Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Prosim vsetkych o radu, ako sa vybavuje e-card?
Profilova fotka
@foxo tak sa tešíme na navštevu a môžeš zobrať aj manželku a zastaviť sa aj na kávičku a koláčik :-)
......tak fajn,pisem si do poznamok : michala.s -- upratat zahradu :-) kavicka |-| kolacik 8-) / ale staru neberiem !!!,je to jak drevo do lesa /
@michala.s je to tak ako pise @mistr307, zastrcky sa nemohli davat rovno do steny koli zvukoizolacii, aby nebola porusena, maju to len steny co susedia s inymi bytmi. ked budes vrtat dalej, mala by si zavrtat aj do tej tehly ;-)
@miriamka80 kocikaren/bicyklaren mas poistenu, ked to odtial niekto urve, tak dostanes za to vratene peniaze...
@mareko4 ...myslel si,mas poistenu -- ked si poistis ! :-o
@foxo nie, nic si nemusis pripoistit, som sa pytal na odovzdavani klucov, ze ked mi odtial zmizne bicykel, ako to je potom... ze to je poistene. ale kludne mozem napisat doris pre klud duse ako to je vlastne...
@mareko4 ...nemala Doris v sebe par marhulovic z krcmy,kde ste preberali kluce??? :-) lebo ja tomu neverim ! 8-
@mateja9 pojdes do tvojej zdravotnej poistovne v SR. Pokial si u VSZP, budu ta ziadat ist na ohlasovnu pobytov, kde si musis zrusit TP. S tymto potvrdenim pojdes opat do zdravotky vybavit si formular E-neviem kolko. Medzitym vratit OP na policiu. Pokial si na RP, tak nemozes mat vlastny formular E-xy, ale budes pod formularom manzela ako aj deti. Ak pojdes opat do prace, alebo na MD, tak si mozes vyziadat vlastny formular a teda aj e-card. Pokial si poistena v Union alebo DOvera, oni tusim neziadali zrusenie TP na SVK.
@slummdog preco beru tie obcianske? ved ja som stale obcanom SR, nemam obcianstvo ineho statu. da sa potom ked mi ho vezmu, si ist nahlasit znova trvaly pobyt v SR a ze dostanem novy obciansky?
@mareko4 lebo OP je viazany na TP vraj, nie na obcianstvo. Ale je aj zaujimave, ako bezdomovci maju uvadzany na dokladoch TP v roznych centrach a pod....
@slummdog ok, tak potom trvalych pobytov mozem mat tusim az 4 v ramci EU, uz to tu niekto spominal, cize by nemal byt problem si to znova vybavit.
Článok sa načítava...
@slummdog ahoj, dakujem. Som v dovere a pracujem na sk, byvame kittsee. Ten e- nieco uz mam, ale neviem co s nim:) treba to poslat niekam? ak ano, kam a ake ostatne doklady este k tomu treba? VDAKA
@mateja9 aha, cize uz mas vybavene vsetko v svk zdr poistovni? Ten formular potom treba na Krankenkasse odovzdat. Predpokladam zas aj prelozene kopie RL, Meldezettle. Viac neviem, my e-card nemame, takze to poznam len po ten bod, co sa riesi v SR
@slummdog a krankasse je len jedna? idem googlit, dakujem
@mateja9 myslim, ze nie, ze tiez si mozes vybrat, ze do ktorej KK. My sme boli ohladom RP v tej, co sidli v Neusiedli nedaleko BH. Tusim BKK
Ohladom E-card: staci vyziadat od SK poistovne formular E106 (2x) pribalit Meldezettel+ Reisepass/ Personalausweis ......to je vsetko co potrebuju. vsetko poslat na: Burgenländische Gebietskrankenkasse A-7001 Eisenstadt, Esterhazyplatz 3
@bob84 dakujem
nepoznate sikovneho elektrikara, co by nam vyriesil dorobenie 4 zastrciek v kuchyni?
Profilova fotka
@adka45 Skus Milana Gulasa, ale myslim, ze ma dost roboty: 0905 803-307, +43 676 774-7041
diky moc, skusali sme ale je vybookovany :-(
Profilova fotka
@adka45 No to ma neprekvapuje... Prave pracuje na nasom dome. :-)
@mom3 to sa mate...ak by sa zacal nudit, kludne ho preposlite ku nam ;-) my hladame teda dalej.
ahojte vsetci, pre vsetkych, ktori potrebuju, preposielam infosku priamo z burgendlandskej Krankkasse (bgkk.at ) ohladom vystavenia e-card pre kombinaciu pracujem na SK& byvam v at: "wir benötigen bitte das E106 in doppelter Ausfertigung, sowie die Kopie der Meldezettel, die Kopie der Reisepässe und die Kopie der Geburtsurkunde Ihrer Tochter. Dann erst können wir eine Versicherungsnummer vergeben und dann erhalten sie nach ca. 14 Tagen eine österreichische E-Card, und können ärztliche Hilfe in Österreich in Anspruch nehmen."
Caute zhanam susedov zo steige 3 al. 69/8/8 chcel by som Vas poprosit o vyjadrenie sa k veci umiestnenia Pinpongoveho stola do nasej susiarne al. lepsie povedane miestnosti na pestovanie plesni :-| , uz sme tam neaky rok doma a ako som tak odpozoroval nikto v tom prachu na susiaku pradlo nesusi. Skratka zda sa mi skoda taku miestnost nevyuzit na nieco rozumne v prospech nas vsetkych. Dalsie napady sipky atd. su vitane...
Profilova fotka
ahojte, otazocka do plena.. nemate niekto odporucit upratovacku ktora je precizna, a nie predrazena? s dobrym odporucanim?
Profilova fotka
@cucuriedka O co konkretne ide?
Profilova fotka
@mom3 poslem IP
@all bio-odpad vyhadzujete v sackoch alebo bez? dik
@kommo bud v bio sackoch alebo aj bez.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?