Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@moriak @mateja Naposledy ked som sa pozeral, tak sa platilo v pripade ked mas televizny ci radio prijimac. My nemame ani jedno => neplatime. Za internet sa koncesionarsky poplatok neplati, nakolko sa to nepovazuje za "real time" vysielanie. Ujo u nas nebol, iba dosiel list z dakeho uradu.
@moriak @mateja Este jedna vec. Pokial su televizny ci radio prijimac v aute, netreba platit za nich koncesionarsky poplatok.
@szrg ja mam taktiez informaciu ze pred rokom sa zakon menil a od 1.1.2012 treba platit ak mas moznost prijimat - ci mas TV/radio abo ne je uz len na tebe, nijako to vsak neovplyvnuje platenie. Taktiez vtedy tou zmenou zrusili ten polovicny poplatok ak si mal telku ale nechytal si ORF.
@serverka Len som pozeral https://www.gis.at/fragen-antworten/a... , predpokladam ze je to aktualne. Ked nam dosiel formular z GIS-u, bola tam moznost "nevlastnim TV ani radio", ktoru sme pouzili, odvtedy pokoj. Po dokladnejsom precitani vidim, ze ak mas internet a nemas TV, musis platit ako za radio.
@szrg stacilo povedal ze zijes v jaskyni ;-) mobil radio nema?
Profilova fotka
@moriak Ja mam teraz taky mobil-sunku, ze radio nema! :-D
ahojte ,vcera som bol vyniest smeti do oranzveho kontajnera a vsimol som si tetu upratovacku ako si foti nase kontajnerove stojisko z vnutra -cca 10 foto. ...
@bublifukk teraz si priplatime za odvoz smeti, akoze halooo, ked je niekto lenivy vziat sklenene flase pri skolu alebo dava vsetok odpad do jedneho sacku, ja by som si to tiez spoplatnil, je to extra triedenie odpadu. len ma mrzi, ze sa to dotkne aj takych, co triedia spravne odpad...
Profilova fotka
No prosim ved ja som vedela preco na vchosove dvere vylepujem papier o odpadkoch... Ja prisaham ze niektori obyvatelia tu asi ani citat nevedia, ani odzdravit nevedia, ale zazeranie im ide na vybornu
ahojte, aj keď na STS nebývam a ani nebudem, rád si ráno pri káve čítam tento blok...teraz je to téma odpadky...a ako vidím, že niektorí si slovensko zobrali zo sebou...a to vás tam je iba "zopár"... 8-)
zdravim susedia zo SFS, moj priatel si dal tu namahu a prelozil z dostupnych zdrojov ako sa ma triedit komunalny odpad v AT. Je to rozdelene podla typu odpadoveho kosa, tak dufam, ze tym, ktori nevedia co kam patri, to pomoze.
cely zoznam odpadkov a ich umiestnenie v kosoch najdete na stranke www.bmv.at v sekcii Trenn ABC
Článok sa načítava...
@mongolisko, prepáč ale trochu úchylné ráno o 5,39 pri rannej káve zapnúť si MS a čítať čo sa deje na STS a "tešiť" sa z toho, ak sa tam niečo deje....Je to závisť či zvedavosť alebo závislosť? ;-) no každopádne divné....alebo aj iné fóra na MS tak intenzívne sleduješ? :-D
Profilova fotka
to je super, vytlacim a nalepim na vchod ku odpadkovym kosom, snad potom ludia pochopia, lebo dnes som tam videla nove obrovske kartony z nabytku len tak nahadzane ku kosom... no skoro ma porazilo. My doma triedime na X casti a niekto sa neunuva hodit zhnite jablka do kontajnera na papier 8-( ]-(
@michala.s Ahoj Miska, netreba tlacit, ja som to dnes vytlacila a pojdeme to rozvesat ;-)
Profilova fotka
Dakujem, snad ludia pochopia, toto uz je aj pekne farebne, moje prve bol len napisany text vo worde, ak sa vam bude chciet to mozete potom zhodit dolu, ale ja by som to tam mozno nechala aspon dokedy tu bude ten oranzovy kontajner, nech vedia obyvatelia co sa stahuju ze je tu taka moznost vyhadzovat kartony z nabytku tam
Profilova fotka
Prave smetiari vynasaju papier, ked niekoho uvidim niest tam cele kartony, tak mu usi otrham
@babu14 pre mňa 5.39 nie je skoro, skôr neskoro...každý máme nejakú úchylku a neresť...tieto príspevky sú lepšie ako správy v novom čase o tom že nemáme GP...a zvedavý som ako sa tam správate, ale čo vám v STS mám závidieť ??? to naozaj neviem...toto fórum intenzívne čítam už zo zvyku kvôli nemenovanej RK... :-)
@mongolisko haha tak predsa úchylka!!! "ako sa tam správate?!" a TY si kto aby si to hodnotil/a? Pravdepodobne ti robí dobre ak náhodou čítaš negatívne príspevky, ak ide o chválu čušíš ako voš....,prepáč ale mám zvláštny pocit že by si toto miesto veľmi rád/a zdieľal/a spolu s ostatnými obyvateľmi STS ale nejako sa nezadarilo...tak sa bav ďalej ak ťa to zavčas rána obohatí a máš potom krásny deň :-D
@babu14 milá babu, nemám rád takéto prestrelky...som človek...pripomínaš mi jednu osobu, ktorá mi dokonca vynadala že som na drogách a pod...to že niekdo stáva skôr ako Ty, neznamená, že je úchylný...vôbec mi nerobí dobre, keď čítam negatívne vzťahov malej petržalky v AT...o akej chvále to hovoríš - čo mi uniklo ??? to či sa mi zadarilo, alebo nie mám už za sebou... a ver mi, ku krásnemu dňu vôbec nepotrebujem žiadne obohatenia zo života v STS... :-)
Profilova fotka
no ludia, myslim ze era osocovania, urazania apodobnych veci je uz za nami, ci? Riesime tu veci podstatne, ktore maju zlepsit nase zivoty, a nie naopak ]-( respektive trollovanie diskusie :-p
Profilova fotka
Takisto nebyvam na STS a asi ani nebudem, ale aj tak sem chodim kazdy den, lebo tu clovek natrafi na uzitocne informacie. A to, ze niektori obyvatelia STS sa akosi nevedia prisposobit inej kulture byvania, je smutne. Urcite ma to netesi, aj ked tam nebyvam, lebo v ociach Rakusanov sa skor zakoreni negativny pohlad na Slovakov ako takych ako len obyvatelov STS.
@mongolisko Milý Mongolisko, si prečítaj čo som písala, ja sa nepozastavujem nad tým že vstávaš tak skoro, ale čo je tvoje potešenie sledovať pri rannej káve! Tiež nie som obyvateľka STS aj keď tam občas chodim a teda viem, že nie je všetko také, ako to vyznie v tejto diskusii...a práve ľudia, ktorí možno spôsobujú tieto veci ani netušia o tom, čo sa tu píše.... žiaľ, aj týmto tu sa vytvára obraz o obyvateľoch v STS, ale aj negatívny pohľad na Slovákov ako takých, čo ma dosť mrzí...tiež si myslím že svojimi príspevkami /aj staršími/ tomu napomáhaš a tešíš sa z toho. Nechcem sa tu s tebou chytat za slovíčka ani trollovať diskusiu, ale tiež si myslím že inteligentný človek pochopí ako má triediť odpad a verím tomu že väčšina to aj tak robí. Dostali to do schránok, je to nalepené na vchodových dverách...a preto sa mi zdá zbytočné neustále poukazovať na kultúru bývania Slovákov v STS a smiať sa z toho...
:-D :-D :-D :-D :-D A co Rakušáci, mají kde bydlet ? :-p :-p :-p :-p :-p Nebo už vzali nohy na ramena a utekli ? Ani by se někdy nebylo čemu divit. :-p :-N :-D :-) ;-)
Profilova fotka
@ladajaskva Boli sme na plese tuto sobotu a skor sa vsetci rakusania, co sme sa s nimi rozpravali, cudovali, preco ziadny slovaci nechodia u nich na ples. Celkom boli radi, ze sa s niekym novym zoznamili a my tiez. No a odniesli sme si potom super cenu z tomboly. :D K inej teme, uz 2 dni hladame, ako vydokladovat prijem na cudzineckej policii. Nasli sme nejake rakuske dokumenty, ale jeden bol PDFko pre WBFku vo Viedni a druhy bol sice aj vo Word formate, ale tam to bolo rozdelene ako prijem podla paragrafov rakuskych zakonov. Vy, co ste uz dokladovali, da sa to spravit tak, ze poprosime zamestnavatela o slovensky doklad o prijme (proste za rok nam vyplatil tolko a tolko v cistom) a dame to prelozit prekladatelovi? Alebo stacia napr. posledne 3 vyplatne pasky (pripadne prelozene)? Dik za pomoc
Profilova fotka
@michala.s myslis to, ze uz mas Meldung z Kittsee a ides to teraz s dalsimi dokumentmi odniest do Neusiedlu na Bezirkhauptmannschaft? ci nieco ine?
Profilova fotka
@piother Ano, presne toto.
Profilova fotka
@michala.s ja som si dal u zamestnavatela spravit potvrdenie o prijme za posledne 3 mesiace. Namiesto toho mi dali za posledny rok, co je este lepsie. To som prelozil uradne a teta to v pohode vzala. Od nezamestnanej priatelky chcela danove priznanie. To ide dat tiez prelozit a dodatocne dolozit. Inak co potom dalej? Mam sa tvarit na SVK ze mam TP v SR a v rakusku ze v Kittsee?
Profilova fotka
@piother Dakujem. K tomu druhemu, zatial sa tak tvarime, lebo tu mame zivnost. Jej prelozenie by sme chceli do Rakuska, ale nevieme, ci to bude mozne.
SFS, SFS, SFS, SFS... ci uz to je STS ?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?