Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@slummdog Tak SOLVITu som uz napisala. Dnes este napiseme a odosleme odvolanie a posleme najsamrychlejsie ako sa da k nim. bozinku akurat neurozu z toho celeho mam :-(
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cucuriedka poznam sama, drzim palce @cyan mame Rechtschutz v AT, aj si ho platime. Je to cez poistovnu. Samozrejme, sme ich hned kontaktovali,ked zacala masineria s FA. Sice sme to len cez poistovacku riesili, nech zisti, co sa da robit, no vyjadrili sa, a dali za pravdu FA, resp, skor v zmysle, ze s tym nic nenarobime. Cize sme to skusili, no tam sme neuspeli, neviem, ci to trebalo aj v ramci Rechtschutzu pisomne a vyzvami. Neskusali sme to jedine s nejakym normalnym pravnikom, ktory by nas ale v konecnom dosledku vysiel asi viac ako ta cestna dan a bohvie, ci by nas z toho vysekal.
@cyan, mas teda nejaku skusenost, ze sa niekto v ramci Rechtschutzu s FA sudil?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
UFS ma byt Urad finacnej spravy v BB? Ci nieco ine? @cyan
Profilova fotka
priznam sa, ze som z toho dobry jelen. Poznam jednych, co byvaju v Kittsee uz asi 2-3 roky, auto maju na slovenskych znackach napisane na mamu. Preco nejdu po nich?
@mom3 lebo ich este FA nechytila na ceste ani nenasla doma :)
Profilova fotka
@serverka tri roky??? zena na materskej...
@mom3 to ze je zena na MD neznamena, ze im otvori, alebo ze auto bolo zaparkovane v tom case a nemal ho napr muz v praci. Tazko polemizovat. No pisali ste tu niekto aj o pripadoch, ktorych pocas razii vo februari chytili a vyrubili uz aj mastnu pokutu, lebo nemali auta prehlasene ani po 5rokoch. Novim ludom to este tolerovali, dostali upozornenia a predvolania na FA, pokutu ale nedostali. Cize co nie je, moze byt, tymito raziami potom aj tak vsetkych checknu
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan ahojky, ten treti link nejde vobec otvorit. Nehovorim vlemi po nemecky, co si pouzil ako klucove slova na hladanie, respektive ma ten text konkretne cislo pod ktorym to mozem najst? dakujem.
Článok sa načítava...
@mateja9 Ahoj, tak sme dnes boli v OSG a pytali sme sa kedy budu hotove byty Stiege1 a 2 a potvrdili nam, ze v septembri. Dalsie bytovky v oktobri. Takze si mala dobre info :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahojte , ohladom Nova a motorbezogene KFZ Steuer som bol u danovej a ta mi po prestudovani problematiky povedala , ze v pripade ak je auto firemne a vedie sa kniha jazd atd , tak je to kryte ,ale dobre by bolo keby sme sa zlozili na pravnika, ktory sa touto problematikou zaobera a mali definitivnu pisomnu pravnu informaciu .
@cyan no prave to automaticke dedukovanie FA ma dostalo. Vyrubili automaticky cestnu dan od datumu prihlasenia na TP, hoci neexistuje dokaz, ze predmetne vozidlo vobec vtedy existovalo. Nova sme boli zaplatit v marci, pricom aj technicak je vydany v marci 2012 na firmu. Neviem, preco clovek ma dokazovat, pomaly, ze prespaval este mimo AT, lebo ved sa hned vsetci nenastahovali odovzdanim klucov a podobne. Zaroven existuje mesacna lehota na prihlasenie vozidla na AT znacky, ktoru ti, co znacky vymenili, samozrejme dostali. No FA nam ziadnu lehotu mesacnu nedal a naparil hned sadzbu, kedze firemne auto sa neprehlasuje.
@pablo73 clovek by sa nebranil takemuto postupu, ale potom by bolo dobre, aby sa zainvolvovali ozaj vsetci, ktorych sa to tyka. (nie sukromne vozidla atd)
@bensam dakujem:)
Profilova fotka
@cyan dakujem
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan @slummdog tak sme napisali tym zbojnikomz FA, uz iba cakat co odpisu... a dufat ze sa SOLVIT rychlo zapoji. Snad im to na urovni EU dojde ze to treba doriesit.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Tak co doslo vam do schranok od pani starostky ktora "kona a nekeca" plan vystavby vasej cesty? 8-)
presne nacasovane pred volbami 8-) politika je aj o takychto veciach...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@serverka @mareko4 @cyan ja som to pochopila ako recnicku otazku. alebo potom do nasej schranky netrafila
Profilova fotka
@slummdog ani u nas sa asi netrafila :-)
@serverka gratulujem, to je rychlost. pani starostka si dobre vyratala kam treba smerovat aktivitu. dufam ze aj ine casti obce bude mat na muske, napr. nasa ulica je prasna cesta plna vymolov (lisztgasse) domy tu stoja aj 19 rokov a nic sa nedeje. asi tu nie je tolko potencionalnych volicov.... :o(((( pochopitelne do umfrage sme sa vyjadrili.
ja neviem, ci ste to este nepochopili alebo ano....ale píse sa tu dokola to iste. Firemne auto saneda nahlasit ani prehlasit....cize sa nema platit ani NOVA dan. konec! nikto vam nic nemoze. no a sukromne...je jedno na koho je napisane ci na mamu alebo na leasing...treba zaplatit NOVu, potom nasledne cestnu dan ktoru vam vyrubu od zaciatku trvaleho pobytu a potom kazdy rok cca 330 euro podla toho ake mate auto a nemusite ho prehlasovat na sk znacky. ende schluss pouzivame ich cesty.....tak platme. budme radi ze spravili kompromis a nemusime ich prepisovat.
@susi206 tu piseme o firemnych autach, za ktore vyrubili aj NOVA a najnovsie aj cestnu dan. Samozrejme cestnu dan musime zaplatit aj na SK. Vraj Ficur si vymyslel este nejaku fiskalnu dan na firemne vozidla, tak som zvedala kolkokrat mam akoze jeden typ dane do kolkych vackov uhradit. V skratke, pochopili sme, no stale je to dokola to iste. Tak prosim nabuduce by si mohla aj na FA im to zopakovat, lebo s tymi firemnymi autami to akosi stale nepochopili.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?