Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@todo328 hrad :) tusim to je zamok ... je to hned pri benzinke krizom cez cestu .. tam je taky velky mur tak za neho sa musis dostat, smerom ku stanici ked pojdes od benzinky tak na lavo je vchod, nie nemam miestenku :)
@ljboy tak dakujem za info ja to tam teda pojdem obzriet, a ak by som sa nieco zaujimave dozvedel.. dam potom vediet.
pichol som do fotoalbumu nejake fotky zo stavby...
@mareko4 pekne fotky, diky. Tie zasuvky v kuchyni su standardne v tej vyske co mas, alebo treba im to povedat. Lebo kuchynsku dosku chcem mat skoro az po ram okna.. Dik.
@rado9999 su v standardnej vyske, ked chces inu vysku, asi im to treba povedat. no ale mal by si sa poponahlat pokym neni omietnuta stena...chod na stavbu a odchyt tam niekoho niekoho z pinetzu
http://ekonomika.idnes.cz/cokoladovy-... zajacik z cokoladovne to prezil...
no co vydrzal niekto dokonca? gulas bol?
@moriak ahoj, ja som vydrzala. Nie, gulas nebol, ale myslim, ze to bolo celkom osozne. Resp. uvidime, ktore pripomienky sa skutocne prenesu do realneho zivota.
@all tiez sa pripajam ze tam bolo veeeeela staznosti a malo vdacnosti. Ale taky uz bohuzial niektori ludia su. Ja som si dal este tu namahu sa tam vratit a pokecat na konci osobne s panmi, ktory mi na moje pocudovanie povedali ze z vacsiny mali velmi dobry pocit a boli aj pozitivne prekvapeny.. Ja som totiz tohoto nazoru nebol kedze sa vela ludi ustavicne stazovalo na veci ktore sa nie vzdy dali pochopit. Ja chapem ze niektore veci niesu uplne jasne,alebo doriesene aj ze miestami sa v niecom nevyznate, ale sposob akym to tam vcera bolo komunikovane, bol nazvime to " divny ". cest vynimkam ktorych bohuzial bolo malo.
Profilova fotka
@todo328 pripájam sa k tvojmu názoru. Mne to pripadalo ako madari na slovensku. Sme tu a vy sa nam budete prisposobovat.
@boba85 @todo328 .. a co napriklad sa tam take dialo? ja som tam nebol tak mam medzery :) co kto pozadoval? :)
@ljboy ja by som povedala, ze ludia sa tam pytali na bezne veci ako skolka,cesta,potkany pri dome,prepis auta. Bolo aj zopar dotazov ako prekladatel v skolke a svk kanaly v telke. Skor som mala dojem,ze nie kazdy si plne uvedomoval,co to znamena prestahovat sa so ineho statu. Ono sa to mozno inak hodnoti,ked tu uz clovek zije a kazdodenne tie problemy riesi, ako ked sem chodi len kontrolovat stavbu. Nemyslim to zle, ale ja sama som si niektore veci vsimla az po nastahovani. Ale na konci jedna pani aj na podnet a za potlesku zucastnenych vyslovila slova vdaky za prilezitost,ktoru sme od obce dostali. Obe strany veria v pokracovanie dobrej spoluprace. Aj ja som mala pocit, ze to vnimali pani ako otazky, ktore sme sa zatial nemali kde spytat. Rozisli sme sa v dobrom :)
Článok sa načítava...
@ljboy Bez toho aby som to nejak extra rozoberal ja som z toho dobry pocit nemal. Pre mna nebolo dolezite co sa riesilo ale akym sposobom...
pridal som par fotiek nekvalitnych omietok v nasich bytoch
@bublifukk ved na to pojde este stierka, ci? neboj, v konecnom prevedeni to bude OK...
@mareko4 vto dufam,lebo je to na h..no.ked tam ma ist este stierka,preco su potom uplne vyhladene steny?este som nevidel takuto robotu.a este jeden postreh-preco su tak utopene krabice na elektrinu-0.5-1 cm.mali by byt zarovno s omietkou,nie?som nas...y
Profilova fotka
@bublifukk S tymi utopenymi krabicami to je opruz. Do 0,5 cm je to dobre do 1 cm sa to ako tak da, ale obcas som videl aj viac. To uz je velmi zle. Je to vsak sposobene, ze steny robi ina firma ako krabice. Kludne to mozes dat reklamovat, ze preco ich tak hlboko zapustili. Firma len krabicu vyberie, da tam trochu sadri a krabicu osadia naspat. Riskujes vsak, ze ti zase nekvalitne urobia omietky, take ake si nafotil. Mas to teda potom narovnako :-S
@mistr307 pokial vkonecnom dosledku pojdu zasuvky,tak je to v pohode
Ja som bola dosť rozcarovana! Niektorí žiadali a pýtali sa take veci, že mi ostaval stat rozum! Si neuvedomujú že sa pristahovali do druhého statu a majú sa prisposobit a platiť. A nie vymyslat ako sa vyhnúť poplatkom. Hanba! Takým nasrat do huby. Čo tu potom chcú? Ked im je draho nech idú na slovensko. Prosím vás ako to bude s tym jazerom a kupanim? Začiatok som zmeskala...
Profilova fotka
@susi206 A co take sa im vidi drahe?
......tak pomalicky bude koniec maja,cesticka je v nedohladne 8-( Ked sme sa isli stahovat fakt som si vsetky nasledky uvedomoval,dokonca som ja blbec isiel az tak daleko,ze som predpokladal, ze tam,teda uz tu budu aj cesty :-)Ale byty su uz predane,tak kam sa ponahlat,dokonale tu funguje caro penazi,pozrite na novy obchod aby prsali love ako rychlo je vsetko hotove a to krasne asfaltove parkovisko,no proste parada. :-o
@mom3 poplatky ORF, poistky ....atd
Profilova fotka
@susi206 To su taki ludia, co idu do zahranicia s vidinou vyssich socialnych dotacii a potom su prekvapeni, ked za ine veci si musia priplatit. Hlavne sa cudujem ludom, ze si taketo veci nezistia este skor, ako sa vobec rozhodnu stahovat do zahranicia. Netvrdim, ze mam uz o vsetkom prehlad - este nebyvam, a urcite sa nejaka vecicka vyskytne, ale toto su zakladne veci.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
No podla mna je dost odveci, ak jedina motivacia cloveka preco sa sem stahovat je vidina penazi a nic ine za tym... to uz nie sme daleko od toho, ze nas budu vnimat ako my na slovensku ciganov... :-( 8-(
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan neboli v stadarde, ano robil to spolahlivy elektrikar, ja osobne :) ... ale sak co tam, mi len povedali susedia ktory kablik kam a ides, staci kupit skusacku a platit zivotnu poistku :)
Profilova fotka
Ahojte ludkovia, za billou u nas na pieskovisku nejake nezodpovedne maminy nezakryvaju pieskovisko, ktore potom navstevuju macky. Neviem odkial su tie maminy, zatial som ich nestretla osobne, vzdy len najdeme odokryte pieskovisko, no ak nahodou chodievate vy, respektive vase deturence s polovickami na ihrisko, prosim upozornite ich ze piesok sa ma zakryvat ked ho opustaju a nik sa v nom uz nehra. Deje sa to posledne dva-tri tyzdne a popravde sa zacinam bat nechavat tam drobca hravat... co asi neni ucel toho pieskoviska. Neberte to osobne, len sa snazim udrzat miesto vyhradene na hranie co najcistejsie pre detvaky. Vdaka.
aj ja som si vsimla!!!! tiez som si ponadavala. ja neviem kde maju ludia rozum.
....kym je manzelka v Bille,ja si tam staviam pekny hrad :-) ale potom vsetko upracem a zakryjem pieskovisko ako ma to ucila teta v skolke,naozaj ty kokso !!!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?