Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy ...uz nam chyba len Faktor Krachu a sme v prdeli!!! :-)
@moriak EBSG mozno.....ale OSG malo s tym velky problem. Dokonca museli dodrzat percenta pomeru slovakov a rakusanov. keby som tam nemala znameho tak sa k bytu nedostanem. a bud taky laskavý.....nenavážaj sa do mna...da sa to povedat aj inak. Ja sa do teba nestaram. To ze urobia SFS len pre slovakov som v tej dobe nemohla tusit!
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan podla mojich informacii (od viacerych zamestnancov druzstva) .. nezalezi na tom ci odkupujeme viaceri alebo iba jeden, zevraj to musia umoznit hoci aj jednemu
na základe požiadavky pána Moriaka som zaktualizovala moju fotku 8-( :-N 8-) dosť ho to trapilo ako mi napísal x-)
Profilova fotka
@susi206 podla mna si sa ani nemusela namahat, on sam nema odvahu dat si sem foto ;-) :-p
Ja viem ze to bude zniet divne ale napriek tomu verim ze otazka sposobom tohoto praktickeho priklade pomoze pochopit celkovu situaciu nielen mne. Takze chystam sa do 3Izb. Bytu v stiege v steinfeldsiedlung. Aktualna hodnota je vraj 143000 eur. Mesacny poplatok mam stanoveny na 450 eur/mes. A pred stahovanim platim 40000eur nazvime to vstupny poplatok. Cize po 10 rokoch zaplatim 450x12x10 = 54000 eur + 40 000 eur tj 94000 eur A teraz mi prosim povedzte kolko cca budu chciet na odkupenie odomna po 10 rokoch? Za odpoved vam vopred dakujem
Mozno by bolo dobre spomenut ze byt ma aj 178 m2 zahradu co je mozno tiez faktor
Profilova fotka
@todo328 a nemas v tych 450 Eurach aj ine naklady ako udrzba spolocneho priestoru atd? ci iba cista splatka bytu je tych 450 Eur? Nezabudni ze o 10 rokov sa ta cena zmeni koli inflacii, potom mozno podla toho co do toho bytu investujes ako neoddelitelnu sucast atd... zalezi na tom ako mas postavenu zmluvu s EBSG ci OSG... Musim povedat ze OSG zmluvy su v tomto lepsie postavene... EBSG ich ma velmo vagne.
@todo328 ... 143000 - (40000 - 4000 amortizacia) = 107000 eur + 6000 kataster = 113000 eur ... s tym ze mas moznost prevziat na svoje meno uvery dajme tomu vo vyske 95000 eur a zvysok (18000 eur) musis zaplatit v hotovosti ... ked si splatil viac istiny, tak viac zaplatis v hotovosti a mensi uver preberies na svoje meno ... cize celkove naklady na kupu bytu su ... 40000 + 113000 + (54000 * 2/3) (len dve tretiny isli na splacanie uveru, ostatne su prevadzkove naklady) = 189000 eur
@todo328 tych 450 je predpokladam komplet, splatky uveru a wbf su ca. 2/3 z toho. V pripade wbf 45.000 eur ti po 10 r. ubudne z istiny asi len ca. 2.300 eur, vzhladom na nizku anuitu - 1%.
Článok sa načítava...
@todo328 @ljboy ti len chce povedat, ze co budes platit 10 rokov tych 450 eur/mesacne, z tych penazi nejde na splacanie uverov nic a po 10 rokoch budes na sume ako ti pisal 113 000. z tych 450 ide 150 na sluzby okolo bytu, 150 na splacanie urokov z uveru a 150 ide EBSG do vacku ;)
@cucuriedka jasne 450 je mesacna splatka komplet cize len cast ide na uver @ljboy cize polopate povedane ked po 10-tich rokoch budem chciet vsetko vycashovat tak budem doplacat ca. 100000 eur v hotovosti... co je ok. podla vsetkeho to bude asi najvyhodnejsie ked to vyplatis cash po 10-tich rokoch. vsetko ostatne ta vyjde urcite viac. Dakujem este raz za odpoved.
@mareko4 ja som nepovedal ze z tych 450 eur nejde nic na splacanie uveru, ja som povedal, ze aj ked sa nieco z uveru splati, tak na zaklade toho nezaplatis menej pri odkupovani bytu, to co ide do vacku druzstvu sa dostane do jeho vacku az pri odkupovani bytu :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
trochu si prezerám Vaše otázky okolo bytov...nechcem Vám do toho kafrať, ale nie je to celé nastavené tak, že po desiatich rokoch síce súdny znalec urobí odhad a vy doplatíte iba rozdiel medzi tým odhadom a tým čo ste už zaplatili ? príklad : odhad bude 150.000 €, zaplatil som 85.000, tak doplatím ten rozdiel, t.j. 65.000 € ? osobne si myslím, že by bolo dobré obrátiť sa ba SG, nech Vám to vysvetlia...keby ste totiž po 10 rokoch mali zacálovať okrem toho, čo ste zaplatili ešte dalších povedzme 150.000 by nemalo charakter "sociálnych" bytov...a pritom susi tuším píše, že keď by som robil v AT, tak si môžem dať do daní - odpočítať 3000 €, čo je slušný peniaz...ke´d sa mýlim...prepáčte :-( a 10 rokov je dlhá doba...
Pozor nepíšem o 3tisicoch eurách. Potom ma tu pán moriak obviňuje že kvôli mne ľudia prichádzajú o peniaze lebo davam nepravdivé informácie! 8-) V tom čo vracajú su aj iné položky.nie len wbf.takže nedá sa presne určiť kolko.
@mongolisko musis pocitat len 20% z tej odpocitatelnej polozky, to je suma ktoru 'usetris' @susi206 velmi dobre vies ze to bolo kvoli bludom ktore siris ohladne aut
@moriak; susi 206 (prečo 206 ?) nie som v tom doma, nemčina nie je môj priateľ, ale myslím si že sa trochu predčasne zaoberáte "budúcnosťou" a svojimi kombináciami (aj osobnými prestrelkami :-()...pritom by stačilo, aby ste sa trochu zoznámili - osobne, vymenili skúsenosti, jasne zadefinovali otázku a potom 2-3 z Vás, nemčiny zdatní oslovili EBSG, či OSG a určite dostanete odpoveď...aj mne idú do K bývať "mladí" a trochu sa im z tejto pretrelky o "číslach" zježili chlpy... :-) V K Vás budú desiatky rodín a nerobte z toho petržku a ani Luník IX. :-)
@moriak mojko...tie bludy su moja skusenot na Finanzamte...ako to fungovalo u mna. a zatial som tu, zijem a neplatila som ziadnu pokutu. nic nie je vymyslene ;-)
@mongolisko ja sa cislami nezaoberam....a ani to nekomentujem lebo je to pre mna spanielska dedina....ale raz si na to sadnem a pospajam si to s tym co pisali ostatní. mne sa ježia chlpy z tych slov ako tu padli že žaloba :-o a pana moriaka pozyvam na kavicku....len ci bude mat odvahu po tych urážkach na moju adresu 8-)
@mongolisko do tejto teoretickej debaty co bude o 10 rokov sa velmi nezapajam, myslim ze je to dlha doba. Reagoval som len na fakt je ze to odpocitatelna polozka. @susi206 strana 220. Zakon je zakon. Keby si poriadne citala forum, vedela by si aj to ze je tu nejedna interpretacia a ze ti nikto nezaruci ze ti zajtra nezaklopu na dvere, pretoze zakon nestoji na tvojej strane.
@all volal som znova tete smetiarke, ze akosi to aj tak nebolo vyprazdnene, tak mi povedala zevraj na zajtra maju naplanovany odvoz :) .. hmm, no tak neviem no ... uvidime zajtra
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all ouu yeaah, prave som videl ze mame prazdne kontajnery na plasty ... chcel by som ale vsetkych poprosit nech pucia aspon tie flasky nech sa to trochu komprimuje ... odporucam tento pucic, je cenovo dostupny a sam ho uz dlhsie pouzivam ... http://www.ekofamilia.sk/shop/
lol, ze pucic :-D ozaj, uz tyzden sa tu bavime o financovani, ako je na tom nasa draha milovana asfaltova cesta? ci uz uplynula lehota plna slubov pani starostky alebo este stale trva? ci musime pockat na noveho starostu, kym sa zvoli a jeho/ju zatazit nasou ziadostou?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?