Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@mateja9 NoVA dan je registracna dan, plati sa raz pri zapise auta po prvy krat v registri. Cestna dan sa plati kazdy rok a v AT je sucastou poistky.
Profilova fotka
@mateja9 ja osobne nemam tu skusenost, ale uz tu niekto pisal presne rovnaku situaciu. Tak ti mozno poradia lepsie, ale podla mna zostane auto na SVK SPZtkach, iba sa zaplatia tieto dve veci.
.....dievcata vzdy ked pri dome odstavite svoje plechove tatose :-) :-) budem vediet,ze je cas vyrazit a cesty su bezpecne!!! =-)
Profilova fotka
@foxo :-D :-D :-D :-D nemam ti dat vopred echo? :-D :-D :-D dnes rano si o kolkej vyrazal z domu?
@cucuriedka .....kludne mi daj aj ucho. :-o
Profilova fotka
@foxo mozem ti doniest myjavsky salam, ten sa robi z bravcovych usi
@cucuriedka ......sak daj ]-( mozno aj ja budem jazdit rychlejsie ! /teda aspon na vecko/
Profilova fotka
@foxo to zarucit nemozem, nikdy som ju nejedla :-o
......a holite tie usi,nez ich date do salamy :-) ked ano tak potom nechcem! :-) ;-)a neklam mas ich plnu spajzu.
Profilova fotka
@foxo tazko povedat, nie som myjavanka, ale popytat sa mozem. myslim ze myjavane tusim boli papucare, nez masiari tak som si neni ista ci by som im v tomto verila
Profilova fotka
Pokial ma neohrozujete na ceste, netlacite sa na mna, sialane neobiehate s autom v protismere, davate smerovku pri vychadzani z kruhaca a po sfs nechodite viac ako 40, chodte si aj po strede, popod nadjazd aj po kanaloch :-) ale inak vas dam na youtube. Mam palubnu kameru ;-)
vážení priatelia, ospravedlňujem sa Vám za to, že som poukázal na moje poznatky z jazdenia v úseku "od kruháča po čiaru", lebo vidím, že Vás to dosť nezdravo zaujalo. rýchlosti na cestách sa venujete s rôznymi názormi...v TV vidím skoro každý deň nehody, ale ani jedna nebola zavinená "pomalou" jazdou, pokiaľ nepovažujeme za pomalú jazdu nejakého dementa (ktorý vie prečo sa ponáhľa...) idúceho 90-kou v dedine či v meste...chcem však poukázať, že max. povelená rýchlosť nie je prikázaná, je iba povolená ako maximálna, ktorá by sa nemala prekročiť (okrem über Menschen)...osobne mám skúsenosť v úseku od kruháča po berg - išiel som cca 80-kou a z lesa sa "vyrútili" srnky...na šťastie som "ubrzdil". Tí rýchlejší mi môžu povedať - keby si frčal rýchlejšie, prebehli by za tebou...Tí pomalší mi môžu povedať, že keď by som išiel pomalšie, nemusel by som flekovať...čo bolo skôr ? sliepka, alebo vajce ? o tom je táto Vaša diskusia k téme rýchlosti na cestách...tak ešte raz prepáčte...na blog už budem prispievať iba konštruktívnejšími poznatkami a postrehmi zo života v AT a mini slovenska v kittse - petržalky... :-)
Článok sa načítava...
a zabudol som dodať, že účelom ani cieľom toho príspevku nebolo hodnotenie spôsobu jazdy autom... :-)
Uz ste si rozdali palicky a stipce na nos? Sparate sa v hnedej teme zbytocne
@piother .......a dialnicne znamky nebudes kontrolovat ???
.....taaak uz zhruba vieme,kto ako sialene jazdi,kto na ceste zavadzia,kto je sofer ci kameraman zaroven :-) tak zacnime nejaku NOVU temu napr. "Ako mam prehlasit auto"???tak a teraz babo rad !!! ;-) :-p
Profilova fotka
@foxo menis tatosa? presedlal si s motorizovanych koni na ozajstneho konika? tam sa smerovka tazko dava ;-)
Profilova fotka
anyway, mam otazocku na temu s ktorou mate mozno viacej skusenosti. Mame schody v dome, idu z obyvacky na horne poschodie a problem je v tom ze nam vytvaraju kominovy efekt - taha nam tam koli tomu ze teplo stupa a chladny vzduch klesa. rozmyslala som nad nejakymi dverami, ale ake tam dat aby to bolo aj pekne, esteticke a nie ako past na oko... riesili ste niekto nieco take?
@foxo veeeelmi sa musim zasa drzat aby som si nepustila hubu na spacir, lebo to tu aj tak nikoho nezaujima. ale tebe z rodiny este nikto asi nezomrel v aute a nie jeho vinou, ze???? porozmyslaj. ale to ty zacnes asi ked bude neskoro. typicky chlap. nekomentuj prosim ked mas iba priblble pripomienky. pokracuj v tych vtipnych. dakujem
@moriak ked si zabijes deti kvoli zveri tak sam budes jazdit radsej po mesiaci aby si sa pri stovke neposral a nie len v lavom pruhu.
Tu si maju ludia pomahat a nie sa urazat a osocovat, porozmyslajte niektori nad tym kym nieco napisete niekomu. lebo nereagovat na taku spravu asi neda nikomu.
Profilova fotka
Ved toto, miesto toho aby sme si tu pomahali, kazdy sa chyti nejakej veci co tu kto povie miesto zameriavani sa na podstatne veci. Ano jazdim tak ako jazdim, ale zasadne dodrziavam vzdialenosti, nevyblikavam, neohrozujem pri predbiehani a jazdim tak aby som neohrozila nielen seba ale aj druhych, lebo mat niekoho ineho na rovasi okrem seba sameho a zit s tym cely zivot je podla mna asi to najhorsie co sa komu moze stat. PS som asi jedna z mala kto sa prizna ze jazdi ako jazdi, ale tych 98% ludi z temy co tu je sa k tomu nevyjadri asi skor preto, lebo si uvedomuju ze sem tam ten dopravny predpis porusia (vedomky ci nevedomky). Co som hlavne ja pisala je ze jazdit ohladuplne treba. Nie okolo chodcov v dazdi cez mlaky 70tkou tak ze ich auto ospliecha, nie okolo deti jak vetroplach lebo tie sa kedykolvek mozu rozbehnut hociktorym smerom a hned moze byt karambol a ak niekto ide prilis pomaly tak mozno vezie 50l gulasu vzadu na sedadle a nechce ich vykydnut (napriklad). Je pravda ze to niekedy rozculi, ale mozno vdaka tomu nevojdete do cesty opitemu vodicovi niekde inde. A slovickarit tu nad tym je podla mna nonsense. co s tymi dverami, poradite niekto? nevideli ste niekde nejaky fajny napad jak to poriesit?
@susi206 ....tak dnes som dojaty aka si ohladuplna,lebo zvycajne len osieras. =-)
@susi206 opat po funuse. Videla si na petrzalskej strane v oblasti kde su 2 pruhy mimo obce nejake zvieratka? Ako keby boli tie vase srnky to jedine nebezpecie na ceste. Islo tu o umyselne porusovanie predpisov. V kazdom pripade by som mal zaujem o ten matros na ktorom ficis, mozno sa aj @foxo prida ;-)
@moriak videl som neosvetlenych cyklistov, chodcov a odstavene auta ... ci uz drbnes do srnky alebo do takeho je to asi jedno ci?
@martinx123 myslis na tom dvoj pruhovom useku mimo obce kde zamerne porusujes pravidla cestnej premavky? Na tom useku kde je chodnik po oboch stranach cesty? Ci narazas na rakusko, kde miestni darcovia organov skusaju reakcie (maju tam paralelne cestu bez aut). Predpokladam ze na rakuskej strane ides v protismere ;-) uz to zacinam chapat rakusakov co skusaju u nas chodit v protismere, ved v ich smere na nich ciha stale nejake nebezpecenstvo
@moriak A je spravne - slovensku cestu. A uz si zacal riesit ten stav vozovky aby sme my pomalsi mohli pravy pruh pouzivat ? Pripadne pouzivas dialnicu kde nie je problem ist predsa 130 a popritom si pokrikovat "hudri hudri hudri".
@martinx123 pravy pruh je v pohode, az na prvych par metrov (uz som to tu pisal). Naopak v lavom su poklopy kanalizacne, cize pravy je viac vyhodny. Dufam ze si robis len srandu, ja mam pouzivat dialnicu pretoze ty porusujes zakon? Potom to na slovensku vyzera ako to vyzera. Niekto sa este chvali s porusovanim zakona a obuva sa do toho co ho na to upozorni 8-)
@moriak kedysi si tu spominal toto myslim: http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(I...) Pozri este raz, uz si asi zabudol co pisu. A suhlasim, pravy pruh je ok (a to je ta dolezita cast) az na prvych par desiatok metrov. Co ale neriesi problem s tym co pisem vyssie - cyklisti, chodci, odstavene auta - vsetko neosvetlene a za tmy uplne super zazitok - ci tento problem ignorujes lebo sa rutis vzdy v lavom ? :) Opat ked sa ti podari fixnut oba problemy tak to bude super :D A vsetci aj ruka zakona budeme spokojni (inak dufam ze mas rakuske znacky a platis poriadne dane, inak by tato tvoja moralna kazen isla riadne do stratena :)
@martinx123 ak ti mam pravdu povedat, tak ukazy ktore spominas nevidim casto. Cyklistov som tam videl asi 2x, chodcov na ceste nikdy - ved tam maju chodniky. Obcas je tam auto lepica, ale ma 4 smerovky zapnute. Presiel som tade stovky krat, presny pocet neevidujem. Ovsem ani jedna z tych veci neni argument pre porusovanie zakona, nech ti to vysvetlia policajti az im zo sklopenymi usami budes davat 60e ;-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?