Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ta vstupna rampa vobec nieje zly napad. Aspon by sa nam tu Paradeisz neprehanal na traktore alebo kombajne. ;-)
Profilova fotka
vykradanie? ak by som mal byt tazky realista, tak by som povedal, ze to bola otazka casu kedy sa pridu nejake individua popozerat po novych moznostiach u povodnych Kittsakoch nebolo co ukradnut, aj tak tam ostala len starsia generacia, mladi odcestovali do Viedne, takze tam uz nebolo co zobrat, snad hrdzavy bicykel a osuchanu protezu
Profilova fotka
a celkom by som uvital, keby niekto nieco konkretne napisal k tomu Steinfeldsiedlungu a vykradaniu - co sa kto snazil vlastne odcudzit
zeby politicky tah pre volicov?
Profilova fotka
V hlavnom bytovom dome vylomili pivnicu, ukradli aj tel a router a do dvoch bytovych domov sa snazili vlamat cez hlavne vchodove dvere - nevosli, ale poskodenie dveri poukazuje na pokus o nasilne vniknutie (viac info ma Danka, ktora uz aj dava oznamy s prosbou o dosledne uzatvaranie vchodovych dveri). Ja som pisal hned vcera na EBSG aj s urgenciou a dnes ma informovali, ze poziadali policiu v Kittsee o castejsie a pravidelne hliadkovanie na SFSiedlungu. Ja som dnes poprosil EBSG aj o navrh inych bezpecnostnych opatreni (napr. kamerovy system, atd.). Uvidime, co odpovedia. Urcite to nebude rychlo a jednoducho, ale musime trvat na zlepseni situacie ochrany na SFSiedlungu a teda nieco vymysliet a implementovat ... aj preto, lebo nam musi zalezat aj na foxovom zdravi a aby sa aj on mohol sem tam vyspat! :) ... aj ked jeho zazitky a zaznamy z pozorovania stoja za to a su lepsie ako akykolvek suchy kamerovy zaznam :)
Profilova fotka
@mareko4 ... ja som písal len o perách ... čisto podľa foxovej rady! :)
@giacomik aha, no vidis, ja myslim pri tom na ine veci :-) kazdopadne to vobec neni potesujuce, co ked sa vlamu do miestnosti, kde su bicykle, clovek tam ma nahodou nejaky lepsi za 1000 euro, kto potom nahradi skodu? je to vobec poistene proti kradezi? tie kamery by som uvital, rovnako nejaky system do pivnice, ktory by fungoval na nejaky cip, ze ho musim prilozit, inac to zacne hukat. ja byvat na prizemi, instaloval by som kazdopadne nejaky bezpecnostny system, neviem, zda sa mi, ze sa clovek tam lahsie dostane, ako sa dobyjat do pivnice...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
....nechcem sa tu nejako vykecavat,ale to sa vam to IMPLEMENTUJE ,ked viete co to znamena,do prcic !?!? :-p
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
....ked som sa dnes v praci pochvalil,ze ma vcera vecer dva metre od domu na hlavnej,teda polnej a prasnej ceste skoro zrazil kombajn,kolegovia mi hned zacali podavat tekutinu a sef dokonca priniesol obklad,vraj to ta horucava pred par dnami. :-o :-o 8-) A rampa aj kamerovy system samozrejme budu -- ked si ich zacalujeme |-| este zistim na internete co kostuje fura smradlaveho asfaltku a prisaham bohu zlozime sa aj na cestu !!!
@pinpo ešteže Ty si tam priniesol svoje "bohatsvo"... radšej som ticho:-x
@cyan ...dik,dik vsak preto vidim vsetko cierne !!! 8-),ze pilier i ked z dialky tak mozno vypadam ale potom ako pilier mostny.
Profilova fotka
@mongolisko :) ja som bohatstvo nepriniesol, vsak ja ani bicykel nemam! ale ak tam raz budem mat, tak budem rad ked mi ostanu, ja som skromny v tomto snad aktivity "giacomik"-a pomozu...
Profilova fotka
@foxo dufam, ze ta tekutina nebola len voda... taky zazitok a odbiju to len vodou?
konecne do skolky daju decka iba ti, co tam maju trvaly pobyt v rakusku, ine deti neberu...
Profilova fotka
@mareko4 To je nieco nove? Odkial mas tu informaciu?
@mom3 dnes som bol s @mistr307 v skolke nahlasit jeho dieta, prizvukovala, ze ale musite mat tu trvaly pobyt, priniesla teta formulare a potom som sa spytal, ze ked nemam tu trvaly pobyt, ze mi dieta nevezmete? ze nie, musite mat tu trvaly pobyt... podmienky sa zmenili, musia uprednostnit deti ludi, co tu maju trvaly pobyt, je uz vacsi zaujem ako je kapacita skolky...
plus museli vyhodit tu slovensku firmu co robila stierky v domoch a dat tam nejakych juhoslovanov, ti to robia kvalitnejsie, byty uz robili juhoslovania, ale aj tak, ze kvalita pokulhava, treba nabehnut s vodovahou aspon 1,5 metra dlhou a checknut steny, ci nie su krive. videl som v niekde v RH, ze uz nejakou stierkou vyrovnavali mensie jamky alebo nerovnosti, ktore tam boli. zacinaju buduci tyzden v RHckach davat dlazbu, cize najvyssi cas to kupit a objednat, kto ma vlastne.
Profilova fotka
@mareko4 Nuz do skolky bol hlavne zapis zaciatkom marca...
@mom3 to je dost mozne
@giacomik ...slovensko sa stahuje do AT ... .bol tu uz bicykel teraz byt este auto chyba ... :-(
Ahojte, dnes som dostal Liebesbrief od starostky Kittsee, ze si mam odstranit divo rastuce rastliny z pozemku, ktory mam na Steinfeldsiedlung :-) Predpokladam, ze nechce anglicky travnik ale staci pokosit, tak sa chcem opytat, ci by bol niekto ochotny pozicat tak na 2 hodiny kosacku, ale musi byt na benzin. Nechcem to zadarmo. Vdaka
@mikeyko ......bojim sa,ze tu vysoku burinu s nasimi kosackami nepokosis,musis mat specialnu v predu s kosacou listou . :-) Ale ocenujeme,ze si sa nestal Mičurin a nechces tu burinu pestovat ale znicit 8-) drzim palce
Zdravim, viem o 3 zbovom byte na prizemi s predzahradkou ,76m2 ,Steinfeld. KIttsee ,GA cca 34 000, kolaudacia bola v decembri 2011, volny od 1.11.2012 , ma niekto zaujem , popripade vie o niekom? mail limpi@azet.sk
http://www.bundespolizei.gv.at/lpdrea... dalsie vlamacky
@pablo73 Dobry den, mala by som zaujem o 3 izbovy byt v Kittsee. Byvam v Kittsee, ale v prenajme. Mohla by som vidiet tento byt, ak uz nemate ineho zaujemcu? Aka je prosim presna adresa? Zatial dakujem a prajem este pekny den. napisala som vam na mail moj mail aj telefonne cislo. dakujem

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?