Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@mom3 tety si svihli, inac si to neviem vysvetlit. ;-)
uz 2x sa mi stalo, ze ked som dosiel domov, mal som vyhodeny hlavny istic, ten FI Schutzschalter. neviete, koli comu to moze robit? cez den ide len chladnicka, ziadne ine spotrebice...
Profilova fotka
@mareko4 Nemas niekde odhalene zily? Inak staci, aby sa ti niekde pri ochrannom vodici indukoval prud do neho, alebo ti unikal inou cestou ako nulakom prud a uz to vyrazi (staci prudovy rozdiel 30 mA). Chyba moze byt samozrejme aj v chranici a pomoze az vymena.
@michala.s ty asi nebudes hobby elektrikar co? :-)
Profilova fotka
@serverka Drahy sa trosku vyzna :) @all nemali by ste niekto zaujem ochutnat 12 rocne cervene vino? Vyhrali sme na plese v tombole, cervene moc nepijeme, ale ochutnali sme ho, je cierne, chutovo sladkaste, ale kto mate radi, ozvite sa a mozete prist ochutnat :)
@michala.s diiiiiik ;)
ahojte, prosim Vas o radu, ako ste dokladovali na cudzineckom prijem v pripade, ze ste zivnostnici ? a dalsia otazka- v dovere nam dnes povedali, ze vydat tlacivo e104 im bude trvat aj mesiac- ze to na pockanie nerobia..Ma niekto takuto skusenost ? zda sa mi, ze prave tu na fore som citala, ze to davaju na pockanie...a posledne, adresu na tlacive mame mat uvedenu uz novu tu v AT ? Dakujem vopred !
Profilova fotka
@miriamka80 Ahoj, poslednu stranku z danoveho priznania by im malo stacit dodat. E104 v Dovere v Auparku manzelovi vydali na pockanie. Adresu sme neriesili, nic nam nepovedali. Ako doklad totoznosti sme im davali obciansky preukaz.
@miriamka80 nam v VSZP dali E104 na pockanie
Profilova fotka
@miriamka80 tlacivo je na pockanie, ale co trva aj mesiac je vydanie karticky. To je cele.
@michala.s v nedelu sme tam ako na koni,pridete k nam?
dakujem !
Článok sa načítava...
http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci... martinka, vitaj u nas, keby bolo treba, pomozeme s vybavenim meldezetla a s ostatnou byrokraciou
Profilova fotka
Uz ma to kurenie v mojom RHcku ale statocne rozculuje ze si to robi co chce.
Profilova fotka
@piother Aj ja tu mam dnes nejako zimno, ale zatial staci sveter a velmi teple ponozky, ked bude prituhovat tak ulejem bechera a zase bude dobre :-D
No my s malym dietatom by sme dobry krik narobili. co boli ozrati ked vam to stavali? nastastie osg makalo ako sa ptri. x-)
http://admin.bvz.at/lokales/bvz-ausga... no co, zrusa tu postu alebo mam trenovat cestu do pamy?
Profilova fotka
@mareko4 tiez sme akurat citali :) uvidime v aprili :) Mali by sme ale pre nich zlepsovak, postar nemusi chodit autom rozvazat postu a autom sa presuvat od domu k domu :)
@mareko4 8-( vie niekto vysvetlit, preco posta v Pama nema byt stratova, ked maju 1044obyvatelov v dedine a v Kittsee sa zatvara pri 2310obyvateloch? To bude efektivita teda, snad ide o predcasny prvoaprilovy zart
Profilova fotka
@slummdog V Pame nie je priamo posta, je tam partner posty. To chce starostka, aspin podla toho clanku, aj u nas spravit, ze Gemeinde bude partner posty.
@michala.s tak nad tym sme sa uz davno pozastavovali, ze preco postar v kittsee chodi autom od domu k domu a v bergu im staci moped ci bicykel a pritom su kopcoviti :)
@serverka ....zrejme to bude preto,ze starosta Bergu pouziva rozum. :-)
@all Prajem pekny slniecny den! Riesili ste niekto sadrokartonove stropy? Aky ma k tomu postoj druzstvo?
Profilova fotka
@szrg V jednom byte som videla ze si znizovali strop po nastahovani...
Profilova fotka
Ludkovia, neviete o niekom kto chce 'uvolnit' dvojizbak z druzstevnych bytov? Znamy hlada. Dikes.
@serverka v Bergu jazdia tiez autom...
my mame znizeny strop a nikto nic nepovedal a videli to pri odovzdavke, pretoze sme ho znizovali este pocas stavby.
Profilova fotka
Od utorka mam teda A1 Gigaspeed 30, podla reklamy 30Mb download a 4Mb upload. Do dnesneho dna na roznych speedtestoch a aj v teste od A1tky na stranke dosahujem 16/1 (co sa naramne podoba na balik Gigaspeed 16). Ste pisali ze sa to casom rozbehne :) Kolko mam este cakat? :) Som zvedavy ci sa nepomylili... co uz by ma pri tom chaotickom rakuskom systeme uzasnej lezernosti ani neprekvapilo...
@piother .....my,co sme tu uz rok vieme ze 30 je vlastne 16 a "bude to hotove za mesiac"neznamena vlastne vobec nic :-o takze pekne cakaj ono sa to mozno rozbehne a bude to nakoniec Gigaspeed 8.!!! :-)
Profilova fotka
@foxo vdaka :) takze bud zmenia cenu alebo nech si teda pohnu :) Ten rakusky system fungovania vsetkeho mi nejak nesedi :) Vzdy vsade musi byt nejaky zadrhel.... maju tu chaos a ten ozaj ze stretam vsade...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?