Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mongolisko chcel by som sa este opytat, ked ste riesili auto na firmu, tak ste potrebovali aj typenschein alebo stacilo ist rovno na danovy urad a tam zaplatit novu? dakujem
teda, prepac @mogolisko, chcel som sa opytat @slummdog :) takze @slummdog, chcel by som sa este opytat, ked ste riesili auto na firmu, tak ste potrebovali aj typenschein alebo stacilo ist rovno na danovy urad a tam zaplatit novu? dakujem
no...to zaujima aj mna. ja sa len bojim ze zaplatenim NOVY nic nevyriesime ale aspon im na chvilu zalepime ocka. :-)
...nechcem nikomu brat iluzie,ale pri sluzobnych autach zaplatit iba dan NOVA je pekna hovadina.!!!Tu sa prekrucaju a vymyslaju nove zakony ako to komu pasuje a to je dalsia hovadina./ pytali sme sa policajtov vo Viedni,poviem Vam,tak s chuti sa asi dlho nezasmiali./Ako hovori susi206 nic sa tym nevyriesi ,ale ci sa ocka zalepia...noo ..neviem ? :-) Urcite to treba este poriadne preverit,lebo take informacie,ze jedna pani povedala stoja za prd. 8-)
Profilova fotka
@foxo mne uz odpovedali zo Solvitu, ked budem mat chvilku precitam a napisem sem vycuc...
Ja mam v AT vela znamych policajtov a sami mi povedali ze sú na to krátki. je to tiez diera v ich zakone. myslym ze netreba mat ani auto na firmu ale trebars na rodiča na SK. auto mas vlastne pozizace. aj ked by si nemal s nim jazdit viac ako mesiac...ty vlastne mozes lebo prekracujes denne hranice. dokazom je napr. ucet zo slovenskej tankstelle. ak pracujes v AT tak to je uz horsie. preto s policajtami stojí FA a ten hned vidi ci tu robis alebo nie. suma sumarov....ak robis na SK da sa z toho vykluckovať...ak nie mas smolu. a s tymi vyhhovorkami ze platit ma ten co jazdí a nie majitel.....to je na hlavu...lebo to by ta museli denno denne načapať ako v tom aute sediš mesiac vkuse. JA UZ NEVIEM......ALE NAJDITE NIEKTO RIESENIE! vraj zaplatenim NOVA len zbytocne spustíte mašineriu a budu vas tlacit na SPZ. asi bude najlepsie čušať ako voš pod chrastou a v najhorsom spravit smutne ocka.
@cucuriedka....sme napjiatí :-D
@ljboy len na finanzamte a rovno NOVA zaplatit
...ale predca existuje jedna zarucene ista finta ako dobehnut rakuskych policajtov a financov -- prehlasit auto na rakuske znacky -- a nebudeme pustat do gati vzdy,ked zbadame modry majak alebo niekto spomenie rak.policajtov!!! :-p Je to bohuzial kopec euri,ale prat tri-krat denne posrate gate nie je tiez lacny spas a to nehovorim o pokoji na dusi !!! :-)
Len ked budes chodit na slovensko s rakuskymi znackami tak budes prat 10x denne posrate gate od strachu :-N :-p inak mas pravdu...len ti je luto tolko prachov vybalit :-(
Lepit nelepit ocka, ja tvrdim, ze nemozu nutit firmu, ktora podnika na SVK, aby si davala na auta AT znacky. Az bude firma podnikat v AT, tak prosim, pokial plati cestnu dan za auto na SVK, lebo ved musi, tak nemozu Rakusaci ruky natahovat. Zaplatenie NOVa im musi stacit. Obavam sa, ze ak by cosi, tak smutne ocka bude to posledne, co policajt tuna uvidi u mna..... ]-(
@all, reklamoval niekto parkety? Mne sa do dnesneho dna nepodarilo odstranit tu farbu z parkiet, co je v kazdej miestnosti, asi z toho, ako farbili zarubne....Riesil toto niekto?
Článok sa načítava...
@susi206 susi, ved ty uz byvas v kittsee hodnu dobu, NOVA steuer si doteraz este nezaplatila alebo si nemala auto? trochu tomu nerozumiem...
@mareko4 ....co ta do toho ... 8-) :-D :-D :-D
Pravdou je, že kym sa nepostavili vase domy...na nas tu kazdy kaslal a nechali nas v klude byvat. suseda mame policajta a ten keby chcel, tak si nas uz davno zoberie do paradady. rozruch ste urobili vy a sme vam za to velmi vdační z Landstrasse x-) x-) x-) x-) x-)
@ljboy nič sa nedeje. aj mne sa tie info zídu. :-)
@slummdog v podstate máš pravdu v SR platí zákon, že firemné auto musí mať ŠPZ zhodné s miestom sídla firmy...
@susi206 radi sme pomohli :)
@susi206 vies co ti na to poviem? tak ti treba :-p
@slummdog ale tak tomu nerozumiem ako ste mohli ist rovno na finanzamt bez typenscheinu ... ved bolo povedane ze na zaklade typenscheinu sa auto specifikuje a zisti sa cena auta a potom z nej sa vypocita dan ... neviem naco som potom ja musel riesit aj typenschein (180 eur) pre prihlasenie rakuskych znaciek, ked sa NOVA dan da zaplatit aj bez toho ... alebo je to tak ze ked sa iba NOVA dan plati tak netreba Typenschein a ked sa aj prihlasuju znacky tak treba Typenschein?
@susi206 ...susi,susi prekvapujes ma,fakt to takto vidis 8-( nie si nahodou zo slovenska ??? :-)
to foxo...hovorim len pravdu....co sa cudujes? :-N :-N :-N :-N ...ja som sa prisposobila uz pred 10 rokmi....my tu problemy nemame...to len vy ste u starostky ako na klaviri a potom sa necudujem ze nas tu maju plne zuby..... :-S :-S :-S
@mongolisko no tak vdaka bohu aspon za nase niektore "vydarene" zakony. :-p @susi206 Co my? Ale ved aj pri trati sa ide stavat vo velkom....holt, zlaty dul pre financakov tito Slovaci. Bola to len otazka casu, kedy sa to prevali a poviem ti, ja byvat tuna vyse roka a nemat prehlasene auto, alebo Nova zaplatenu, tak mi tak cipka v prdeli, vraj ludia takto uz vyfasovali tie 2tis eurove pokuty, no hned vydavok 5litrov aj s prehlasenim a pokutami..... takze Steinfeldaci su na tom este dobre 8-( @ljboy co je ten typenschein? My sme boli sice povodne u predajcu a auto dali do databazy, lebo sme mysleli, ze bude to nutne prehlasit, ale nakoniec na BH povedali ze firemne netreba. Takze sme 180eur vycalovali dost zbytocne u predajcu kvoli databaze.....Na finanzamte to od nas nepytali, len technicak aby zistili emisie a rok vyroby a take prkotiny, potom sa pytal na vybavu trochu, aby si to vedel zaradit podla ich tabuliek a nakoniec podla faktury nam zavelil 7% a vyratal NOVA. A necuduj sa na tom domyselnom postupe a vypocte, pretoze uz mam dojem, ze to pocitaju od buka do buka a nikdy nie podla jednotnych dokladov a tabuliek....... Vysledok?...........postou nam doslo potvrdenie tiez o zaplateni NOVA a tam, ze NICHTUNTERNEHMER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak to ma dostalo, zas aby sme sa tam trepali, lebo to vyzera ako na auto sukr osoby, kks, neuveritelne, aki dementi na uradoch tuna robia.
@susi206 my sme u starostky ako na klaviri :) ? vies co, tak sa dohodnime ze kazdy den prides ku nam na kavu, ze ci si tvoje auto a jeho cistota a technicky stav navstevu starostky samo nevypyta :) PS: nerozumiem naco by som chodil na klavir ku starostke, ked mam klavir doma :)
Profilova fotka
Takze prvy prispevok mi neulozilo, uz sa mi nechce pisat vycuc, kopcim text ]-( Osobne mozno by bolo dobre urobit jedno. Najat si advokata, ktory nam ten vyklad objasni raz a navzdy aby mal clovek jasno ci vlastne nieco porusuje alebo nie s tymi firemnymi autami... Na základe vyššie uvedeného, SOLVIT nemá pôsobnosť na poskytovanie právnych rád. Z našej doterajšej činnosti Vám však k téme ukladania NoVA dane, uvádzame nasledovné informácie, ktoré prosíme berte bez záruky a s tým vedomím, že presahujú pôsobnosť SOLVITu. NoVA daň je vyrubovaná, na základe rakúskej vnútroštátnej legislatívy. Vyberanie tejto dane nie je harmonizované, ani ho európska legislatíva nevyžaduje. Táto daň (resp. poplatok) je zameraná na ochranu životného prostredia, keďže zvýhodňuje tie vozidlá, ktoré majú nižšiu spotrebu paliva. Keďže túto daň, spolu s podmienkami jej ukladania upravuje rakúsky právny predpis, bolo by vhodné zistiť, či sú splnené dôvody na uloženie NoVA dane na vozidlá registrované mimo Rakúska. Či teda vyžadovaním zaplatenia tejto dane, od Vás ktorí využívate na Slovensku registrované vozidlá, nedochádza k porušovaniu samotnej rakúskej vnútroštátnej legislatívy. Čo sa týka európskej legislatívy, ktorá by mohla byť uložením NoVA dane Finanzamtom dotknutá je smernica Rady 83/182/EHS o oslobodení od daní, ktoré platia v rámci spoločenstva pre dočasný dovoz určitých dopravných prostriedkov. Tá upravuje podmienky oslobodenie od daní dopravných prostriedkov, ktoré sú dovezené na kratší čas ako šesť mesiacov, pričom však nemôžu byť požičané osobe s bydliskom v tomto štáte. Zároveň sa táto smernica a oslobodenie od daní na území členského štátu, kde je vozidlo dovezené, nevzťahuje na úžitkové vozidlá, ktoré sú charakterizované (článok 2 písm a) smernice) ako akékoľvek cestné vozidlo, ktoré je vzhľadom k svojmu typu konštrukcie a vybaveniu vhodné a určené k preprave za poplatok alebo bezplatne: ? viac ako deviatich osôb vrátane vodiča, ? tovaru ako aj akékoľvek cestné vozidlo na iné osobitné účely, ako pre dopravu vo vlastnom zmysle. Keďže vo Vašom prípade dochádza k situácii, že vozidlo slovenskej právnickej osoby nie je využívané osobou, ktorá má bydlisko v inom členskom štáte EÚ ako v členskom štáte EÚ dočasného dovozu (keďže bydlisko máte v Rakúsku a vozidlo je tiež používané v Rakúsku) a zároveň nie je jasné, či nejde o úžitkové vozidlo, je možné sa domnievať, že sa na Váš prípad smernica 83/182/EHS nevzťahuje. Záverom teda musíme, na základe informácií, ktorými v súčasnosti disponujeme, konštatovať, že nie je možné hovoriť o porušení európskej legislatívy. Na základe toho nie je možné riešiť prípad prostredníctvom SOLVITu. Odporúčame Vám však brániť sa voči uloženiu povinnosti zaplatiť NoVA daň, argumentovaním založeným na prípadnom nesplnení kritérií a požiadaviek na jej uloženie, stanovených vnútroštátnym právnym poriadkom Rakúska. Ak totiž nie sú splnené požiadavky podľa rakúskeho príslušného právneho predpisu (čo my nemáme kompetenciu posúdiť), nemali by ste mať povinnosť túto daň platiť. V tejto súvislosti Vám odporúčame využiť služby osoby znalej rakúskeho právneho poriadku - advokáta, príp. kohokoľvek iného, koho poznáte vo svojom okolí a kto zároveň pozná rakúsky právny poriadok. Ako sme Vás už vyššie upozornili, SOLVIT neposkytuje právne rady, a je preto potrebné sa aj na poskytnuté informácie pozerať s rezervou. Ak máte záujem o poskytnutie relevantného právneho názoru ohľadom postupu uloženia povinnosti platiť NoVA daň na vozidlá, ktoré sú registrované v inom členkom štáte ako Rakúsku, a jej zlučiteľnosti s právom EÚ, je možné využiť bezplatné služby "Vaša Európa - Poradenstvo", ktorá poskytuje poradenstvo o právach v rámci EÚ. Ak sa rozhodnete využiť ich služby, opíšte im detailne celú situáciu s uvedením, čo najviac informácií. Viac informácií o tejto službe, ako aj o tom, ako sa je možné na nich obrátiť s otázkami, je možné nájsť tu: http://ec.europa.eu/citizensrights/fr.... V prípade, že sa rozhodnete využiť služby "Vaša Európa - Poradenstvo" a výsledkom ich posúdenia celej situácie bude, že postup Finanzamtu v Rakúsku, sa javí byť v rozpore s právom EÚ, neváhajte sa nás opätovne obrátiť. V takom prípade nám prosím prepošlite ich rozbor. Akonáhle sa s ním oboznámime, budeme Vás informovať o Ďalšom postupe.
@susi206 bez prilevu Slovakov spoza hranic by sa dedina nerozrastala, nezvysovali by sa jej prijmy na zaklade narastu TP obyvatelstva, .......Ked si naratame, kolko dani mozu od dalsich dojizdakov vybrat, tak kamosi nekamosi, su to pekne peniaze. A ty tu budes aj vdaka nam mat Bipu, Penny a buhvico este dodatocne.
Starostku nechodime navstevovat postupne, ale ma to na papieri rovno s 50timi podpismi cca.
Profilova fotka
@slummdog nechcem vstupovat do diskusie na niciu stranu, ale ked si spomenul bipu... sa obavam ze doteraz vsetci ludkovia z BA chodili do Hainburgu a fcul budu chodit do Kittsee nakupovat... hlavne Bipisti :-p x-)
@slummdog no presne ten vypis z databazy je typenschein pokial to spravne chapem ... takze ste to teda robili, a si si ista ze to nebolo treba? nemoze byt ze si to ona v systeme pozrela, ci to v tej databaze je?
to ljboy...a mozem aj so synčekom? ten ti hodí par kamienkov aj do okna :-D ...ale nie...mate pravdu! len to treba nahanat družstvo, ci? ako mohli skolaudovat bez cesty.....tomu nerozumiem... boha...jake sidlisko zasa pri trati? ja som bola uz davno na FA a davala si vyratat novu a nic nepotrebovali len technicak. povedali mi ze to bude 350 euro....tak som isla dom a povedala ze to doriesim neskor. lebo ze auto je mojej mamy. oni ze to nevadi. cize resume: nemusi to byt len na firmu. ty nemozes ani osobu donutit na prepis.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?