Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Inak SFS - ako citam mrzi ma co sa tam deje s odpadom .... asi by bolo vhodne vytlacit pre vasich susedov (ktori ako som pocul casto nevedia ani po nemecky) 2 jazycne oznam co a ako separovat a vhadzovat do schranok .....
Profilova fotka
@martinx123 Ono už to dvojjazyčne napísané je a je to uložené v skrinke na chodbe, kde si to môže každý prečítať, ale vieš ľudia su lenivý si čo i len čítať. Ale ďakujem za nápad. Mňa už napadlo vytlačiť to vo veľkom ku smetiakom, nech si ľudia prečítajú, že nemajú hádzať neposkladané krabice len tak do tej budky kde sú smetiaky, lebo smetiari to aj tak nevynesú...
Ahojte, neviete o niekom, kto predava byt, ci uz v Kittsee, Bergu, Wolfsthali alebo Hainburgu? Na nete neni nic zaujimave v ponuke, tak skusam touto formou...diky!
Profilova fotka
@huge Tu je jedna aktualna ponuka v Kittsee: http://www.d7immo.at/kittsee-3i-byt-s...
@ huge http://www.wiensued.at/neue-projekte/...
@mistr307 pisala som na Kittsee Online, ze kam s tymi stromcekmi, lebo napr. vo Viedni je kopec tych Sammlungstellen. Ked sa nikto neozve napisem na Gemeinde.
@martinx123 @mom3 dakujem! idealne by bolo, kebyze sa mozem skontaktovat priamo s majitelom toho bytu, co sa ponuka v realitke, o tej realitke som uz kadeco pocul aj ja...ked budete mat susedov, co predavaju, o niecom sa dozviete, piste dalej. inak kludne by som siel aj do eigentumswohnung.
inak dik aj za tip na dvojdomy pri parku, to je zial nad moje pomery...
@huge tak to skús s novým bytom a priamo cez EBSG - www.ebsg.at; alebo OSG - www.OSG.at...stavia sa v Pame, v Gattendorfe...v Edelstale... :-)
Profilova fotka
ahojte,.. my sme tiež uvažovali nad Rak., konkrétne Kittsee, no nič nevieme nájsť. Chceli by sme rodinný dom, aj starší..ale všade sú ponuky len na tie radové družstevné domy :-(
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cyan to by bolo asi najvýhodnejšie, ale my potrebuje súrne, kde sa už dá bývať :-|
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahojte..niekto tu spomínal prekladateľku nemčiny, ktorej sa dajú zaslať dokumenty aj mailom...neviem ten príspevok nájsť, tak by som bola strašne rada, keby mi mohol niekto ten kontakt zaslať, prípadne aj iný ..potrebujem súrne preložiť nejaké dokumenty..ďakujem..
@martinasu zaremba.jaroslav@gmail.com je rychly a v petrzalke. staci poslat mailom a prist si uz len pre hotove.
ahoj ludkovia, mohli by ste pls okolo svojich novych domcekov a bytikov v Kittsee - Steinfeldsiedlung udrziavat poriadok? kedze nechceme byvat ako v Bratislave, moja polovicka stravila 2 hodiny zbieranim odpadkov na sidlisku (rozfukane plasty a igelity, zvysky po petardach, cigaretove ohorky, obaly po stahovani, plechovky z energetickych napojov...) len dufam, ze to vydrzi a vsetkym na bude zalezat na tom ako byvame.... velka vdaka
Zdravím obyvateľov Kittsee! Chcem Vás poprosiť o radu/názor. Rozmýšľame nad kúpou staršieho domčeka so záhradou v Kittsee, ktorý by sme určitú dobu používali len cez víkendy s perspektívou neskoršej rekonštrukcie (za 10-15 r.) na trvalé bývanie . Dnes nám ale pani z realitky povedala, že podmienkou získania nehnuteľnosti je zároveň aj prihlásenie na trvalý pobyt. Vraj takúto podmienku majú 3 obce v Rakúsku (Kittsee, Neudorf a Potzneusiedl). Zdá sa mi to trochu choré, pretože za trvalý pobyt považujem miesto, kde sa prevažne zdržiavam a mám životné záujmy. Bývam aj pracujem v Bratislave. Podľa Vašich diskusií mi vyplýva, že na základe toho by som musel odovzdať slovenský OP, mať rakúske zdravotné poistenie, auto s rak. značkami atď. Chápem, že tým obec chce získať peniaze do rozpočtu. Som ochotný platiť všetky potrebné miestne poplatky ako trvalý občan Kittsee, nemám vôbec v úmysle zneužívať rakúsky systém, ale toto mi pripadá ako zbytočná komplikácia.
@susi206 sice po rokoch ale musim reagovat ze informacie su velmi ale velmi nepresne.
@cmucko to je teda smutne ze obyvatelia sa nevedia prisposobit ani v takej veci ako udrziavanie poriadku v okoli a aj v takej jednoduchej veci ako je triedenie odpadu a potom sa cudujme preco ti rakusania (niektori) nemaju pristahovalcov v laske .....
@iliner neviem, z akej realitky, ale byt tebou, isla by som sa osobne informovat na Gemeindeamt, ci je TP ozaj podmienkou nadobudnutia nehnutelnosti v Kittsee.
Profilova fotka
@slummdog @iliner Je mozne, ze to v Kittsee naozaj tak je. Ked sme kupovali pozemok, tak u notara sme museli podpisat prehlasenie, ze sa prihlasime na trvaly pobyt.
@mom3 je to mozne, ale overila by som si to na Gemeinde, nakolko realitka nemusi vzdy vsetko ovladat.
Profilova fotka
@slummdog Ten papier, co sme podpisovali, bol priamo od starostu (este Senftnera) a bol na nom jeho podpis. Notar v Neusiedli nam len povedal, ze v Kittsee to je tak, a pokrcil plecami. Ale mame napr. jedneho suseda, co svoj pozemok vyuziva len ako zahradu a ma na nom len pivnicu, studnu a dreveny pristresok. :-)
@marienka6 mila marienka, nie som vychovana tak ze mi vsetko padalo do...... z neba. to znamena, ze ak mi niekto napise mail, tak si dam tu namahu a napisem tam a ostatne informacie si ziskam sa. tomu sa hovori samostatnost. x-)
Profilova fotka
Info pre obyvatelov SFS: Pri RH z druhej etapy je pristaveny velky oranzovy kontajner, tak vas poprosim aby ste krabice a polystyren hadzali hlavne tam a nie ho len tak nechavali nahadzany pri smetiakoch. Ešte raz varujem, že to čo nie je v smetiaku to smetiari nevynesu a teraz sa neda uz ani poriadne dostat ku smetiakom, lebo nejaky dobracisko tam nahadzal modre vrecia... Dakujeme
prosim vas, kolko platite koncesionarsky poplatok? lebo ten mily ujo nam povedal 23€mesacne, co sa mi teda zda dost. je nejaka moznost znizenia sumy, prip.neplatenia?
@mateja9 okolo 45eur kazdy druhy mesiac. Je to dane pausalne pre odberatela el energie tusim, cize sa nevyhnes plateniu ani znizeniu
Profilova fotka
@michala.s vianocne stromky tam asi nejdu co? Stromok mam umely, davno zbaleny. Len mi to tam vadi, kedze to je cele nimi zapratane u nas.... :/
@mateja9 je to tak a vyhnut sa tomu neda. Zmenili zakon a plati sa za moznost prijmu, nie za to ci to realne pouzivas.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?