Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@mikeyko @foxo to chce krovinorez :-D
@mareko4 pozeram, ze tych sprav z Kittsee ohladom vykradaciek aut je tam viac. A zakazdym rozbitie okienka, to vyzera na nejaku organizovanu skupinu, co to naplno rozbehla v poslednych dnoch. No dufajme, ze ich coskoro chytia.
@kvetinkaseveru http://www.bundespolizei.gv.at/lpdrea... jj, dnes to boli len 2 auta...
@kvetinkaseveru ....noo konecne s mozme citit ako doma ?!?!? 8-(
@cucuriedka ...listovu kosacku,listovu kosacku,listovu kosacku,list.... ........ ]-(
...predstavte si ,jedna predavacka na namesti nevedela vobec po slovensky :-p strasne som jej vynadal a potom,ze sme debili,no hotova katastrofa . :-o
Profilova fotka
@foxo :-D :-D :-D :-D :-D
Ahojte, neviete prosim kedy budu odovzdavat byty/domy od OSG? Tusim sa tu uz pisalo, ze RH od EBSG maju odovzdavat predbezne v oktobri, ale ci nahodou neviete kedy od OSG... Viem, ze je sa asi najlepsie spytat priamo nich alebo skusit na stavbe, ale skusam aj tu :-). Dakujem pekne za pripadne info. Pekny vikend.
@bensam aktualna info po telefonate s p.Haiderom z OSG tento stvrtok - byty od OSG budu v polovici septembra
@mateja9 dakujem pekne za info.
Profilova fotka
@bensam Tych 6 OSG domov (RH) odovzdavaju 1. alebo 2. dec. tyzden, uz si nepamatam presne, ale bud 6. alebo 15.12.2012.
http://www.kittsee.at/unsere-gemeinde... 2,50 eur/kg
Článok sa načítava...
@giacomik dakujem :-). My prave mame zajednany jeden z tychto RH. Len stale sme s OSG dotahovali nejake formality, nejake papiere a prave takuto dolezitu informaciu, kedy budu domy hotove, sme sa zabudli spytat :-). Tak super, keby sme sa stahovali pred Vianocami. A jeden z tychto terminov, teda bud 6.12. alebo 15.12.2012 by mal byt fixny? Myslim tym, ci je to iba predbezny datum odovzdavania, alebo uz by to menit nemali... Este raz velmi pekne dakujem.
Profilova fotka
@mareko4 a to kde budu predavat tie marhule? ale to si mam ist priamo do sadu natrhat?
@pinpo Napr. oproti penny markt je dreveny stanok
Profilova fotka
@pinpo pri sparkasse je dalsi a vraj v schlosse je tiez jeden
Profilova fotka
@pinpo ale sa mi zdaju festne drahe ... kg stoji 2.5... v bille v kybliku vychadzaju lacnejsie.
...vcera sme kupili oproti penny a mozem povedat,ze chutia na prd./male,nezrele,drahe/ :-) dufam,ze ta marhulovica od toho deda bude lepsia!!! ]-(
Profilova fotka
my sme kupovali oproti tomu penny marketu a ako foxo pise, tiez sme mali z toho rovnaky pocit tak som si myslel, ze ci niekde nie su lepsie a este mozno aj lacnejsie
Profilova fotka
este sme v sobotu videli take stanky v hainburgu, ale nakolko to predavali taki potmavsi obyvatelia, kde mam pochybnost kde to zohnali, a este by si nejaku rozpravku vymysleli, ze to su original z wolfstahlu, z toho kopca co vidno na devin, ze to je vysokohorska prirazka a kupili to kdesi v hoffery (alebo niekde v kittsee si pozicali) a tak ze kupime od miestnych v kittsee, ze to musi byt lacnejsie - vsak nulove naklady...
ahojte, otazka do plena: riesil niekto z Vas moznost zobrat si spotrebny uver / hypoteku v rakuskej banke, na zaplatenie prvej splatky za byt/RH, myslim tu sumu co byva okolo 23-37 tis.eur, da sa to vobec financovat inac ako z vlastnych zdrojov? dakujem vopred za prip. info
@bensam odovzdavanie bude presne 6.12. my sme rh 5 a vy?
@mateja9 ano da sa to
@maja181 teda 6.12. je fixny termin? Darcek na Mikulasa :-). Dakujem za info. My sme RH4 :-), takze budeme hned vedla seba :-). My ideme este tento tyzden podpisovat nejake papiere do OSG, tak ked zistim nejake dalsie blizsie informacie, tak dam vediet.
@bensam ahoj, tak ak by si si spomenula, skus preverit tu infosku ohladom bytov - Stiege1 a 2, ci budu naozaj mitte September, lebo Herr Haider sa mi zda trosku flegmos, mozno niekto iny bude vediet aktualnejsie info. Dakujeeeem :))
@mateja9 Ano da sa to cez hypoteku napr. Sparkasse a este k tomu v AT maju ovela lepsie podmienky.... :)
Profilova fotka
@all chcel som sa opytat, ma niekto nejake informacie ohladom toho, ze ako budu vyzerat tie plochy na hranie pre deti? to ostanu take "chudobne" ako je to teraz? 2 hupacie kone a 1 pieskovisko?
Profilova fotka
@all a este otazka ohladom travnika na spielplatzi pre deti a travnate plochy okolo parkovisk - vie niekto kto to ma na starosti - cistotu, zalievanie a kosenie? vsak teraz to tam vyzera ako kdesi na sahare u bezdomovcov nemoze ebsg nieco s tym urobit? alebo nejako ich do toho dokopat aby nieco s tym urobili? nielen teraz ale aj do buducna?
@pinpo videla som len 1 hupacieho kona :-)
Profilova fotka
@mawile a pravdu mas! s jednym konom nas takto odbili hanba!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?