo, staci povedat meno a ulicu, su zadara.
@all Poradte prosim aky je postup kupovania auta tu v Rakusku od sukromnej osoby. Spise sa nejaka kupna zmluva (mate priklad?), traba auto niekde odhlasit a potom prihlasit? Vdaka.
@piother servus sused, robil som novu na toyotu, co by si chcel vediet?
Profilova fotka
@all Ahojte z SFS. Dnes zacali chodit odcitavat teplo.
@mistr307 a v akom case priblizne?
Profilova fotka
@bublifukk Ku nam prisli bez ohlasenia cez obed. Nastastie bola manzelka doma.
Prosím Vás hypotéku z akej banky ste využili pri kúpe bytu, domu v Rakúsku? Máte niekto skúsenosti s VÚB?
Profilova fotka
@margareta76 VUB ti v Rakusku nepomoze. Musis cerpat uver v rakuskej banke. My sme cerpali v Raiffeisenbank s variabilnou urokovou sadzbou (momentalne na urovni 1.875%).
@margareta76 ziadna SK banka ti neposkytne uver na nehnutelnost v zahranici.
@margareta76 vezmi si v rakusku, na cast uveru ti daju dotaciu zo spolkoveho statu - za 0,5% a zvysok raiffka - mame za 1,35%... po spriemerovany cely uver vychadza na 0,9%...
@mom3, @manilla, @mareko4: Dakujem Vám velmi pekne za Vaše odpovede. Ešte by som Vás rada poprosila o Vaše odpovede, ze ako to je s financovaním nehnuteľnosti - koľko percent z ceny nehnuteľnosti dáva banka?
@mistr307 to nedaju ziadne oznamenie?
Profilova fotka
@margareta76 My sme museli mat cca 25% celkovych nakladov (pozemok+dom). Cize my sme kupili pozemok v hotovosti a dom staviame z uveru.
@margareta76 55% uveru tvori urok 0,5% a 45% urok 1,3% z banky.ale ako pise @mom3 musis mat 27-28% vlastnych prostriedkov z celkovej ceny
Profilova fotka
@mareko4 Ten pomer uveru z banky a od statu je individualny. Niekto dostane od statu 40,000€, iny 100,000€...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?