Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
......ze by niekto z nasho kosiara 8-( co uz zacaloval NOVU a teraz to nemoze prezit !!! Uz davno som tu pisal,ze take PRASA sa urcite najde,ved sme slovac,ta nie !?!?!
@foxo asi tak...
Profilova fotka
@mareko4 pockaj to si robis srandu snad, nie? a vyvolava slovak? ja by som tipovala nas.. teho rakusana
ale neeeeeeeeeeee! to fakt? ja odpadnem. co ja poznam ludi tak to maju poplatene. zistime toho aktivistu a naplujme mu do xichtu ]-( ja sa budem naramne bavit. :-D :-D :-D aj tak si myslim ze to bude rakusan.
@susi206 ja sa nečudujem, že by to bol slovák...aj my sme dostávali rany od slovákov v boji za peniaze od nemenovanej RK...je to o tom, keď mne skape koza, tak tebe musia aspoň dve a najlepšie celé stádo... :-( slováci sú dobrsrdeční národ...a najlepšia radosť je škodoradosť...ale nekazte si život v peknom bývaní :-)
@mareko4 lol tak to uz musi byt ze aky ******
....neviete kto uci v Kittsee nemcinu??? :-)
ahojte, prosim o info ohladom pridavkov na deti. Aky formular si vytlacit a ake doklady k nemu su potrebne predlozit na Finanzamte
Profilova fotka
@foxo: moja ucila nemcinu, mna bude tiez :) vybavim ti doucko? :D
Profilova fotka
@foxo ja viem, co za to? :-p
@cucuriedka .....co za to ? co za to ? sak prides vzdy osprchovana a uvidime ?!?! ((( :-) :-) :-) )))
@piother @cucuriedka ....ale vazne musim to nejako premysliet a dohodneme sa . 8-)
Článok sa načítava...
Profilova fotka
heh ja by som sa tiez pridal s tou vyucbou nemciny :P vcera tusim vsetkym co byvaju na SFS uz rok prisla obalka z EBSG do schranok, a ja netusim co tam je napisane, vsimol som si iba, ze mam nieco podpisat a odoslat, len to musim teraz pracne prekladat, cize nemcina by sa sikla... nejake vecerne doucko :)
@el_flamingo ...keby si vedel kolko veci ja za ten rok ani len netusim 8-( ale na druhej strane vcera som konecne prvy krat videl ziveho naozajstneho rakusana,ci ma pozdravil alebo mi nadaval netusim,ale bolo to celkom fajn. 8-) A este nieco, nie je ta burgenlandska hatlanina fantasticka,zahorak by mohol zavidiet.
@all co dostali list od EBSG po roku. Ako si vysvetlujete zvysenie Erhaltungs- und Verbesserungsbeitrag? Som nejako nerozumela, ze co to vlastne je. Dakujem...a pekny vikend.
@all pre vsetkych co potrebuju prelozit rodne listy je tu prekladatelka p.Boorova-groslingova 11 - 02/ 52 92 18 25 .dobra cena +rychlost ,tak nevahajte a kontaktujte ju :)
Profilova fotka
@bublifukk Musi byt aj rodny list, ak mame sobasny list?
@kvetinkaseveru zvysenie Erhaltungs- und Verbesserungsbeitrag ? ...no bolo uz na case ;-) lebo druzstvo je uz asi bez penazi. Ked som Doris pisal, ze co sa tu deje a ze by bolo dobre keby na ICH bytoch vymenili klucku za gulu, tak mi odpisala len tolko, ze moj mail preposlala nejakemu martin.tunkel@gmx.at + tel.c. Tak som 3 dni cakal, ze co sa bude diat, potom mi to uz nedalo, tak som mu zavolal, ze co je zac. Takze je to prosim pekne udrzbar nasich bytoviek. Povedal mi, ze ked si zakupim gulu, tak on mi ju namontuje, jeho sadzba je 47 Eur za kazdu aj zacatu hodinu. Tak som sa zdvorilo podakoval, ze za taku sadzbu budem aj ja robit udrzbara a nie sa chodit do BA hrat na IT-ckara. Pekny vikend! :-)
@bublifukk Boze ta pani Boorova este zije? ta mi prekladala 10 rokov dozadu a uz bola dost stara! ja mam dobry kontakt tu v petrzalke. staci poslat mailom a prist si uz len pre to.
@susi206 este hej :)
Profilova fotka
Ahojte susedia, dnes sme chceli vrtať nejake skrinky do steny a čakalo nás nemilé prekvapenie, ked svagor zavrtal pokazde do vzduchoprazdna. Mali ste aj vy taketo skusenosti?
Profilova fotka
@michala.s A preco vrtal do vzduchoprazdna a nie do steny? :-)
Profilova fotka
@mom3 lebo za stenou bolo asi tak po 1cm vzduchoprazdno :-D
Profilova fotka
@michala.s a to neni takym typom tehly? sa me mari... sice nie som zo SFS, ale mne sa to stavalo dost casto... pokial je to lahka skrinka nevadi.. no ak nieco tazke ... tak by som uz rozmyslala o speci hmozdinach, respektive chemickej kotve.
Profilova fotka
@cucuriedka Dakujem za odpoved, ono aj my sme rozmyslali ze to bude tou svinou vzdusnou tehlou, no nevadi davali sme tam take hmozdiny a snad to vydzi a nevytrhneme ziadnu stenu :-)
Ahojte, ak by sa nasiel niekto ochotny z prvej etapy, mala by som par otazok- 1. k susicke v susiarni. Je nejaky harmonogram, podla ktoreho by mali obyvatelia tuto pouzivat, alebo je mozne pouzivat ju podla kazdeho potreby ? 2. nejaky cas dozadu ste si tu pisali o vykradackach. Z tohto dovodu mi napada, ci je doveryhodne odkladat kociky do kocikarne ? 3. mali ste niekto z prvej etapy skusenost, ze ste si uz po odovzdani bytov nasli na travniku kopy spackov ? ked sme boli na byte po odovzdavke, travnik bol cistucky, no vcera sme sa nestacili cudovat..Mam to chapat, ze mame takych "uzasnych" susedov, alebo to "len"robotnici, ktorych si najali na zariadovanie ??? Dakujem vopred za odpovede a Vase skusenosti
Profilova fotka
@michala.s Ahoj. Neviem ci si RH alebo bytovka na SFS (typujem vsak bytovka), tak len v bytovkach boli steny susediace s druhym bytom oblozene sadrokartonom (zvukova izolacia). Za nim je asi 3 cm medzera, tak mozno preto mozes mat po vrtani vzduchoprazno. Na takuto stenu by som radsej popytal co mozes dat, aby ti nahodou nepadla cela stena. Pokial si dobre pamatam, tak na sadrokarton potrebujes aj specialne hmozdinky.
Profilova fotka
@miriamka80 Ahoj my máme ten istý problém s tými špačkami, povedali sme si že ešte dva týždne počkáme, ked už sa tam nebudhú pohybovať montéri a roboši a keď sa to bude opakovať bude zle nedobre zo susedmi čo bývajú nad nami
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
.......aha,dalsi optimisti sa nastahovali :-) ked za dva tyzdne odidu robosi a monteri,ja osobne vam pridem tie spaky pozbierat. :-o podla doterajsieho tempa dokoncovacich prac tu budu este desat rokov. 8-) !!!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?