Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@foxo inac ja som tete starostke pisala, ohladne nejakych znaciek (doplnenia), hned po volbach. Som dufala ze sa toho chyti v ramci 'predvolebnej kampane' druheho kola volieb starostu.. ale doposial ziadna odpoved... Takze asi tak... ma to vsetko pekne na haku. ]-( Keby aspon povedala odkial mala ten dzem bo ten bol fajny :-D
@cucuriedka ....to urcite,ona ti to vykeca :-) A co bude robit,ked ju nezvolia,predca varit dzem :-(
@all daval si niekto internet od B-net resp. po novom Kabelplus? kolko trvala instalacia od objednavky?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Dik za info, toto aj mna zaujimalo, nakolko internet je pre nas zivotne dolezity :) Neviete niekto, riesil s B-netom (kabelplus) aj zvysenie len uploadu? Ci by sa dal aj na niektorych zakladnych programoch zdvihnut upload aspon na 2 mbps?
@cyan vies nieco blizsie k tej akcii? je tam zlava na instalacny poplatok alebo na mesacne splatky?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ja som necakal s objednavkou, ale zato cakam na instalaciu :-( Objednal som 11.10. spominanu akciu 4mesiace zdarma a nulovy instalacny poplatok pri 18 mesacnej viazanosti furt nic...
My sme zavolali, objednali, chlapik dosiel behom 2 dni, pri dvojrocnej viazanosti sme mali pol roka zadarmo.treba ich oslovit v nickeldorfe.
Profilova fotka
@cyan Dik za tip, znie to zaujimavo, za 17,90+9,90 je to super cena za 30/4 mbps (hlavne ten upload, download nie je az tak dolezity). Dufam, ze to DSLko nemaju nejak moc agregovane, aspon nie na upload strane. Telka nam bohate cez satelit staci, sme zvyknuty na nemecke kanaly :)
Profilova fotka
Caute ludia, mam pls. jednu otazku. Tak ako vy vsetci ostatni mam v byte na SFS podlahove kurenie. Ked to "vypeckujem" na 25-28 stupnov, po 4-5 hodinach mam stale kosu jak svina. Mam to pokazene, alebo aj vam to tak super funguje? Ako rychlo sa vam zohreje byt? Akurat si idem kvoli tomu lahnut obaleny vo vrecovine s pletenymi svetrami a dufam, ze rano sa zobudim do vyhriateho bytu, a nie jak teraz s pocitom ze stanujem v himalajach. Thanx za odpoved
Profilova fotka
@susi206 Kabelplus ma v Nickelsdorfe pobocku?
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
........upload,download,FUPka,DSLko,gigasped, 8-( jezisimaria o com to je ??????????Radcej ostanem pri lopate !
@cyan @el_flamingo Tiez by som sa rada nieco opytala. Kurime asi vyse tyzdna. Nechali sme to na optimalnej 20stup, lenze predtym nez sa takto vyrazne ochladilo to darmo bolo na 20tke par dni, ale v dome bolo pomerne chladno, akoby to vobec nekurilo, pritom predoslu zimu 20st aj stacilo. Tak sme to dali na 22,5 a do rana som sa zobudila, doma ako v saune, museli sme to okamzite stiahnut na 18st a aj vyvetrat, aby sa okna odrosili a dalo sa tu vydrzat. Potom asi den a pol tych 18stupnov stacilo, bolo akurat, ale opat po dalsom dni zacal byt dom vychladeny, dali sme to na 20 a zas rovnaka story, ze nestacilo, stale chlad aj z podlahy isiel. Tak zas 22stupnov a prisiel hic nenormalny. Nerozumiem tomu, co to nejako aj centralne je regulovane kotlom, lebo niekedy ako by to nezareagovalo ani za cely den a potom pri zvyseni sa okamzite vykuri dom na saunu za 4-5h Minuly rok vo februari, co boli najsilnejsie mrazy sme mali aj 22-23stupnov nastavene kvoli miminku, tak bolo tak akurat, niekto by povedal, ze stale trosku chladno, nedoplatok ani nevravim, strasne to spotrebu zvysilo. Takze poprosim vysvetlit, ako to ovplyvnuje fakt, ze nemame vlastne kotle, ale je to centralne riesene, je tam nejake cidlo, ze sa kotol vypne pri istej vonkajsej teplote, ci ako?
@cyan tak mal si pravdu, mozem ziadat od burgenlandu tu dotaciu na bezpecnostne dvere co som si dal sondernwunch od talosu, doris mi to potvrdila, 30% je nenavratna dotacia. normalne zacinam mat ten socializmus rad 8-)
@mom3 ano. nejake elektro na hlavnej ulici to bolo.
@mom3 http://www.elektrohorvath.at/Aufgaben... myslim tu to bolo.
Profilova fotka
@slummdog @cyan Mne to nekuri vobec, mal som tam vodoinstalaterov, ktori mi montovali sprchovy kut a ostatne a nestal som nad nimi, co bola asi chyba, lebo zrejme nieco pokaslali. Druha varianta je, ze to mam pokazene. Chcem sa ale spytat, ovladanie na podlahovku nie je nijako prepojene s ovladanim rekuperacie, hej? Lebo XY stranok dozadu v diskusii niekto pisal, ze si vie nastavit presny casovy interval kedy sa mu ma spustit kurenie, co evidentne u mna v byte by zrejme bolo mozne iba na ovladaci k rekuperacii, len este som nestudoval manual, lebo neviem po nemecky cize si na to musim najst cas :) Nahlasit chybu podlahovky by som mal druzstvu alebo niekomu inemu? Neviem ci to robil Pinetz alebo kto? Neviete nahodou?
Profilova fotka
@michala.s Ahoj, ja osobne ti odporucam A1. Tam nie je vobec o com uvazovat oproti kabelplus. Kabelplus je neuveritelne predrazeny, az sa vobec divim, ze si od nich vobec niekto berie net pokial ho chce pouzivat aj na ine ucely ako prezeranie stranok. Nech ta nemylia hodnoty rychlosti internetu, ktore uvadzaju v kbit/s. Ked si pozries A1 tu: http://www.a1.net/internet/gigaspeed ...a prepocitas si ponuku na Mbit/s, krasny rozdiel. Ovela rychlejsi za nizsiu cenu. Ja osobne som u nich pred pol rokom este vychytil akcosku, ale podla mna aj teraz ten gigaspeed 30 je za tu cenu oproti Kabelplus jasna volba. Ja osobne som mal problem jedine s objednavkou, lebo ja neviem po nemecky, a ich hotline ludia moc nerozumeli anglicky, ale do tyzdna od zaslania objednavky cez web som to mal nainstalovane. Veselo si neobmedzene stahujem, HD filmy v pohode plynulo prehravam priamo z netu na telke. Upload sa tiez da ked si nieco nahravam na web, cize len pre porovnanie podla mojho nazoru tolko... :)
Profilova fotka
@el_flamingo Dik za tvoje skusenosti.
Profilova fotka
@susi206 Aha, Horvatha poznam. On je nieco ako Kuni v Kittsee, nie? Licencovany elektrikar...
Profilova fotka
@el_flamingo A1 je aj kabel? Myslel som, ze v Kittsee bol dostupny len B-net...
@mom3 Für den Standort 2421 Kittsee Steinfeldsiedlung sind diese Produkte für Sie verfügbar - A1 Festnetz-Internet bis zu 30 Mbit/s Bandbreite
@foxo -ináč sa mi páči že ten kúsok od bergu nedokončili, to by este nevadilo, dalo by sa chodit z tej ulicky od Billy, ale tam dali naraziť tri tyče do zeme, aby náhodou ludia nechodili chlapikovi okolo tych jeho stajni. Krasne si s nas robia srandu.. Myslim ze ked to neotvoria, budeme tam musiet zacat robit nejake Drift preteky, rovinka je to pekná, a ked to clovek neubrzdi, tak su tam tie zvodidla :D
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Ze by si zmenil nazor :) My sme si uz podali ziadost na 30 Mbit od A1 (v akcii za 29,80 + telefon). Nemali sme ziadny problem. Dnes sme volali ohladom terminu instalacie a najblizsi mozny instalacny je 13.11., tak este musime chvilku pockat.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?