Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
http://www.heute.at/news/wirtschaft/a... ...myslim, ze sa tychto razii tak lahko nevzdaju... nikto v AT nebyva nedobrovolne, cize bud sa treba prisposobit pravidlam, alebo ist zit naspat na SVK :-S
tak kradeze na stavbe pokracuju, zmizli 2 plechove kontajnery na stavbe, proste prislo auto, nalozili a hotovo. dalej jedny dvere na RHcku, proste len prepilili panty zvonka a dvere isli lahko vybrat, kedze tie kovove zapadky su presne oproti pantom. pytal som sa tych ludi co davaju podlahu, hovoria, ze tie dvere su bezpecne len na 5%. dalej jeden RH mal vyrazenu klucku, tiez to ide lahko urobit mi hovorili. plus sokle na plavajucu podlahu uz nebudu upinat tymi srobami, ale pripinacikmi na zosivacke co su, len su vodorovne, hrubka ako klasiclka pripinacka. ale ze kradne sa tam jak na trhu, kazdy 3ti den.
Profilova fotka
@mareko4 zakl kamen Einkaufszentra sa mal pokladat 23.8.2012, ale este neboli dotiahnute veci s najvacsim najomnikom EUROSPAR a teda sa to odlozilo. Novy termin je niekedy medzi 20.9. - 15.10. a vystavba potrva cca rok (ak si dobre pamatam). Inak na hody = gulas a vianocku idete?!? :)
@giacomik diky moc za info. rok je dost dlho na to, ze plan stavby bol 8 mesiacov... ale co uz. btw, hody su kde, na ihrisku?
Profilova fotka
@fishie no podla mna to budu musiet uz dotiahnut tu legislativu do konca. Auto moze podla mna byt registrovane iba v jednom state podla toho ako ma licence plate, inac by to bola 'seda zona' ako s trvalym pobytom. Avsak tu ked ludia budu musiet platit velke palky v oboch statoch tak sa skor ozvu... No teda dufam ze to prinuti zakonodarcov sa zamysliet. :-N
Profilova fotka
@giacomik jeeej gulas a vianocka.. mnam mnam, dik za pripomenutie. este pivecko by mohlo byt :-D
@cucuriedka no, mohli by uz nieco zacat robit, nie len si zadky vyvalovat!
@giacomik ale na hodoch byva kacka alebo hus!? aj gulas mam rada...ale kacicka by bola lepsia! nebude?
Profilova fotka
@susi206 jaaaj kacacia pecienka, lokse domace mnam mnam
.....vzdy som rad,ked sa nieco nove dozviem :-) v sobotu som sa naprilad dozvedel ze stranicke volebne keci sa po nemecky povedia --- Hody !!! 8-( 8-(
Aj povedal na hodoch Rinalda nieco k veci, napr. ze sa budeme moct kupat v jeho Seeparku ? :D http://www.seepark-kittsee.com/kontak...
....uz davnejsie sa nieco hovorilo o kupani :-) ze samozrejme :-p ale tusim iba doma vo vani !!!
Článok sa načítava...
U Rinaldu ? :-N
...ale teraz vazne,ja som isiel okolo autom v sobotu cca 14:00 a bolo tam velmi "veselo" :-o a pre male deti tam bol uplny raj ,4 hupacie lodicky,ktore uz z dialky vyzerali bezpecne.Jeden nas sused tam vsak bol aj s rodinou,vnutri vraj dostali styria jeden hotdog a vonku skoro po papuli 8-( na zaver pri odchode museli krvou podpisat ze budu volit Rinaldina,nuz pekny jesenny vikend to bol.!!!
Ahojte, ak sa tu nahodou na fore nachadzaju ti dobraci co mi cez vikend pobehali v stiege 6 kupelnu a znicili dlazbu ktora sa teraz musi cela vysekat a nanovo polozit samozrejme musim kupit novu dlazbu,. Nehovorim o tom ze tam bola spravena zaterasa s napisom ze je to cerstve. Ako info mam cierne kachlicky. Tymto by som im chcel pekne podakovat a v pripade ze by sa ozvali rad by som im podakoval aj osobne. Proste nemam slov....
@todo328 tak to je naozaj sila,to by ma strasne nasralo...
DIevčence, nepoznáte niekoho kto v rakúsku predáva bytík alebo ho dáva do podnájmu. Moooc mi pomôžete. Ďakujem Vám
@todo328 ahoj, podla mna by si to mal nahlasit na ebsg. Mam vyhlad na rh-acka a aj vecer tam vidim v tej stavbe svetlo. Neviem,ci to sa niekto na svoje prisiel pozriet alebo kradne. Asi by mali co najskor osadit dvere a vstup do bytov len po dohode so stavby veducim. By sa mozno predislo tomu co sa tebe stalo. Btw. Uz sa odovzdali osg byty? Od soboty tam uz nejake rodiny akoby byvali.
čaute má niekto kontakt telefonny na baumajstra??? Chcem si dať zamerať kuchyňu a RH sú už zamknuté. VĎAKA :-)
@zahna12 mas v poste...
Profilova fotka
Chysta sa niekto v stredu na kontrolny den? Da sa tam chytit baumaister po 15.00?
@michala.s ma tam byt od 13:00 do 16:00, cize teoreticky by si ho mala vycihnut. ja ked tam idem, tak sa hrame vzdy na slepu babu. on sa mi schova niekde v RHcku alebo v nejakom byte a ja ho potom hladam. no a ked ho najdem, tak potom cakam 30 minut, kym dokeca s rieglerom alebo marosevicom...
Profilova fotka
@giacomik Ahoj, si tu jediny, kto mi priamo reagoval. Takze dakujem pekne vopred, radi sa zastavime, ak si nebudeme vediet rady . Pekny den, Barbora
@ all Hello, len tak pre pobavenie. nakoniec mozno nebudeme musiet dalej riesit cestu, ani problemy spojene s autami atd, vsetko za nas vyriesi tento panko :-D http://hnonline.sk/svet/c1-57541200-r...
a máme po ptákách :-(
@slummdog ...tak tohto sa ja vobec nebojim :-) minule som v starych gatiach nasiel skoro sto silingov. :-o
@kvetinkaseveru ...ale je este aj tretia moznost :-. niekto sa prisiel pozriet na svoje a pri tom aj kradne !!! 8-)
...utorok 18.9.2012 o 17:30 lieta v panike majster od cestarov na tom malom valci asi 70-kou hore-dolu po nasej ulici len sa tak prasi a tak su iba dve moznosti : bud mu nacisto jeblo alebo budu dnes asfaltovat. 8-( Ina moznost vraj nie je! :-)
ahojte, viete niečo nové o tom novom obchodnom centre v Kittsee ? kde by som našiel nejaké info ? dík :-)
Susedia z RH-coek, vymienali ste uz sol v kotli na teplú vodu ci kurenie? Neviem kde ju v BA zohnat.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?