Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@martinx123 2x som na vlastne oci videla ako kolonu iducu od hranice do BA cez 2 plne ciary obehlo rutiace sa auto (vzdy ine) hore do kopca. Co by ti v takom pripade pomohlo to ze by si sa vyhol moznym cyklistom/odstavenym autam v pravom pruhu? Myslim si ze nic. A dalsia vec, ked dojdes k zisteniu ze pneumatika na aute moze v plnej rychlosti prasknut zacnes jazdit na kolesach z kamena ako u flinstonovcov?
@serverka myslim ze na prvu vec ti da prednasku moriak o porusovani zakona.
@moriak ja som v pravom uz 2x za tmy skoro zrazil chodca a co tvoje znacky ? :)
@all no nemam slov ...
@martinx123 ja nepotrebujem prednasku o porusovani zakona to bol len pohlad z druhej strany.
.
@foxo ano? ja mam pocit ze hlavne slovo tu mas len ty. vsade bol, vsetko videl a vsetko vie. povedat si svoj nazor neznamena osierat. to vies len ty.
@moriak teba naozaj asi iba plesknut, zabit a zozrat na sviatky. tato tema sa tu rozoberala uz davnejsie a rozpravalo sa vseobecne o cestach a ja tiez. Nevyjadrovala som sa k nejakej petrzalskej ceste. nemam cas vsetko citat ako ty. chod radsej k foxovi na kavicku, zial neficim na nicom, tak vam nepomozem ale vy si pomozte urcite sami. mozete sa urazat navzajom a radovat sa z toho. :-D
Profilova fotka
Mne na rakuskych cestach vadi akurat to, ze auta casto nie su osvetlene. Zo slovenskych ciest som si uz totiz zvykol, ze vsetky auta maju rozsvietene stretavacky. A preto niekedy v prvej chvili ani nezaregistrujem protiiduce auto, co je trapas.
@moriak co vlastne hovori zakon, ze ked ides hoci aj max povolenou rychlostou 90, co na tom useku je, tak ma uhnut bulovi, co z tebou vali 130, lebo netrafil na dialnicu, alebo je zgrlavy zaplatit znamku?. To akoze lavy sluzi len na obiehanie? Inak ja chodim tadial denne a mimo zimy aspon 2-3tyzfenne som nejakych expertov na bicykli tam stretla, co nepojdu po tom "chodniku" Raz smerom na BA, kde je len 1pruh tadial isla rodinka na bicykloch a decko mali v tom cyklovoziku. Sa az divim, ze sa nic nestalo, ked tu tolko schumacherov jazdi. zbytocne sa tu hadate a osocujete, co chcete robit s ludmi co sem chodia za nakupmi? Tych je kopa
Profilova fotka
@mom3 toto aj nam trosku vadi, len bolo nam vysvetlene, ze 10 rokov mali povinne svietenie a statisticky sa pocet nehod neznizil, preto to zrusili. @slummdog mimo mesto sa ma clovek drzat vpravo a v meste preferencne vpravo, ale pri subeznej jazde sa smie obiehat aj z prava, co sa mimo mesta nesmie. A ano, v zasade ta nema trapit, preco ide rychlo, ked mu budes zavadziat v lavom pruhu, porusujes predpisy - obmedzujes rychlejsie iduce vozidlo (ty totiz nemozes vediet preco sa ponahla, napr. vezie niekoho surne do nemocnice a je to rychlejsie, ako volat sanitku). Samozrejme, aj ako rychlejsie iduci ta nesmie ohrozit alebo obmedzit.
@susi206 .....pre boha,Susi ukludni svoje vasne,daj si kafe :-) a ked naozaj na nicom neficis,tak zmen aspon lekara. ]-(s pozdravom tvoj Truhlik.
Článok sa načítava...
@foxo ja za to nemozem ale rozvasnit ma tu dokazes iba ty a este tvoj kolega x-) , tak skludnite hormon, nech naozaj toho lekara nebudem musiet menit. luto by mi bolo za panom Lingitzom :-N
@susi206 ....vidis a len ty ma dokazes nasrat :-) ty a moja stara!!!!! 8-(
@foxo v tom pripade je to pre mna komplimen! ;-)
Profilova fotka
@all: tieto vase debaty ako pomahaju ostatnym? Nejak vam unika podstata tohto fora. Zoberte sa do krcmy/restauracie a prosim vas necapte na forum prispevky s informacnou hodnotou bliziacou sa nule.
u mna jedna hodina rano, stahol som flasu finlandie so susedom, ale ako to tu citam, o vela som teda neprisel :-D kupil som si za 30 centy take reflexne pasiky na ruku, cize ked budem trenovat na csob maraton, ten osvetleny to budem ja ;) tak ma prosim pekne nezrazte :-o
@piother ....ze si nieco zle spapal a potom nemohol stravit? :-) ale uz je zrejme dobre,tak daj nieco zmysluplne.........
na bergu policajti, mam dojem ze financni (mozno z colnej spravy, neviem ci maju ine oznacenie v kazdom pripade BMF) a pri kopci na diskutovanom useku stopuje @martinx123 ;-)
@moriak pripajam znova: http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(I...) :)
@susi206 vies, to caro tvojich prispevkov, ktore zatial nie kazdy pochopil ma vzdy dostane. Nieco zapocujes od kamaratky Janky, precitas si 2 prispevky a vyplodis nejaky novy skvost. Ako bonus ma este upozornis na opakovanie tem, nie ze by na tychto 277 stranach nebolo dost tvojich opakovani (pripomenime temu auto). Cize aby som to uzavrel. Je mi jedno ako kto jazdi, ci pripadne ako chodec chce darovat organy (chodenie po ceste v pripade ze su tam chodniky). Pre mna za mna si chodte aj 20kmh, minimalna rychlost nie je stanovenia. Co ma ale hneva je obmedzovanie inych spojene s porusovanim zakona. Toho sa dopustate vtedy ak nepustite rychlejsie auto, nech ide aj 200 a vy 90 zakon je v tomto pripade jasny. @slummdog je to tak, jazdi sa vpravo. Mimo obce je to napisane jednoznacne. V obci je podobne, no tam je vyklad nejednoznacny. http://www.sklarcik.sk/index.php/prav...
@moriak No coment, v podstate s tebou suhlasim co pises v druhom odseku, ved nikdy som ani nic ine netvrdila. takze neviem k comu bolo dobre sa navazat.
@moriak oki
@moriak Mali Zoll na chrbte.
@all este raz by som sa vratil k teme heizung: hlavne ludia z druhej etapy Rh-ckari...prosim vas aku mate spotrebu aktualne? Lebo my sme na cca 7200kwh a kurenie nastavene na 20ºC. Za posledne 2 mesiace priemer 1800kwh/mesiac :-( Mne sa to zda byt vela, pientz tvrdi ze je to ok..?!
Profilova fotka
@fetak44 Spotrebu by si mal mat okolo 50 kW/m2 / rocne plus si prirataj 1000 kWh tepla na osobu v domacnosti rocne (tepla voda vo vodovode). Za december-februar spotrebujes asi 60% rocneho tepla, vy byvate ale od novembra, ze? Tak potom asi 70-75% z rocnej spotreby by malo pripadat na doterajsie obdobie.
Profilova fotka
@fetak44 niekedy v tychto dnoch sme presiahli 6500, dvaja ludia v domacnosti. Vymennik tepla nastaveny na obojsmerne vetranie, teplotu zmiesavania na 25°C, ventilator nastaveny na Automaticky.
Profilova fotka
@moriak trosku ti skocim do tvojej teorie o porusovani zakona ak sa ine auto ruti citujem "aj 200 a vy 90" uz davno neplati, ani na dialnici. kedze zakon stanovuje maximalnu hranicu rychlosti tak A) ten kto ide 200 porusuje zakon, a ten ktory je od neho pomalsi ho neobmedzuje, pretoze ten co ide 200 uz obmedzeny ocividne je ]-( ale to je asi tvoj pripad kedze toto je taka citliva tema pre teba, ze ty chodis vsade supermegahyper rychlo, a ostatni ti zavadzaju na ceste... mozno by si si mal spravit pilotak na male lietadlo, aby ta ostatni neobmedzovali v tvojej jazde. PS uz aj v telke jeden ujo policajt uz davnejsie recnil o tom ze ak niekto jednoznacne porusuje rychlost a ty ho nenechas predist, to uz neni porusenie zakona, a sam by takeho cloveka ani nepustil, lebo preco podporovat takych ludi v arogantnej, ohrozujucej jazde.
@fetak44 to bude nedoplatok ...
Profilova fotka
@piother Vy mate ine rekuperacie ako nase bytovky? Lebo nasa rekuperacia automatiku nema, ma stupne 1,2,3 a potom je tam A čo znamená vypnutý stav

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?