Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
zdarek susedia, otazka mimo kurenia a ventilov na skylink uzivatelov v bytoch... dufam, ze su nejaki:) neviem preco, ale jednoducho mi to nejde rozbehat. mam satelitny tuner s aktivnou kartou ale ani jeden kanal nefunguje, aj ked su frekvencie prednastavene. Aky sat. kabel pouzivate + koncovky a najma v stene su 3vystupy...presiel som si uz vsetky - v panike. akakolvek rada a pomoc vitana. danke sehr!
Profilova fotka
@carlo_conti Vcera vecer sa to manzelovi podarilo naatavit. Satelit je samozrejme ten stredny vystup (srobovaci konektor). Ked sa to budes snazit naladit, nastav si 2 satelity v prijimaci, jednemu musis pridelit DISEqC poziciu 1 a druhemu poziciu 2. Nasledne na prvy satelit mozes naladit nemecke kanaly a na druhy satelit potom naladis cely Skylink. Tiez sme sa s tym babrali asi 3-4 hodiny, lebo nam najprv isli iba nemecke kanaly, ale uz to fachci.
Profilova fotka
@cyan 14 000 kWh je vela na rok. To by si musel mat teraz ovela vacsie spotreby, lebo od marca sa uz efektivne ovela menej kuri. Teraz len tipujem, ale ak mame energeticky dom na urovni 50 kWh/m2/rocne, potom u teba to vychadza na cca. 5000 kWh kurenia a asi 1000 na teplu vodu. My sme mali spotrebu za mesiac od prebratia klucov cca. 750 kWh, efektivne sa asi zmestime do 4000 za cely rok plus tepla voda asi 2000 kWh. Preto nam aj tie platby tolko nesedia, ale radsej preplatok mat, ako nedoplatok.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@michala.s dakujem Ti za navod, vyskusam ho buduci rok, tento uz na to nemam kapacitu:) tschuss
Profilova fotka
@cyan @michala.s O com presne pisete? 5100/ rok € alebo kWh. Ved na zalohach si BAWAG "vybera" pri RH 100€ co je v prepocte 1200 €/rok. Ak cena je 0,072e + XXX€ = cca 0,09€/kWh, tak 1200/0,09=13333 kWh/ rok. Ak podla sice SVK zakona je podiel jednotlivych mesiacov na rocnej spotrebe: MEASIAC UK+TUV kWh január 17, 6 % 2346,7 február 14, 5 % 1933,3 marec 14 % 1866,6 apríl 9 % 1200 máj 2 % 266 jún 1, 6 % 213 júl 1, 6 % 213 august 1, 6 % 213 september 2 % 266 október 8 % 1066 november 12 % 1600 december 16, 1 % 2146 13329,6 Je to vsak len priblizne, pretoze zalezi na dennostupnoch a preferovanej teplote jednotlivej domacnosti a ...
Profilova fotka
@mistr307 To je to co spominame, domy aj bytovky by mali byt konstruovane ako nizkoenergeticke, teda spotreba do 50 kWh/m2/rok, samozrejme pri danej norme o teplote vnutri (plus minus to teda kolise podla nastavenej teploty a ake je pocasie). Napr. pre rodinne domy to robi teda rocnu spotrebu 5100 kWh + cca. 1000 kWh/rok na ohrev vody za kazdeho obyvatela (tak sme to nasli na nete). Skusila som nahodit tie percenta do excelu a aktualnu spotrebu za posledny mesiac (hoci este kolise, ale plus minus to pasuje), rocne mi to vychadza pre nas na 4700 kWh, plus minus. Cize do predpokladanych asi 5600 sa zmestime (byt, 72 m2). Tie vysoke zalohove platby mi skor vysvetluje dopis z dneska, kde je napisane, ze uctovacie obdobie je april-marec, cize v aprili asi pride faktura, tak aby sme nemali vysoke nedoplatky.
@all vie niekto odporucit taxisluzbu z ba do sfs ? tipy na ip. dakujem
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all Aj mna by zaujimali skusenosti s taxisluzbami. Dajte to prosim na @all.
@szrg ahoj, u vas ide tepla voda v pohode? Nezaznamenali ste nejake zmeny poslednou dobou?
@all vlastna skusenost: Free taxi - od carltonu cez berg do kittsee - 14eur Bratislava taxi - od hlavnej zeleznicnej stanice cez berg do kittsee - 12eur ale zato to bola vyhliadkova cesta kedze medzi kruhacom a bergom sa ujo tusim dostal max na 80km/h aj to len na par stotin sekundy :D
Článok sa načítava...
@slummdog ide v pohode, nezda sa mi ze by nastala nejaka zmena.
Profilova fotka
Tak stastny novy rok susedia ;-)
Stastny novy rok, dakujeme susedom, ktori sa postarali o krasny ohnostroj, ktory sme mali ako na dlani. Tak nech sa nam vsetkym dari a nech je uz len lepsie :-)
Kittsee sa tento rok moc neukazalo, za to na hrade bol krasny ohnostroj. vdaka Ilkovym mylnym predpovediam o hmle sme ho videli z okna nadherne.
Profilova fotka
ja som sa obavala ze petardy a ohnostroj decka pobudia, ale ani jedno... chrneli ako zarezane heh. Tak sickem ludzem zelam stastny novy rok ;-)
Profilova fotka
:) mam pre vas tip a to vybrat sa na vyhliadku v bergu cez takyto cas ;) medovinu do termosky a za dobreho pocasia mate krasny vyhlad na ohnostroje :)
Profilova fotka
Upravou histogramu a levelov som to pokaslal, ale tak pre nazornost ako to z vyhliadky pekne vidno, to snad staci :)
Profilova fotka
@piother naozaj pekne zabery
@piother ty si sa o polnoci vybral na Königswarte ? ...tak to uz hej. :-)
Profilova fotka
Vsetko dobre do Noveho Roka susedia :-) Chcel som sa vas este spytat na taky detail ohladne zachrannych telefonnych cisel. V pripade, ze potrebujete volat policajtov, hasicov alebo sanitku z dovodu nejakej nudze, ake cislo pouzijete? Mna napada akurat tak 112. Ide o to, ze mam slovenskeho operatora v roamingu v AT, a ked budem volat trebars rakuskych policajtov nejakym skratenym cislom, ci to pojde zo slovenskej simky vobec vytocit. Takisto, ak zavolam 112, netusim ako to funguje, lebo som to nastastie este nikdy nemusel pouzit, ale predpokladam, ze by ma prepojili na nejaku najblizsiu policajnu / hasicsku / zachranarsku stanicu, alebo mi rovno poslali potrebnu pomoc automaticky...? Netusim, viete jak to chodi niekto? Hlavne so slovenskou simkou v rakuskej sieti? Dik!
Profilova fotka
@piother fiha, pekne fotky :) to si siel na polnoc na Konigswarten, peso? To ja by som hned vytriezvel keby som dal takyto vystup :-) ale inak dobry napad, boli tam nejaki ludia hore mimo teba?
Profilova fotka
Ahojte 8-), vsetkym Vam uvodom zelam Stastny novy rok 2013 !!! Vela zdravia hlavne a pevnych nervov. Chcel som sa spytat, nieste tu niekdo pls aj z PAMY ? Bytovky,co stava OSG pri stanici ? Mame tam s priatelkou rezervovany byt, STEIGE 4, zacina sa nam stavat az na jar pravdepodobne, len som sa chcel spytat,ci v ostatnych uz postavenych,co byvate, ci tu z Vas niekdo nechodi. Chceli sme sa popytat,ze ako sa Vam tam byva a nejake detaily...ak by sa taka duša našla a napisala mi :-) Vdaka moc. Mato
Profilova fotka
Vsetkych obyvatelov SFS jazdiacich na autach by som chcela velmi pekne poprosit aby si na ceste od windischa na sfs davali pozor na chodcov. Nemyslim si ze prave na tejto ceste je vhodne pisat sms pri soferovani auta. Touto cestou sa chcem podakovat soferovi co ma dnes skoro zrazil keby som neuskocila do pola.
Profilova fotka
Pizza donaska tu k nam aj v takyto cas?
Ahojte, daval si niekto doviezt spotrebice z Datartu do Kittsee? Na stranke pisu len v ramci SR dopravu. Ma niekto skusenost? Pripadne ktory shop zo SVK bol ochotny dopravit aj za hranice? Dakujem
@slummdog tusim nay,decodom,andreaschop ...
@bublifukk a kolko si andreashop uctoval za dopravu pls?
@slummdog 16e

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?