Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mareko4 tak zarubna sa urcite neda roztiahnut je zaliata.istiace body tam asi moc nebudu ked je to trieda 2 .myslim ze druhy zamok to vyriesi ak si ho tam mozme dodatocne namontovat.
@michala.s tak u vas je to na zamyslenie :)
:-p ...na Kolibe v podobnej novostavbe ako mame si ludia davali vymenit dvere za neskutocne drahe bezpecnostne 8-) Ale do vsetkych bytov,ktore tam vykradli sa zlodeji dostali cez dvere na terasach :-( Dnes uz aj najsprostejsi zlodej vie.kde moze ocakavat najmensi odpor.Zrejme nepomoze ani ta plastova roletka.A este jedna zla sprava,minule som videl uz bola vecer tma ako sa cigani prechadzal medzi domami na vedlajsej uz obyvanej bytovke.Cakala na nich stara skodovka z DS znackou.Hned som zacal budu na zahrade zamykat 8-( Tak sa pytam,k...a kde budeme mat uz o nich pokoj !?!?!
Profilova fotka
@foxo btw nejaka trojka romskych spoluobcanov sa prechadzala uz aj za billou...
......tak teraz som v pomykove :-) neviem ci to bola zasrana ciganska banda zlodejov alebo nasi tolerantni romsky spoluobcania milujuci prechadzky farebnou jesennou prirodou. 8-(
Profilova fotka
jeho, bola tu Gabriele na navsteve, v ramci volebnej kampane sme dostali jablcko :-)
Profilova fotka
PS dostali sme jablcko s cervikom - bielkovinovo obohatene ;-)
Profilova fotka
Ahojte, s priatelkou sme boli pozriet nove byty,co stava OSG-čko v dalsej vystavbe ( 3,4 steige ) pri stanici, sa nam to tam pacilo,tak sme sa zapisali na prizemny aj s predzahradkou. Chcel som od Vas pls poradit par veci, priatelka v Rakusku priamo aj pracuje,ja pracujem zatial stale v Bratislave.Ako je to pls s trvalym pobytom? Nam TETA z OSG pisala,ze ak berieme ten najomny model,tento totiz berieme na uvod,zlozime tych 4000 EUR, po case to mozno zmenime na ten miet-kauff model ( vraj sa da po case zmenit ), ze akk berieme ,tak musime mat obaja trvaly pobyt v PAME. Je oto naozaj tak,aj Vy to tak mate,ci ? Potom typm padom aj ako to je s autom,som si mysle,ze v tejto veci mam jasno,priatelka ma auto, tym ze pracuje a aj zije v rakusku by musela mat aj ich znacky a setko,ze? Ale v mojom pripade som myslel,ze tym,ze robim v BA a len tam byvam, nemusim prepisovat auto na AT znacky. Tym ze netravim vacsinu casu v AT, ako je to pls presne ? Diky moc za upresnenie.
@pukyyy kedze beries statom dotovany objekt, podmienka na dotaciu je tam zalozit si TP. Co sa tyka auta ... sukromne aj podla AT aj EU prava musi byt zaregistrovane tam kde mas TP, bez ohladu na to kde robis.
ahojte,chcem sa opytat ako sa volaju blede parkety ukladane v bytoch v Stiege 2?dakujem
@bublifukk pekne, ze? Nussbaum Lavagna weiss...
@mareko4 tie boli medzi standardami?
Článok sa načítava...
@bublifukk jj medzi standardom. nic sa nedoplacalo, len ked si chcel dub, za ten sa priplacalo, aj ked to bol standard
Pre Boha! to co som dostala do schranky??? :-. :-. :-. predvolebna kampan rinaldu a 20 prisluhovačov z toho 15 slovakov? :-. :-. :-. :-. to uz naozaj nemal inu moznost? chce sa mi grcat, dufam ze mi tu nebudu rozkazovat nakoniec slovaci a robit si tu predmestie bratislavy, hrozne! kde mame hranice? to uz aj tu do politiky sa serieme? :-S :-S a to chceme aby nas tu mali radi? 8-( asi tazko!
@susi206 neboj, raz aj na to pride, ze ti slovak bude rozkazovat, jak nasa draha gabi dodrzi slovo, ze do 10 rokov sa zdvojnasobi terajsi pocet obyvatelov...
No moc sa nevyznam do toho a hanbim sa za to, ale nie je nahodou Gabi proti? :-S
@susi206 nieco mi uslo zuzka? alebo len nemam spravny matros?! chcem tiez!
@susi206 @mareko4 Gabi Nabinger je jasne proti dalsim pristahovalcom, spominala to na OE 1 radiu asi pred dvoma tyzdnami, terajsie stavby co sa rozbehli by mali byt posledne v kittsee
@kommo je video na youtube, kde hovori, ze sa v priebehu 10 rokov zdvojnasobi pocet obyvatelov, videl som ho. ale vies ako to je, jeden den politik povie to, a na druhy den to uz nie je pravda.
@susi206 To si asi nebola na stretnuti s Rinaldom. Ked jedna Slovenka na zaver zahlasila:" a ked volby vyhrame, tak potom to tu zmenime" skoro som odpadla. Hroza :(
Zdravim vas, citam uz hodnu chvilu toto forum, ale kedze bolo zalozene este pred x rokmi, teraz sa tu uz nedaju najst aktualne (alebo len ja neviem) informacie o tom, ako si kupit dom v pohranici Rakuska. Chcela by som sa vas preto opytat, co by ste odporucili? Inzeraty, realitku v AT alebo realitku slovensku? Aky je najlepsi postup? Ak vieme po nemecky len slabsie mame to skusat sami? Da sa to zvladnut? Nad byvanim za hranicami uvazujeme uz dlhsie a dnes sme sa definitivne rozhodli po obhliadke domov v Novej Marianke :( Bola to katastrofa a my chceme ist do kulturneho prostredia a nie do chatkoveho pionierskeho tabora, kde maju domy rozlohu aj 43m :/ Bola by som velmi vdacna, ak by sa niekto ozval, kto ma dlhu chvilu a ochotu poradit :) Dakujem a prajem pekny den!
@ksebea 3 moznosti : 1. kupa starsieho domu 2. prenajom s neskorsim odkupenim od druzstva 3. kupit pozemok a dat si postavit dom. najvyhodnejsie po ekonomickej stranke je bod 3. ale mozno narazis na starsi dom s dobrou cenou...
Dakujem Marek a vedel by si poradit realitku alebo nejaku stranku, kde domaci inzeruju? A este jedna otazka, diskutovalo sa o tych druzstevnych domoch a viaceri tvrdia, ze je to vlastne nevyhodne, lebo 10 rokov splacas a potom dostanes vysoku palku, ktoru este treba splatit... a celkom som este nepochopila na co davas tu uvodnu sumu (v troch splatkach)...?
@ksebea ano je to nevyhodne, lebo 10 rokov platis druzstvu (cca 55 tis.) a len mala cast ide na splatku uveru. preto ako pisem, najvyhodnejsie je kupa pozemku a dat si postavit dom, cena je asi taka ista. za tych 10 rokov tych 55 tis. das radsej na splatku uveru, ktory mas na ten dom ako druzstvu. ta vysoka palka su uvery, ktore peberies za 10 rokov. uvodnu sumu davas preto, lebo sa podielas na spolufinancovani bytu/domu. mozno sa slovensku takisto musis mat nejaku sumu, aby si dostala uver, neviem, ci este stale davaju 100%. ta suma sa normalne odrata z ceny domu, tam nie je problem. no a ta vysoka palka je zostatkova cena bytu/domu, to je tiez normalne. firma d7bau.at (slovaci) stavaju 14 domov v kittsee a v okoli, skus sa tam opytat na ceny a tak.
@susi206... tak sa presťahuj do Maďarska, alebo na Ukrajinu,... tam sa Slováci zatiaľ do politiky neserú
@ksebea ahoj, iste si si všimla, že som už niekomu na jednej z predošlých strán vypísal linky na rakúske RK. v RK Bit immobilien je dokonca pani, ktorá je slovenka. Nedaj sa zlákať a "spracovať" nikomu z RK, ktorá v tomto blogu bola dosť často spomínaná...na nový RD v AT potrebuješ min. cca do 150.000 € + pozemok. Starší RD s pozemkom Ťa vyjde do cca 200.000 €. Ceny sú už v pohraničí vyššie vďaka nám slovákom... :-) a dopĺňam - starší RD neznamená starý, ale v dobrom stave...
Profilova fotka
Ahojte, objavilo sa tu viacero prispevkov o volbach, politike, kandidatoch a Slovakoch ako kanditatoch, atd. Uprimne: 1. Zamyslal som sa uz aj ja nad tym viackrat, co by bolo dobre pre obec a obyvatelov s horizontom 5 rokov. 2. Ci je kampan agresivna alebo nie. 3. Ci mame ako novopristovani, t.j. Slovaci, Madari, Cesi, atd. kandidovat alebo nie. atd. Ja som dospel k presvedceniu, ze je to dobre a potrebne, nakolko som videl, ze: 1. Mame velmi vela otazok a novych problemov ako novopristahovani. 2. Mame rozdielne potreby a nazory na rozvoj ako ini (my novopristahovani sme napr. mladsi s detmi = napr. detske ihriska, prechody pre chodcov na ceste do skoly a skolky, miesta na stretavku matiek na materskej, atd.). 3. U niekoho bezpecnost v Kittsee = menej aut a pomalsia jazda. U nas, napr. na SFS, zabranit vlamackam. 4. Pre niekoho potreba viacej policajtov v Kittsee znamena, aby merali rychlost a vyberali NOVA dan, pre nas mozno vyssia ostraha na "anonymnych sidliskach" a pomalsia jazda v obci. atd., atd. Bol som vo stvrtok aj v Lebane, kde bol okruhyi stol so vsetkymi kandidatmi na starostu. Bola to celkom slusna a moralna diskusia. Kandidati si spolu podavali ruky a bavili sa aj pred formalnym zaciatkom, aj po skonceni. Bavil som sa aj ja s kazdym osobne a je to jedno, akej sme farby, aky politicky nazor vyznavame. Bolo to velmi slusne a korektne a to je na tom fajn a pekne. Nikto tu nechce riadit, ci uz Slovak, Madar, Turek. Podla mna tu ide o pomoc a kultura verejneho riadenia a politika je troska ina ako u nas, to je moj prvy a terajsi dojem. Taktiez ja sa angazujem, lebo vidim veci, z ktorymi treba pohnut a vidim ludi, ktorym mozem pomoct. A ja to robim rad a nezistne.A preco s Walterom Rinaldom? Jednoducho si rozumieme a myslim si, ze je to fajn clovek a velmi ma mrzi, ak o nom chodia rozne neg "klepy" a nepravdy. Ak ma niekto pochybnosti, nech si kludne sadne s nim alebo s niekym z nas napr. na pivo. Ja som vzdy za nieco/niekoho a nikdy proti niecomu a niekomu. Prepacte za vela slov, snazil som sa byt co najstrucnejsi a reagovat na viacero tu uverejnenych prispevkov. Prosim vas, ak mozte, pridte volit a dajte hlas aj niekomu z nas novopristahovanych a uvidite, ze to bude mat pozitivny vplyv a zmysel do buducna. Ja viem, kecat a slubovat sa da donekonecna, ale ak clovek nedostane prilezitost, tak nemoze ukazat, co dokaze. A my prosime o doveru a prilezitost a robime to dobrovolne a uprimne. Dakujem vam pekne. Zsolti
@mongolisko dakujem uz som sa prehrabkala k tym linkom a cely vecer mame co pozerat. este som sa chcela opytat ci ta vyhodna hypoteka je na cely cas splacania (teda napriklad 1,5% na 30 rokov) alebo ci sa to casom zvysuje (ako u nas hypoteka pre mladych)... to by tiez znacne menilo rozhodovanie...
ahojte tak coskoro sa stahujem, tak uvidim co ma caka v tom inom svete.
Profilova fotka
@ksebea My mame hypoteku v AT, ale je to bez fixacie. Fixovane uroky mame na WBF, cize pozicke od statu. Ale prave preto, ze je to bez fixacie, moze byt ten urok taky nizky. Napr. momentalne mame 1.875% v Raiffeisenbank. Kazde 3 mesiace sa urok moze menit, ale nie je to len tak z brucha. Su nejake 3 parametre, ktore urcuju urokovu sadzbu.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?