Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@michala.s a ake ceny boli v tombole? lebo ked tam nebol taky telkac aspon 55 palcovy alebo americka chladnicka, tak to sa mi moc tam ani neoplati chodit :-o
Profilova fotka
@michala.s My sme im predlozili rocne zuctovanie dane od zamestnavatela v Sk jazyku a nikto nic nepovedal. Vsetko prebehlo uplne hladko.
Profilova fotka
@mareko4 Nebodaj STFS ci StFS???
@foxo tu davno neprispel. Co je s nim? Triedi odpad a nema cas na toto forum?
Profilova fotka
@mistr307 Fajn, ze to nemusime prekladat. Len musime skor potvrdenie od zamestnavatela (nejaky druh hlavickovaneho listu), lebo drahemu v rocnom zuctovani nevystupuje stipko. @mareko4 My sme vyhrali 25 flias piva (len neviem, ci to tu mam tak verejne rozpravat :D ), inak vacsinou drobne ceny od lokalnych firiem z Kittsee.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Na musiker nie, ale zaciname rozmyslat nad tym integracnym plesom, este uvidim co mi odpise segra ohladom polovnickeho plesu u nas doma a podla toho sa rozhodneme a samozrejme ci bude este potom pripadne volne miesto, ale nikde sa nic viac o integracnom plese neviem docitat
@michala.s Integrationsball organizuje strana UBFK pana Rinaldu .... predpokladam ze drviva vacsina tam budu Slovaci (podla jeho kandidatky zo SFS) kedze zacal v tych vodach lovit minuly rok, ale prosim niekoho kto tam pojde aby potom referoval :)
Profilova fotka
@martinx123 my sa bojime, ze tam ani zdaleka nebude taka priatelska atmosfera ako na sportlerballe
@martinx123 jaaaaj to bola ta pozvanka, kde sa pisalo o nejakej vojne, ahaa... no, ta isla velmi rychlo do odpadkoveho kosa, cele to bolo formulovane jak od nejakeho siestaka...
BRATISLAVA 15. januára (SITA) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) informuje, že v dňoch 19. a 26. januára (od 7:50 – 13:50), 20. januára (od 7:50 – 17:50) a 27. januára (od 7:50 – 15:50) bude obmedzená osobná vlaková doprava medzi železničnými stanicami Bratislava-Petržalka – Kittsee. Vlaky budú nahradené autobusovou dopravou. Dôvodom obmedzení sú stavebné práce. "Vlaky č. 7607, 7608/7668, 7615, 7612, 7619, 7616, 7623, 7620, 7627/7687 a 7624 premávajúce medzi stanicami Bratislava - Petržalka - Wien Hbf. budú v úseku Bratislava-Petržalka – Kittsee nahradené náhradnou autobusovou dopravou č. 1 – 10 podľa osobitného cestovného poriadku ZSSK, ktorý je zverejnený na stránke," povedala hovorkyňa ZSSK Slavomíra Šubrtová. Pri vlakoch nahradených autobusovými spojmi je potrebné počítať so zdržaním do 15 minút. V autobusoch náhradnej dopravy je preprava imobilných cestujúcich na vozíku a bicyklov zakázaná. V železničnej stanici Bratislava-Petržalka a Kittsee budú autobusy náhradnej autobusovej dopravy pristavené pred výpravnými budovami.
@babu14 Milá babu, tak keď tam ani Ty ani ja nebývame, nechajme obyvateľov sídliska SFS; STS; či aká je to skratka, nech svoje veci riešia tak ako uznajú za vhodné...len Ty do budúcna najskôr si zmeraj hĺbku vody a potom do nej skáč... :-) ako vidíš, dnes som si blog otvoril neskôr...kávu už dopíjam :-) a teším sa zo snehu... :-)
Článok sa načítava...
@mongolisko Milý Mongolisko! Pekne si to napísal, teraz si to už len každé ráno prečítaj a hlavne sa toho drž! ;-) Lebo ak by si ľudia niekedy vypočuli samých seba , menej by rozprávali. :-)
Profilova fotka
uf uf OSG este neodhrnulo, ako je na tom EBSG na SFS? vas ma na starosti v ramci odhrnania mesto ci druzstvo ked su tam dve (druzstva)?
Profilova fotka
@cucuriedka Asi mesto. Rano akurat odhrnali chodniky (po 15 minutach uz boli jemne opat zasnezene), na cestach sme akurat stretli traktor s odhrnacom. V kazdom pripade to nemaju sancu stihat, padalo vydatne.
U nas bol odhrnac uz 2x. Raz rano po siestej a druhykrat asi 5 minut dozadu.
Profilova fotka
u nas je fcul
.....nie,nie momentalne netriedim ale placem,placem od dojatia ako niekto Co ani nevie,kde je Steinfeldsiedlung sa aspon NA dialku zaujima a nafukuje nase kazdodenne veci.Nuz,ale kto vie,mozno i takto sa da dosiahnut aspon ciastocna erekcia a dalsie veci s tymto spojene?!?
Profilova fotka
Ropovod v zahrade :) Super! http://indymedia.sk/index.php/blog/15...
Profilova fotka
@piother To, ze slovenska vlada je v tomto smere sprosta, ma az tak neprekvapuje. Ale ze Rakusanom, ktori bojuju proti Temelinu a vsade maju tie velke vrtule, nevadi viezt ropovod cez dediny, ma zaraza.
Profilova fotka
@piother Inak aspon uz vieme, co to minuly rok tak vo velkom stavali od Edelstalu po tej dlhej rovnej ceste smerom na Kittsee. Ktovie, ci uz trasovanie nie je davno rozhodnute cez Kittsee, lebo az po tu krizovatku pri tom priemyselnom parku je to dotiahnute.
Profilova fotka
@michala.s ja viem len to, ze v Edelstahli sa stavala Coca-Cola ci Romerquelle.
Profilova fotka
pohral som sa a nasiel som presnejsi plan vo vacsom rozliseni a dal to do mapy. Obrazok je velky, dam ho do linku: http://chef.comehere.cz/ropovod.jpg
@michala.s podla toho co prislo tento tyzden do schranky stavali pripojenie edelstahlu ci jak sa pisu na kanalizacnu siet Kittsee ci co lebo potrebovali rozsirenie, ak si to teda pamatam spravne
Profilova fotka
Este ze nasnezilo... Namiesto odtrhnutia tlmicov na nasej polnej ceste tam tetaz zapadnem :-)
Profilova fotka
@foxo mi akosi nedoslo ze toto forum je iba o SFS, ci? ostatni sem nemozu nakuknut a pozriet sa co sa deje? poznam 3 ludi kotri sem chodia pozerat a citat, a vacsinou ani neprispeju zato sa naozaj netreba vzajomne osocovat 8-(
@foxo ahoj, ako zvyčajne, sršíš svojím a svojským humorom...možno by si bol prekvapený čo aj tí, ktorí tam "u Vás" nebývajú, vedia o "Vašom" sídlisku... :-)
Profilova fotka
Inak, sa mi zdalo alebo asi o pol jednej rano zo stvrtka na piatok hukala SIRENA????? @cucoriedka raz bude mat aj SFS svoje vlastne forum :) da sa to zariadit za den a bolo by to ovela prehladnejsie, viac tem a vlakien na rozhocov v prehladnych kategoriach ;)
Profilova fotka
@piother :-D tusim sa zo SFS stavaju separatisti :-D :-D :-D
Profilova fotka
@cucuriedka no tak vezmime to v celku a teda "Slovaci v Kittsee" :) Tam sa to uz podeli podla "stvrti" ;)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?