Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@mom3 @susi206 no podla mna naozaj prestrelili, a s cenou pojdu dole (tak ako ti na pamastrasse). A chudaci ti co kupili tie dva pozemky za draho potom... okrem toho odtadial je daleko vsade - peso do obchodov, do Kittsee (na urady) atd... nic neni hned blizko...
Krasnu finalovu nedelu zelam susedia :) nemate niekto nahodou vyhladavac kablov v stene? Kupili sme konecne nejake stropne lampy, ale bojim sa vrtat, bo neviem, kade tie kable vedu od dierky dalej :) Dakujem vopred :-)
@kvetinkaseveru mame, ale len taky obycajny podla mna idu kable hore, tj do vrchneho bytu a potom naspat k vam ;-)
@moriak Ahoj, aj ste ho pouzivali pri vrtani a poziciate na nejaku hodinku?
@kvetinkaseveru ano ale mame ine steny, zoberem ho zo sebou az pojdem okolo
Profilova fotka
Ludkovia, a u vas uz boli zbierat tie formulare pre starostku? Hovorili ze zaciatkom maja pridu... a u nas stale nikto nebol.
@kvetinkaseveru Ja som síce z druhej etapy ale u nás ťahajú elektriku v strope priamo z vrchu od horného suseda. Čiže vŕtať sa dá všade, teda okrem miesta z kadiaľ priamo vychádza kábel. Pokiaľ niesi úplne pod strechou, tak to asi bude platiť neočakávam, že by prvú etapu robili inak. Práve pre tieto vŕtacie záležitosti som si minule nafotil celý byt keď ešte boli vidieť káble.
@cucuriedka My sme ich odniesli osobne na gemeinde ked sme boli pre gelber sack. Inak, nikto pre nich neprisiel.
@cucuriedka neprisiel, ale coze nam dnes doslo, vo stvrtok nam na zamku bezoplatne nejaka politicka strana poradi @amicenko a navyse je vsetko v trubkach ;-)
@cucuriedka my sme ich videli zbierat to prvy majovy vikend na opacnom konci dediny pri trati. U nas tiez este neboli, teda aspon ked sme boli doma.
Profilova fotka
@serverka jaaaj tak to sa skusim toho pana spytat ked ho uvidim, tusim byva kusok od nas.
Ahojte. Ak vam to nevadi, budem tuto temu trosku sledovat. Radi by sme sa prestahovali do Hainburgu alebo Gattendorfu, tak nech mame co najviac info, aby sme vedeli do coho casom pojdeme ;-)
Článok sa načítava...
dnes som bol pozret na stavbe, pokecali sme s poliertom, uplne bol v pohode, behali sme tam po stavbach, vysvetlil co sme potrebovali, nerobil problemy, akurat som nasiel nejake veci, ktore som poriesil s Pinetzom priamo na mieste (jedna zastrcka zostala zamurovana, tak ju kladivom predo mnou vybuchal plus zle posunuli zastrcky, tak som povedal, ze o pol metra dalej to ma byt)... treba to sledovat, najlepsie ist v stredu pocas toho inspekcneho dna, popytat sa co je treba, ja sa chystam ist okolo druhej... plus najlepsie si je porobit dokumentaciu. kde co vedie jaky kablik, zide sa to do buducna.
ale treba sa poponahlat -uz davaju omietky :)
Profilova fotka
v RH-ckach su uz finalne podlahy, tak sa fakt poponahlajte...
tak super, omietky, podlahy, a u nas na konci v 10tke nezacali este ani vrtat do tehly. :-) Jedine kto tam poriadne stavia su lastovicky co si spravili hniezdo priamo pod stropom, nastastie pred vstupom do mojho bytu (nebudem musiet za nich platit odvoz smeti) :-)
@amicenko Uz je to nejako v rieseni, dik za ochotu :-) sme rovno pod strechou, takze neviem kam nase kable k lustrom tahali 8-) Tiez som na to mala myslet skor....no co uz...
@kvetinkaseveru ahoj,kabel ide kolmo zvrchu aspon u nas.chcem sa opytat,ked boli tie horka-bolo v byte velmi horuco,alebo to zateplenie trosku pomohlo.dakujem
Vazeni susedia, dostali ste niekto pozvanku na "informacny vecer pre pristahovalcov do Kittsee" co ma byt vo stvrtok v zamku? O co im teraz ide?
@szrg lol ze pre pristahovalcov :-D to tam je naozaj napisane? som myslel, ze sme obyvatelia a nie pristahovalci...
@szrg Dostali. Ide im okrem ineho aj o volicov, je za tym politicka strana - nezavisli. :-S Ale malo by to byt aj info o znackach, poistkach, pridavkoch na deti... uvidime :-)
@bublifukk Ahoj, ked boli tie horka bolo to uplne v pohode. Ta rekuperacia tomu dost pomohla, ze sa vzduch hybal. Ked sme mali obcas dvere na balkon otvorene, dali sme rekuperaciu na "A". Z casu na cas sme podopreli dvere a urobili prievan, ale to len tak preventivne. Skor tym otvorenim dveri prislo teplo dnu. V byte je aj pocas horucav prijemne...nemusite sa obavat :-) Hlavne izby na vychod a sever su cool.
ahojte, kedy je ten info vecer na zamku?
@bublifukk ano my sme na vychod a je to dost cool, niekedy az moc :) ale tak mame teplaky a mikiny tak pohoda :D
@mateja9 tusim 18:30
@all ak je to teda vo stvrtok o 18:30h. Myslite ze je mozne tam skocit aj ked este nebyvame ( 2 etapa ), popripade je tam nejake to cislo kde by som mohol zavolat a opytat sa? D.
@todo328 tvar sa ze tam byvas, v prvom rade ide o ovecky a dalsie rady zadarmo budu pocitam o 4 roky ;-)
@todo328 mozes si sadnut na moje miesto lebo ja nebudem moc prist :)
@ljboy a mas aj nejaku miestenku? aby som si nahodou nesadol niekam inam :D A btw kde je ten hrad lebo ja by som to toho fakt isiel?
zamok je v parku oproti fontane

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?