Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@piother lol niekto sa asi nudi v praci ;-), kazdopadne klobuk dole :-) este by si mohol premenovat ten jeden list a ostatne vyhodit, vis nech uz je to tip top ;-))))
@michala.s bude to menej ako 50kW/m2/rok v 2010 to bolo 40, v 2012 36kw/m2/rok (samozrejme nie je to len tak, ale ako referencne cislo to mozete pouzit) Neviem ale ktory datum je smerodajny pre tieto podmienky.
Profilova fotka
no tak nech sa paci, verzia 2.0 office 1997-2003 http://chef.euweb.cz/spotreba_final.xls office 2007-2013 http://chef.euweb.cz/spotreba_final.xlsx A dakujem za spolupracu @mistr307 ;) A aj vy mu podakujte. Cely zosit je zamknuty. Upravovat podla vlastnych potrieb mozte len ORANZOVE policka.
@piother hmm, zamknuty zosit, upravovat len orandzove policka... toto nebude tvoj napad, za tymto bude urcite @mistr307 8-)
@piother @mistr307 Dakujeme :-)
@piother a samozrejme, klobucnikom dole ;-) vdaka
Profilova fotka
@mareko4 po prvom release som si to uvedomil tiez, este pred tym ako mistr307 spomenul, ze si to hned ako spravny USER prvym klikom pobabral :)
@piother to si vyplodil sám, alebo si to niekde objavil ?? je to super ! :-N
@piother @mistr307 pekna praca. dakujeme
Profilova fotka
@mongolisko zacal sam, s mistr307 dokoncil. all: ked najdete chybu, povedzte. OPRAVIME :)
Profilova fotka
@all po upozorneni na chybny vypocet ceny za energie som to opravil. Link ostava rovnaky, dokumenty su uz updatnute. Ralna cena sa pocitala z ceny jednotky pre predpokladanu spotrebu. Lenze realne moze byt spotreba vyssia/mensia a teda aj ina cena za jednotku. @fetak44 ak si myslel toto, tak je to opravene.
@piother dnes som si pozornejšie pozrel tvoju verziu "final" a trochu som "out" z percent v tabuľke "štandardná spotreba" - nemáš tam v stĺpcoch "dole" 100 % ale iba nejeké 90-ky...pritom súčet je 100 % - je to iba omyl, alebo zámer ??? :-(
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mongolisko: omyl. funkcia, ktora robi sucet, neberie jednu hodnotu. Opravim ;) @all Ako mi pisal fetak44, spotreba sa rata po ciastkach alebo cela? teda ak mam spotrebu 8020 kWh tak zaplatim 8000*x + 20*y a nie 8020*z?
@piother nechcem byť zase za chytrého, ale dobrou" zvyklosťou" je keď prekročíš čo i o 1 kWh limit, t.j. máš spotrebu 8.001 kWh, si v "drahšej" verzii...aspoň tak by to bolo v SR...tých 8.000 kWh nie je kredit, ale rozhranie pásma...to je preto, aby nútili ľudí "žrať" menej energie...aspoň si myslím... :-)
Profilova fotka
@mongolisko a ako vypocitas cenu za 8002 kwh? odpovedz na post vyssie ;)
@piother mala by tam byť už tá vyššia sadzba, lebo si myslím, že oni nerobia sadzbu za 8.000 x nižšia sadzba (do 8.000) + 2 kWh x vyššia sadza. keď prekročíš 8.000, tak celých 8.002 Ti účtujú v sadzbe za odber nad 8.000 kWh, lebo sa to berie ako odberateľ s odberom energie nad 8.000 kWh. Ale možno sa mýlim... :-( osobne si myslím, že vyššou sadzbou v AT "trestajú" za to, keď niekto prekročí optimálny a teoreticky vypočítaný odber, lebo keď sa a robí energia = vyššia spotreba suroviny na jej vyrobenie = viac "bordelu" (emisie a pod.), tak chcú, aby ľudia s energiou hospodárili... :-)
Profilova fotka
@mongolisko no... a toto je problem :) ja rozumiem rozdielnym sadzbam pod/nad 8000 a preto som vypocet nastavil na 8002 * vyssia sadzba. No fetak44 tvrdi, ze sa to deli na 8000*nizsia a 2*vyssia sadzba. Preto potrebujem este aspon jedneho, kto mi to potvrdi, ze je to tak :)
@piother mongolisko ma pravdu. teraz som to pozeral este raz. sposobom ako som povodne hovoril, sa to rata iba pri "Wärmekomfortvertrag". sorry za nespravne info
@all niekto ma problem este s teplou vodou? U nas problem boli riesit uz 2x, raz povolenie nejakej pruziny, co upravuje prietok do podlahovky aj kohutikov, potom nasledovala vymena celej suciastky, no problem bol odstraneny len na chvilu a neustale sa opakuje, ze vodu uz nezohrieva absolutne. Vie niekto poradit?
Profilova fotka
@slummdog sice skusenosti nemam, ale asi nic ine nezostane ako to cele opat reklamovat 8-(
Profilova fotka
@slummdog :) toto este len budem reklamovat, ze prietokomery (17 z 20 ci kolko ich mam v RHcku) su zaseknute :) ci tam prietok je alebo nie je a kurenie ma pauzu :) spravat sa to ma tak, ze kurenie ti ide len isty interval :) A ak ti ide, ma ukazovat prietoky. Ak ma pauzu, VSETKY prietokomery maju mat plavacik na nule. Stavim sa, ze kazdy ma problem so zaseknutym plavakom (dufam ze tym padom nie je ovplyvneny prietok) a myslim ze to bude problem staly, nakolko mame VSETCI spolocne vykurovacie okruhy veduce zo Stiege a mozno filter na necistoty v kureni (v nasom spolocnom kureni) nie je az tak uzasny :)
Opäť sa ozývam....nevieme o niekom kto dáva byt do prenájmu v Hainburgu, Bergu, Kittsee, Wolfsthal a okolí???? Ďakujem
@evinkasofinka Kittsee, bytovky oproti bille, Hauswirth. jeden 3izbovy je tam myslim volny za 500
@evinkasofinka 5stran dozadu tu boli asi 3 linky na byty 3izbove. Dva byty su na SFS na postupenie a nejaky bol aj pri Bille volny, mozno ten, co Suzi pise. Tusim ze vacsina z nich je v inzercii D7Bau, ale mozno najdes aj sukromnu inzerciu priamo od najomnika a netreba proviziu platit realitke @piother obavam sa, ze to asi nebolo len v tej klapke, lebo problem zacal uz na jesen, uplne prepukol, ked odovzdali RHcky z 2.etapy, sme mali podozrenie, ci vobec staci vykurovat ta bytovka a ci to nekurenie nesuvisi s vyssim odberom tepla z 2.etapy, ci nahodou nie su niektore RHcky napojeme na bytovku z 1.fazy. No, ale vraj bola chyba v klapke, opravene, islo to, do 2tyzdnoch zas vodu neohrievalo. Dosli, vymenili suciastku, zas islo asi 2-3tyzdne a zas neohrieva. Clovek ked ide do sprchy, tak kurenie na minimum dava, aby to ohrievalo vodu aspon trosku, otuzujeme nedobrovolne a taky luxus, ze napustit si vanu, ani nepamatam. Najblizsie to dojdu stvrtok pozriet aj s nejakym odbornikom, tak som zvedava
@susi206 ďakujem a nevedela by si mi poradiť ako zoženiem na nich kontakt? či treba ísť osobne?
@evinkasofinka tu niekto odstupuje RHcku na SFS http://www.topreality.sk/novostavba-4... tu 4izbak na SFS so zahradkou http://www.topreality.sk/kittsee-4i-b... tu vacsi 3izbak, asi pri Bille http://www.topreality.sk/kittsee-3i-b... tu 3izbak na SFS http://www.topreality.sk/kittsee-3i-b... a este tento holodom v ponuke http://www.topreality.sk/na-predaj-ro...
@slummdog ďakujem za pomoc
@evinkasofinka pri ceste maju tabulu s tel. cislom. nech ti ho niekto opise ked pojde okolo. ja som dnes doma. :-(
@susi206 ok, dakujem za info...pošlem tam manžela
Profilova fotka
ahoj, prave nam schvalili uver, mame vyhliadnuty bytik v Kittsee... ale mam dotaz... byva tu niekto z vas v Kittsee (Hainburgu, Wolfstahli, Bergu... jednoducho v Rakusku) v najomnom byte, za ktory ste zaplatili nejaku prvotnu sumu, teraz 10 rokov platite najom a potom si ho mozete odkupit? realitak nam nevie povedat aka bude cena toho bytu po tych 10 rokoch a bojime sa aby to nebol podvodik a nakoniec sme nezostali na ulici alebo ho nemohli odkupit alebo ho preplatili niekolkonasobne... urcite ma chapete, ak sa mam na nieco zaviazat na neviem kolko rokov aby z toho potom nakoniec aj nieco bolo... viete mi dat niekto info ake s tym mate vy skusenosti? budem povdacna ;-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?