Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@foxo nooooo...neviem ci ti to uverime.....co za to?
@all chcem sa opytat-na omietky ide este stierka alebo je to finalna podoba steny.dakujem
Profilova fotka
@foxo si to s tou cestou kedysi vystihol - ze ktory maj to bude hotove ;) ta cesta je hanba a ako to ide pomaly dalej, tak mam pocit ze to urobia az ked tie bytovky budu hotove ebsg a aj od osg
Profilova fotka
@susi206 to su taki podobni ludkovia ako ti, ktori sa pytali na tie blbosti na tom stretku ;) niektorym veciam nechapu, doma nemaju dvere, len cecka a na spalni sietku
@pinpo ved starostka odpisala ,ze budu stavat cestu v maji-postavili ju,ale bohuzial inde!!!!
@bublifukk tak potom treba volit nabuduce ineho... tym rakusanom asi netreba moc verit... :-|
Profilova fotka
@foxo :-D :-D :-D dobry chlapec :-D :-D :-D
@pinpo lenze projekt od osg je tak rozsiahly, ze domy budu az po koniec pola, hned ako sa odbocuje z cesty a to buhvi kedy bude hotove. Musime zrejme zas starostke napisat, ako to myslela s tou odpovedou a cestou, lebo jedinu co robili, je medzi Bergom a Kittsee, hoci podla mna jej nic take nebolo. Len ma zaraza, ze ved bola tu osobne, s muzom kecala o prijazdovke, tak neviem preco si potom dokaze popliest prijazdovku s okreskou. @cucuriedka u nas si zakryvame piesok na Steinfelde, takze navyky akotake mame ;-) Treba si odsledovat, kto vam tam chodi a priamo poziadat
@slummdog sak to, tej okresnej ceste nic nebolo, som si aj hovoril, aky su ti rakusaci bohati, ze rozkopu dobru cestu a spravia novu, aspon rozsirit ju mohli... ona neni sprosta, preco by mala robit cestu slovakom, ked potrebuje hlasy celej dediny? tak jednoducho spravila cestu pre dedinu... :-S
Profilova fotka
@slummdog ano urcite, ved ja nehovorim ze to musi byt niekto z vas, jednoducho stranka ma siroky zaber ludi, tak som to supla aj sem... ;-) musim vycihat :D budem ako kelisova :-D :-D :-D
...co s tou cestou stale mate,udupana zem to je predca standart 8-( za asfalt treba priplatit !!!Uz ste zabudli ako to chodi,zabudli ste na frau Gepepert. :-)
@cucuriedka ved jasne, treba, ja len pisem, ze tuna nastastie zakryvame zatial vsetci @foxo ved nic, ale ja byt tebou, tak na zahradku lezem asi len s ruskou na tvari. Ved ked ide okolo auto, nebodaj nakladiak, tak kudoly sa valia ako v starom dobrom westerne :-N
Článok sa načítava...
@slummdog ...preboha,co by tu robil nakladiak,ved siroko daleko nie je ziadna stavba !!! :-o
Profilova fotka
@slummdog no zober si to tak, veeelmo dlho este nemusite okna umyvat ;-) je to cele nestastne s tym EBSG, a nepoznate niekoho kto bude v tych novych OSG? ze ake info o ceste maju oni? Troska sa mi zda ze to obec a EBSG trocha lajdacia.
a neskusali ste niekto ist za tym veducim od tej vystavby cesty ako vam poradil ten ujo na stretku? Inak tej ceste sa ani nedivim, minule sme boli vzadu v kittsee pri zeleznici a tam je tiez vela domov uz postavenych zjavne dlhsie ako vase a cesta ovela horsia ako ta vasa. Asi to je naky standard v kittsee.
tu nieco pre obyvatelov landstrasse 40 AK NIECO ESTE MATE PISTE NA landstrasse40@gmail.com zatial sme sa stazovali na exterier. tu je odpoved: Sehr geehrte Damen und Herren! Für die Betreuung der Grünfläche fallen Kosten in Höhe von ca. 0,10 Euro pro m² Wohnfläche an. Das heißt, dass je nach Wohnungsgröße, die monatliche Belastung pro Wohnung zwischen 6,- und 9,- beträgt. Unser OSG-Service Team ist mit der Betreuung der Außenanlage beauftragt, dies wird seitens der Genossenschaft auch so beibehalten werden – da dies für unsere Nutzungsberechtigten sicher eine kostengünstige Lösung darstellt. Für den momentanen Zustand der Außenanlage möchten wir uns höflichst entschuldigen, wir sind aber bemüht, unseren Rückstand in der Betreuung unserer vielen Außenanlagen aufzuholen. Bereits noch diese Woche sind einige Arbeiten in der Außenanlage Ihrer Wohnhausanlage zur Durchführung eingeplant. Wir bitten daher um etwas Geduld und bedanken uns vorab für Ihr Verständnis. Mit freundlichen Grüßen Wolfgang WAGNER Technischer Hausverwalter Neusiedl __________________________________ 7100 Neusiedl, Reitschachersiedlung 1/15 Telefon: +43 (0) 2167 20799-10 Fax: +43 (0) 2167 20799-14 E-Mail: wagner@osg.at www.osg.at
Profilova fotka
@susi206 no ale svihli si z odpovedou, tak snad to riadne dobehnu...
Profilova fotka
@serverka no a neda sa napisat nieco ako urgencia na zaklade tej reakcie starostky na peticiu?... len ma tak napadlo ked mate oficialne vyjadrenie, tak sa o to mozete opret.
Profilova fotka
@susi206 budeme mat aj znacky konecne so zakazom prejazdu na nasej ulici... Evka vybavila ;-) vazne su rychli dnes na tom OSG
@susi206 ahoj,nenasiel by sa mly preklad do SJ?vdaka
@bublifukk proste sa dotoho pustia a dobehnu vsetko co zameskali a ze im to je luto....ved tu nebol zahradnik 2 mesiace a buriny je tu dost...aj na ihrisku
Profilova fotka
@susi206 ale aj tak si zober, maju vela toho co robit ti zahradkari... takze nestihaju.. no a nas ako zakaznikov to ma trapit? ...
ahojte, mohol by mi niekto pls poslať do IP foto obkladov a dlažby - štandard camel a antracit? (myslím už položenú v miestnosti) z tej jednej kocky, čo nám poslal strobl nie sme moc múdri... ďakujem
@ all Hello, vcera ked som sa vracal z BA som za Windishom na polnej ceste v bude Teerag Asdag zastihol pracovnika tej spolocnosti. Tak som sa pristavil a checkol som s nim, ci vie nieco o nejakej prijazdovej ceste. Hovoril, ze ano, ze dostali Auftrag niekedy pred 14 dnami a ze sa bude robit v dohladnej dobe (maj to uz nebude :) ), ale nevedel uplne presne kedy. Ani mi nevedel povedat kadial, iba naznacil, ze by to malo byt tam, kde je uz teraz nasypany ten cierny podklad, takze zrejme poza Windischa okolo rodinnych domov. Tak asi nekecala starostka, ze cesta bude, len ten maj bol asi moc optimisticky. Som zvedavy ci aspon do konca juna zacnu.
@slummdog ja som bol tiez na gemeinde ohladom niecoho ineho tak som sa pytal ze co a ako, a hovorili presne to iste ze firma dostala objednavku normalne, len ze nevedia ze z ktorej strany maju zacat :) ... tak ale aspon ze vidina tam je ...
Profilova fotka
ozaj, len fyi letaky ci formulare ci co to bolo, u nas uz boli zbierat...
@bublifukk na tu cementovu omietku ide uz len biela farba, ziadna stierka. v domoch to uz zacinaju davat tu farbu.
@mareko4 tak to je riadne v .... :-(
Profilova fotka
@bublifukk Too hej, ale mas moznost reklamovat nerovnost (skaredost) omietky. Na druhej strane mozes (co ti mozem aj doporucit) si to sam zbrusit, aby si to mal o nieco hladsie. Podla mna ja tak tam daju tak 3 vrstvy farby a to sa potom ciastocne vyrovna. Popripade si po prevzati bytu nahodit stierky a znova vymalovat, ale to uz je na zvazenie.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?