Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
nac ohladne tych kosaciek co melu.... myslim ze by sa nemali velmo pouzivat pri travnikoch ktore sa pravidelne hnoja dusikatymi hnojivami... bo to potom prevysuje koncentraciu tych hnojiv v zemi (ked tam ta trava ostava)... len pre info...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@slummdog rakusaci? ja ze to tam len slovac byva, no to je bieda potom, ze rakusaci sa takto chovaju, pekna sedlac ;) tak bud ich odchytim a vysvetlim im, ze nech respektuju nejake pravidla, alebo im to napisem aj po nemecky
@Majitelia Psov Dnes som bol na Gemeindeamte a pytal som sa aj na kose na psie vykaly, tak mi bolo povedane, ze zatial to nie je v plane, apson nie dalsie dva tyzdne, ale kedze som im to pripomenul, tak to zacnu riesit, tak zrejme v dohladnej dobe ich tam postavia. Ked budem mat znovu cestu do centra Kittsee, tak im to pripomeniem, ak niekto iny pojde na urad, tak by ste mohli tiez spomenut, aby na nas nezabudli. Dik.
@slummdog ahoj, nahodou si sa nepytala kde to mame zatial davat? ci do bio mullu alebo kam.....
@mysenka46 veru nie
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Zdravim Vas susedia, mam prosbu, kde by som nasla vhodne jednoduche tlacivo v nemcine na potvrdenie prijmu pre potrebu prihlasenia k trvalemu pobytu? Resp. potvrdenie zamestnavatela o zamestnaní? Ktoré cudzenecká polícia uzná?
@fibeja nemyslim, ze treba nejake specialne tlacivo, nam uznali uradne prelozene tlaciva co nam dal zamestnavatel, prelozene to bolo na Slovensku...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@slummdog úradnému prekladu som sa chcela vyhnúť. Ďakujem za odpoveď. @cyan L17 mám, len som sa nádejala, že bude aj niečo jednoduchšie - 1stranové. Ale asi to použijem. Ďakujem.
Článok sa načítava...
milí susedia, ja chápem, že niekomu môže prísť zle na ulici a žalúdok si miesto nevyberá, ale ak sa stane nehoda, aspoň to treba obliať kýblom vody.. v sobotu ráno ostal na chodníku, kadiaľ všetci chodíme, takýto neprehliadnuteľný odkaz... bývame tam spolu, tak nech si to nekazíme takýmito nepríjemnosťami...
neviem co tym chcel basnik rict, ale tak v roku 2014 nas mozno prestanu chytat :) ... "Maďarská firma tak bude môcť napríklad v Rakúsku dlhodobo používať vozidlá, ktoré má registrované doma." http://ekonomika.sme.sk/c/6331766/dov...
@slavkalala moja ,nam sa nedko vysral do izby, co ti poviem..pokrstili skor nez my :)...teraz neviem ci plakat ci smutit...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@lulu1410ja :-D :-D :-D :-D :-D :-D prepac, ale mi to pripomenulo, jak pri odovzdavacke sme mali tiez odkaz vo wcku...nuz, neviem, ci tu nemaju chemicke wcka robosi, ale ocuravaju domky rozostavane co som videla
@cyan sak, sak totok Francuz by obvetil :cest lA VIE :DDDDD,,,,,,,,,co uz,,,,
@slummdog diky Brona ale akurat moju izbu...no mohli vydrzat....:D
kedze odznela dost rozsiahla diskusia na temu prepisu auta prispejem aj ja odpovedou z "Vasa Europa - poradenstvo". Bohuzial nic co by sme nevedeli: Vážený pán/vážená pani, ďalej v texte uvádzame odpoveď na Vašu otázku. Upozorňujeme, že rady poskytnuté službou Vaša Európa – Poradenstvo predstavujú nezávislé rady a nemôžu sa považovať za stanovisko Európskej komisie ani inej inštitúcie EÚ alebo ich zamestnancov. Upozorňujeme tiež, že tieto rady nie sú záväzné pre Európsku komisiu ani žiadnu inú inštitúciu EÚ alebo vnútroštátnu inštitúciu. Co sa tyka vasej poziadavky vseobecne: informacie o registracii automobilu, ked sa osoba prestahuje do ineho statu EU, mozete najst na oficialnej europskej webstranke Vasa Europa, konkretny link je http://europa.eu/youreurope/citizens/.... Na tomto linku najdete informacie o registracii automobilov, formalitach, dokumentoch, ktore su k tomu potrebne a pod.. Konkretne: Ako to vyplyva z vasej poziadavky, vy sa stahujete do Rakuska, kde budete byvat a pracovat budete na Slovensku, kde budete dochadzat za pracou. Stanete sa teda cezhranicnym pracovnikom. Auto, ktore budete pozivat na prepravu z miesta vasho bydliska v Rakusku do prace na Slovensku je vase sukromne auto. V ramci EU je platne pravidlo, ze auto by malo byt registrovane v state, kde ma osoba svoj zvacajny pobyt. "Zvycajny pobyt" je miesto, kde osoba obycajne byva, okrem ineho sa tam zdrziava aspon 185 dni v kazdom kalendarnom roku z dovodu jej osobnych a pracovnych vztahov. (Cl. 6 Smernice Rady 83/183/EEC - http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/L....) Ak sa osoba prestahuje do inej krajiny EU (trvaly pobyt v danej krajine) aj s vlastnym auto, tak potom musi auto registrovat v danej krajine a taktiez zaplatit prislusne dane v novej krajine (v Rakusku je to aj uvedene Nova- dan - Normverbrauchsabgabe). A toto je aj vas pripad, kedze sa stahujete do Rakuska a budete tam pouzivat vase vlastne auto (taktiez ho budete pouzivat na dopravu do prace na Slovensko a spat do Rakuska.) Chceme len upozornit, ze v Rakusku su vysoke pokuty za nesplnenie si povinnosti preregistrovat auto, ak sa osoba prestahuje do Rakuska. Dalsie informacie, ak by auto nebolo vase sukromne, ale firemne auto: Ak je osoba cezhranicnym pracovnikom a pouziva firemne auto (registrovane v krajine, kde osoba pracuje – u vas teda na Slovensku), tak tato osoba moze pouzivat toto auto aj na sukromne ucely v krajine, kde byva (v Rakusku) bez toho, aby auto bolo potrebne registrovat v krajine pobytu. Osoba potom vlastne pouziva auto s EVC krajiny, kde pracuje. “Ak je osoba samostatne zarobkovo cinna a byva v jednom state EU (Rakusko) a pracuje v inom state EU (Slovensko), tak tato osoba moze pouzivat firemne auto v Rakusku bez toho, aby tam bolo toto auto zaregistrovane iba vtedy ak: - Auto bolo kupene na firmu - Ak osoba pouziva auto v Rakusku hlavne na pracovne ucely a len prilezitostne na ucely sukromne - Firma danej osoby je legalne registrovana v inom state. Podciarkujeme, ze auto musi byt kupene na firmu danej osoby. Ak osoba pouziva vlastne, sukromne auto, tak taketo auto musi byt zaregistrovane v krajine, kde tato osoba byva.” Pre viac detailov prosime pozrite link http://europa.eu/youreurope/citizens/.... V pripade, ze mate dalsie otazky tykajuce sa tejto problematiky odporucame vam kontaktovat prislusne urady v Rakusku (Urad na registraciu automobilov - Kfz-Zulassungsstelle). Kontaky najdete na konkretnom linku http://europa.eu/youreurope/citizens/.... Verime, ze tieto informacie vam pomozu. S pozdravom Vaša Európa – Poradenstvo. Ospravedlnujem sa za rozsiahly príspevok :-)
@slavkalala .....ja som byval v Dubravke,kde bolo asi osem krciem v okruhu sto metrov od nasho domu,takze prave slovenske šable boli skoro na kazdom rohu |-| No a kde nebola šabla bolo nasr..é alebo naš...é !!!slavkala,skoda ,ze som tuto šablu nevidel, uz sami fakt cnelo !!! :-( P.S.neni ani mala fotecka ? 8-)
...ked som bol minuly tyzden na tech.kontrole v Seate vo Wolfsthali,tak majitelka servisu sa straaaasne cudovala,preco to chceme prepisat na at.znacky,ze vsetci slovaci /nie je ich malo/ tam jazdia na sk znackach. :-) Mam silny pocit,ze tuto paniku sme si na MS vyrobili sami a kto necita MS jazdi pokojne a bez stresu na nasich znackach nadalej. :-o
@foxo pocul som to aj mimo modrej strechy
@ljboy .....aj ja musim ist znova na tu tech.kontrolu,tusim o dva mesiace,tak neviem ako to vlastne je??? :-o
...vcera vecer dost blbol satelit,dufam,ze nie iba mne :-) :-) alebo ???
ja som stretla na FA ludi co prehlasovali auta a o modrej streche ani netusia. aj v hainburgu robia bububu. došlo niekomu z vas uz nieco z FA kvoli autu? Ja sa mam stretnut s mojim rakuskym poistovakom a ma pre mna vraj dobre spravy. tak vam potom poviem. ak by sa dalo hned poistit do dobrej Stufe tak ta poistka nie je az taka hrozna a mate pokoj na dusi. kto bude mat zaujem hlaste sa. zajtra budem vediet...
@foxo mne vyslovene bolo povedane, ze ak sa kontrola robi v aprili, a kedze sa moze robit uz mesiac dopredu (pred majom) tak by ti mala platit kontrola urobena v aprili 2012 az do maja 2013
@ljboy ...vidis a toto asi vo Wolfsthali zjavne neplati ?!?!
@foxo podla mna oni sami nevedia ako to ma byt, mne to pride uplne psychopatisticke, ze chcu robit technicku kontrolu dvakrat za mesiac ... ved to ide proti akejkolvek logike ... inac ten KFZ Rziha (nie Windish) tiez robi kontroly a zevraj lacnejsie, idem tam v piatok tak dam vediet ake ma ceny, idem menit aj kolesa tak tiez dam vediet
@susi206 ...fakt mas svojho poistovaka,teda... :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?