Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Práve mi volali z družstva, že už sa na tom pracuje tak snáď to rýchlo vyriešia :-)
Profilova fotka
@zahna12 Nieco nove ohladom tepla?
Teplá voda už tečie a teda malo by fungovať aj kúrenie :-)
Profilova fotka
@zahna12 Skvela sprava. Ale su rakusania sikovny.
Profilova fotka
tak fajn, diky za info :-)
ti, co maju VsZP a chcu E106 koli ecard, dali ste sa odhlasit z pobytu na svk a vratili ste obciansky alebo chcete rok pockat a zmenit poistovnu a az potom vybavit ecard, kedze ostatne zdrav. poistovne nevyzaduju odhlasenie z trvaleho pobytu zo svk? lebo jak sa idu zlucit poistovne do jednej buduci rok a vsetko spadne pod VsZP, uz nebude mat vyznam cakat a aj tak vam vezmu obciansky pri odhlaseni z pobytu. rozmyslam, ze sa im vykaslem na cely obciansky, odhlasim pobyt, vratim obciansky a prejdem na at doklady, vratne vodicskeho plus ta karta z cudzineckej policie.
@mareko4 na tej plastovej karte z cudzineckej nie je adresa. je ti na nic.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan podmienkou obcianskeho je trvaly pobyt. prechodny nepomoze.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ahojte,jedna otazocka-potrebujem e card?naco je to dobre?vdaka
a zasa ta prijemna tema s poistenim. je pravda ze v dovere s tym problem nemaju a mna zo vseobecnej vykopli ako psa. horsie je ze ale rakusaci im poslali nejaky formular pretoze tu pracujem a som na materskej. ale pravdu povedat ani ma to nelaka chodit na slovensko za zdravotnymmi sluzbami. neda sa to totiz porovnat. horsie to bude ked sa zamestnam vo vlastnej firme na slovensku. ci m o prejde formular E 106 bez zrusenia pobytu na slovensku. to potom mozem firmu zavriet kedze si bez obcianskeho ani neprdnem, ci? :-p :-.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte, neviem cim to je, ale v tom mojom RHcku je mi nejak rano zima (s vcerajsim vypadkom to nema nic spolocne). Kurenie mam nastavene na 30, rekuperaciu sa mi nejak podarilo nastavit na 24 (aj to neviem co to vlastne znamena, vlastne nerozumiem celemu ovladaciemu panelu). Pozeral som aj prietokove hladiny na kureni a tiez su celkom zaujimave. Mozno prave preto mam studenu podlahu v kupelni. Podarilo sa mi dat dole aj kryt kurenia v pivnici, ale pochybujem ze s tymto nieco narobim...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan mas prosim info z begas-u kedy to bude fungovat? resp. ci vobec na tom niekto pracuje?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan diky za info
Profilova fotka
Dobre... Ale ciste teoreticky ze uz ide kurenie, ako z toho dostanem najvyssiu teplotu spolu s rekuperaciuo? Su tie ukazovatele na podl. kurenie v poriadku? Jeden mi ukazuje prietok 0.5,l/min.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
aj u nas je zima..cyan, to co pises ohladom rury z kotolne, znamena, ze porucha este nie je uplne odstranena ?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
je to mozne ze markiza i tv joj nevysielaju HD po satelite? Je tam sice napisane ze HD, ale neni to HD?
Profilova fotka
Takto.... Hd znamena, ze vysielaju viac bodov, teda ostrejsi obraz. Trebarz pre priklad 1600x900 bodov. Ale pokial maju film, ktory ma len 720x480 bodov a aj ked ho prevzorkuju, teda prevedu do viac bodoveho, budes relane pozerat nie HD obraz cez HD vysielanie.
Tak dnes mám takých 19 stupňov a syn v detskej len 16. Dúfam, že to čoskoro spravia :-S
teda to kurenie myslím ]-(
Profilova fotka
@zahna12 ja som mal v spalni rano krasnych 17 :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
no fakt, ze ma tesia s tou zimou v byte
Profilova fotka
@cyan Nechame sa vsetci prekvapit :)
Profilova fotka
V stredu dostanem od Gemeinde ten Meldung. Tymto ale nie je vsetko poriesene ze? Pretoze akonahle na SVK budem chciet zmenit TP do rakuska, musim si vybavit karticku v AT. postupujem podla pekneho navodu od lboya http://www.modrastrecha.sk/forum/kupa... Pretoze na tom papieri od EBSG s postupom pre pobyt su len nejake 4 smiesne body. A frajerka co vie nemecky, sa mi cuduje, co za vsetky zvysne formulare E104 a potvrdenie o prijme vybavujem...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?