Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@cyan ja mam svojho a som velmi spokojna. poistil tu zopar mojich susedov a su spokojni.
@el_flamingo tak neviem ako EBSG ale OSG ma tiez jeden kluc od vsetkych bytov zapecateny a moze sa pouzit len v pripade ohrozenia zivota alebo ked niekto v byte zomrie a to tiez myslim v sprievode policajtov alebo hasicov. inak nie a uz vobec nie ked nejaka firma potrebuje spravit reviziu alebo odpis hodin na hajzliku.to by vyzeralo....
Profilova fotka
@susi206 @cyan my sme spokojni s poistkou od susi206, sice sme este nemuseli testovat vyplacanie ale to je skor chvala bohu.. :-)
tak dnes zacal Talos nasadzovat dvere na byty, zajtra to dokoncia, aby v stredu na tej inspekcii to bolo mozne skontrolovat...
Profilova fotka
Tak zdravim vsetkych "susedov". Kupil som s priatelkou domcek RH21 (oficialne 18tka) v tej radovke odovzdane min. mesiac. Aktualne riesim internet+tv a celkom by ma zaujimalo, ako ste to nakoniec doriesili. Hovorit sa o tom zacalo na fore kdesi na 50 strane (pred rokom) a za ten tok sa asi uz nieco okolo toho aj utriaslo. Teda, co vsetko a ako najlepsie to poriesit s internetom a televiziou? (sk+at programy). Nerobi niekto lokalneho providera na internet? :)
Profilova fotka
@piother tak ohladom tv pridu za tebou aby si platil ;) si ta najdu tv - bud si das klasicku digitalnu antenu a budes gratis pozerat sk programy, alebo si dat nejaku satelitnu, resp. cez internet si mozes este dat internet ako bolo par stran dozadu popisane vyzera, ze sa oplati dat aj cez a-telekom, aj ked kedisy kablplus/bnet bol vyhodnejsi
....vcera som vybadal,ze v druhej etape budu mat v jednej bytovke z polovice kocikarne :-p miestnost na odpadky 8-( zaujimave riesenie,ale aspon to misicky a pod. nebudu mat daleko.!!! :-)
....jeeezis mys je s YYYYYY !!!!! :-) nuz co,to su tie tri ludove !!! P.S. povodne som chcel napisat potkany.
teraz ma A1 vianočnú akciu internet (Highspeed-Internet: Downstream bis zu 8.192 kbit/s und Upstream bis zu 768 kbit/s ) za 17,99eur /mes. bnet má akciu , rovnako rýchli internet za 22,90 eur /mes a v rámci akcie je internet pol roka zadarmo a pripojenie internetu zadarmo. tak som to aspoň pochopila. Viac info na http://www.kabelplus.at/Privat/Pakete... alebo http://www.a1.net/internet
@foxo ktora je to stiege foxi? vdaka
Profilova fotka
@cyan ak som dobre pochopil, byvas v RH radovke. Ako si nakoniec vyriesil TV a internet? @pinpo dik za info. O internete som si robil prieskum, no neviem, ake setky pripojky su realizovatelne (aka infrastruktura je tam realizovana). @all ponuku na kupu sme dostali pomerne neskoro a v case, ked uz vsetky rozvody v dome boli ralizovane. Takze vsetko mame by default (povodne) vratane jedneho rozvodu na satelit. Mam preto otazku na vas vsetkych, ci: 1) niekto chyta kanaly terestrialne (antenovo) zo slovenskeho kamzika? Nakolko mam telku ktora ma analogovy a DVB-T/C/S2 tuner, chytal by som SK programy cez nejaku malu antenu v izbe (strecha) a rakusakov cez satelit a internet poriesil samostatne. 2) ak chytate terestrial, ktore programy su tam zadarmo nekodovane? Ake programy su zadarmo na satelite? 3) aky typ pripojenia je dostypny na steinfelsiedlungu? Optika asi tazko, predpokladam ze len cez koax alebo telefonnu linku a nejaka WIFI lokalna wan tiez asi len v snoch. Robil som si priekum trhu TV+internet, excel zde: chef.comehere.cz/internet.xls chef.comehere.cz/internet.xlsx Sak pozdielam, co by nie. Pripojenia su tam ale vsetky, realizovat sa da ale len par. Som tu novy, sry za dlhy prispevok a milion otazok, precitat sa diskusiou cez 250 stran je na jeden den dovolenky :)
TV cez satelit (parabolu vratane lnb by si mal mat, v najhorsom vymenis LNB za 19/23 - zalezitost desiatok euro) na net od bnetu by som kaslal, to co urobili v jednom byte kde som ho videl je zdieranie - pouzili koax zo satelitu, cize aby mohol clovek pouzivat satelit musi proste platit dalsie kablovacky (v domoch je to inak snad)
Článok sa načítava...
@bublifukk ....neviem cislo,ale od Bergu ten prvy jednoposchodovy. 8-)
@foxo fuu,to nie sme my :-D
.....boli uz u niekoho kontrolovat tu rekuperaciu,co s tym vlastne robia ???/nam idu zajtra/ |-|
Profilova fotka
@foxo budu ti menit filtre vo vzduchotechnike a daju ti nahradne do zasoby. Zaroven skontroluju ci ti funguje spravne ovladanie rekuperacie a podlahovky, cize ak mas namietky mozes ich vyslovit im. Ako benefit ponukaju sluzbu, ze nemusis byt doma ked to dojdu robit, lebo si udajne vedia otvorit aj sami a spravit to :-D 8-) hehe Inak.. co si pisal vysie, ty si si dal na dvere gulu zvonka, pripadne si menil zamky? Nahlasoval si to ebsg alebo nie? @piother podla mna to netreba extremne riesit co sa tyka telky, daj si skylink ako polovica ludi na SFS, a to mas "takmer" zadara. Upozornil by som iba na internet, kde ked si prepocitas na rovnake jednotky rychlosti internet od A1 a od bnetu (ci kabelplus ci jak sa to ponovom vola) tak ti jednoznazne vyjde, ze A1 je rychlejsi za nizsiu mesacnu cenu. Ja osobne mam A1 a nemam s tym najmensi problem, cize mozem len odporucit... :-)
Profilova fotka
@bublifukk Stiege 9
@el_flamingo ...no aby som to nemusel nahlasovat,tak som si tu gulu dal zvnutra,ale je to otrava aj minule som sa vymkol a musel som cely den trcat doma.((( :-) )))Ale vazne, preco by som mal konzultovat na druzstve takuto hovadinu,dokonca aj obraz som si zavesil bez povolenia |-| mam rad v zilach adrenalin aj stara povedala ze vela riskujem,ale ja mam rad takyto zivot,tusim som mal ist do legii. :-) :-o 8-) sak uznaj ,ze obraz bez povolenia,tak to uz je nieco .....
Profilova fotka
@el_flamingo prepocitanu cenu mam, v tom xlsku http://chef.comehere.cz/internet.xls a naozaj to vyzera najlepsie. vyberiem asi gigaspeed 30/4. Strukturovanu kabelaz robit nebudem, wifi router staci ktory si nakonfigurujem sam, s podporou vlan pre susedov, ak by niekto chcel. Realizuju pripojenie cez co, cez telefonnu pripojku alebo dotiahnu koax? Nad satelitom porozmyslam ci dam skylink a ci dual lnb, uvidim co chytam na antenu a co dokaze telka vystavit z priameho pripojenia na satelit.
Profilova fotka
@piother Pripojenie na internet je cez telefonnu linku. privedu ti ju do vstupnej chodby, resp. do pivnice. Co sa tyka satelitu, tak defaultne je satelit nastaveny na 19,2 a skylink je na 23,5. Mas teda dve moznosti: natocit, alebo kupit novy LNB MONOBLOCK SINGLE 4,3°, ktory len vymenis za sucasny LNB a mas 2 satelity.
A1 je adsl, nieco ako u nas telekom, cize vlastnik kablov (telefonne kable). Tele2 a spol su dalsi operatori vyuzivajuci kable A1. @piother ak nema tv citacku kariet, tak si pozres akurat tak ta3 a tv lux ;-)
Profilova fotka
@moriak no tak dufam ze ta samsung smartka si s tym so slotom pre karty CI+ (Common Interface) poradi... tak potom som v suchu. @mistr307 z monobloku budem musiet potiahnut dalsi kabel zvodmi dole? alebo pojde stale jeden jediny? Ach jaj, adsl, vzdy lepsie ako nic :) vzdy zabudnem, ze je to len dedina :) A to by stacilo k hraniciam pre nasich operatorov jeden silnejsi vysielac... :)
@piother a rakusania by ich hned obvinili ze porusuju zakony a kradnu im tym zakaznikov ;-)
Profilova fotka
@piother To uz je na tebe. Ak si kupis MONOBLOCK SINGLE, tak mas 2 satelity na jeden kabel. Ak si kupis MONOBLOCK TWIN, tak man 2 satelity na 2 kable a tak dalej. Monoblock znamena, ze su to LNB v jednom kuse.
Profilova fotka
@all RHcky nedostali ste nahodou moju postu....pre 22 (RH16); ak ano...vhodte mi ju do schranky. Dakujem.
Profilova fotka
@mistr307 ok, vdaka. Zistim si, co vsetko chytam na izbovu antenu a co dokaze dekodovat telka zo satelitu tak ako je. Internet od A1 30/4, nech to tahaju cez pivnicu teda. Dakujem :)
Profilova fotka
@all Toto vsetko ponuka astra 19,2 a 23,5 http://www.onastra.cz/226927/channelf...
Profilova fotka
@mistr307 no moje nervy, ja som Steige9....to bude odpadkaren pre koho? len pre nasu bytovku? bude to otvorene, alebo zamykatelne?..no vsak zajtra na tej obhliadke budem mudrejsia...mozno..
Profilova fotka
@mistr307 nechces si opravit link? :)
Profilova fotka
@piother http://www.onastra.cz/226927/channelf... Stranka zle prelozila znak stupnov :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?