Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@moriak ved zasa klasika ani nepovalcovali ;-) Jedine, co musim uznanlivo, ze kladie to tam jeden, max dvaja chlapi a pomerne rychlo. Tak potom to tak asi aj vyzera nedokonalo
aj ja som si vsimol, ze to nebolo polozene uplne rovno, ale v piatok naobed, ked som tam bol, tak polievali tu polozenu travu a aj som ich videl ju valcovat
Profilova fotka
tak travnik pohnojeny, zahnojeny, a snad uz pripraveny na zimu, juch!
@cucuriedka a aj si popolievala?inak sa spali ak si nepohnojila dlhodobym hnojivom-ale to sa tusim dava na jar :)
Profilova fotka
@bublifukk jasne popolievala, v jednej ruke hadica v druhej homprlajuc kocik s dcerou :-D
@cucuriedka žena roka! :-D
Profilova fotka
@susi206 :-D :-D :-D
Ahojte, vcera bola razia z Finanzpolizei vo Wohlstahle, samozrejme ma aj odchytili - auto na sk znackach, potrebovala by som poradit, co sa s tym da robit. pobyt na gemeinde mame nahlaseny od 9/2012, ale este cakame na predvolanie od cudzineckej policie, teda este nemame komplet vybaveny trvaly pobyt - je to polahcujuca okolnost? :-N auto chceme predat, ale neviem, co s tym teraz, kedze ma zastavili a dali zapis.... |-| nechce sa mi ho prepisovat na at znacky, ked ho budeme predavat....
@miaia ahoj. Na ake predvolanie z cudzineckej cakate? Mali ste tam ist po vydani Meldezettlu a rovnako aj auto na BH riesit. Prehlasit auto je povinnost do mesiaca od nahlasenie TP. Ku tvojej situacii. Pokial skutocne auto idete predat, tak ho na AT znacky neprepisuj samozrejme. Po predaji pojdete s kupnopredajnou zmluvou na FA, kde im preukazete, ze auto uz nevlastnite. FA vam celkom urcite vyrubi cestnu dan 0,66 na den od zapisu TP az po datum predaja vozidla. Na to sa priprav. Co sa tyka NOVA, myslim, ze tym padom ju uz ziadat nebudu. Ale teda ten predaj auta by som neodkladala. Neviem, ci este nedostanete pokutu z BH za neprehlasenie vozidla do mesiaca. Ale to by malo byt asi 60eur a nazvu to nejakym administrativnym ukonom.
@slummdog dakujem, no nam bolo povedane, ze nam poslu list z cudzineckej policie s datumom, kedy sa tam mame prist prihlasit, vraj to trva 2-3 mesiace..... =-)
@miaia kto vam to povedal, ze cakat? Lebo potom by bolo vhodne mat to ako rukolapny dokaz, ak vam BH bude chciet dat nebodaj pokutu za auto. My sme XY ludi isli na cudzinecku sami s Meldezettlami, na ziadnu vyzvu sa necakalo. Cudzinecka policia vystavila tie potvrdenia asi do tyzdna al 10dni
super, hlavne, ze cakame na to vyse mesiaca..... v bytovke nam to povedali 2 susedia, ze cakali na vyzvu, tam im uviedli aj presny datum kedy maju prist a co vsetko so sebou priniest. Neviem, ci je rozdiel v Burgenlande a Niederosterreichu, musim si to zistit. dufam, ze nas nebude aj cudzinecka pokutovat......
Článok sa načítava...
@miaia zisti ci teda nie je rozdiel, ale priamo by som si na cudzinecku zavolala radsej
@miaia ja som tiez cakal na vyzvu. Respektive som ani nevedel ze take nieco je. Vyzvali ma a nie raz 8-)
@moriak ako dlho trvalo kym poslali vyzvu, bolo to cca tie 2-3 mesiace? som zvedava co mi poslu po vcerajsej kontrole z Finanzamtu. Znamy jazdi na sk znackach uz dobrych par rokov, my sme tu 2 mesiace a uz nas maju :-S
Tie razie budu byvat castejsie podla mna ked znova pribudne SK znaciek v Kittsee ... takze doporucoval by som auta riesit ludom co sa prestahuju.
@miaia trvalo to par mesiacov, mozu to byt tie 2-3. Ale vela ludi tam islo dobrovolne, cize mozes aj ty ;-)
@miaia na vyzvu necakaj, my sme nevedeli o cudzineckej policii, vyzva nam prisla po 3 mesiacoch s tym, ze do 4 mesiacoch od zahlasenia TP sme povinni prihlasit sa na cudzineckej policii a hned sa aj vyhrazali pokutou, ak tak nespravime.
Profilova fotka
@miaia jj pokuta na cudzineckej je tusim 150 eury na osobu... viem od suseda :-)
@cucuriedka =-) to snad nie, tak mame o program na buduci tyzden postarane.... Dakujem vam za info, pamätate si este, co vsetko ste potrebovali na cudzinecku priniest, (pasy, meldezettel, e-card???, fotky???.....)
Profilova fotka
@miaia pasy, meldezettel, a e-card by mali stacit. a nejaky formular vypisany a to uz neviem aky.
@miaia - Anmeldebescheiningung formular, ak ziadas o pobyt ako EU Obcan na zaklade volneho pohybu osob. - Pas - nieco cim vydokladujes prijem - sobasny list ak aj manzel, rodny list ak deti -> vsetko prelozene overene, - doklad o zdravotnom poisteni - ak pracujes na slovensku, formular E 104/S1 alebo E-card (prave som riesil s BGKK a BH Neusiedl ze neuznavali E-card ako doklad o zdravotnej starostlivosti, ale uz si to medzi sebou vyjasnili (statny organ a statna poistovna, neviem si predstavit podobny pristup na Slovensku!) a nemal by byt problem ani s e-card)
@martinx123 Ďakujem ;-) Ešte že existuje MS a milí modrostrechári, ochotní poradiť :-)
@miaia inak strasne vela informacii, ktore mne pomohli aj pri registracii auta su tu: https://www.help.gv.at/Portal.Node/hl...
Inak pre tych co stale rozmyslaju ci jazdit s SK znackami: http://tvthek.orf.at/programs/1310-Re...
ahojte, prosim vas, e-card je europsky preukaz zdravotneho poistenia alebo nieco ine? dakujem :)
@mateja9 e-card je rakusky preukaz zdravotneho poistenia - http://www.chipkarte.at/ EU preukaz ti plati myslim iba 30 dni od vycestovania, a nie ak sa prestahujes do zahranicia.
@miaia inak hore mam chybu S1 form je byvala E 106.
@martinx123 chlapce, dobre tam vykostili toho na porsche, spominali tam nieco 20 tis. euro platit? alebo som to zle pocul? kazdopadne maju zaznam o trvalom pobyte kedy bol nahlaseny, daju ti to doplatit, hodia nejaku pokutu a mas vymalovane. sa cudujem, kolko aut na SFS ma slovenske znacky rok po nastahovani...
Profilova fotka
@mareko4 hej hej, ked nacapu tak podla TP vyrataju pekne penale, a kolko bolo treba uz zaplatit... pekne mastne...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?