Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@nematvar prepáč - je to www.osg.at; ale to už napísal fetak 44; ked chces barak tak zbehni na stranku "www.bit-immobilien.at" hovoria tam aj po slovensky a nemajú nič spoločné s tandemom H+K...je to originál rakúska RK...
@mongolisko preco behat do realitky? ved vsetci vedia, ze druzstevne byty su for free u samotneho druzstva... @nematvar napis do osg nejakej tete, posle ti planiky bytov, da sa tam nezavazne registrovat a potom ked zacnu stavat druhu etapu v kittsee, tak ti daju vediet a kto prvy zareaguje (zavazna objednavka), ten bude byvat ;-)
@mareko4 máš pravdu, zle som si ten jeho mail prečítal...on chce byt a to môže bybaviť netom... :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan na ucet
Profilova fotka
Ludkovia, mam otazocku. Ked budem organizovat nejake mecheche v Kittsee, kde by ste preferovali mat vycapeny letak? Napada ma Billa, ale reku ci mate nejake miesto vo vasom okoli kade chodite a kde by sa to hodilo?
@cucuriedka myslis zurku v byte?
ahojte, chcela som sa opytat... aky je presny postup ked chcem Sonderwunsch? Dala som si dorobit nieco s elektrikou, zaslala som to dotycnej firme, poslali mi ponuku ( mimichodom s ktorej mi doslo az zle ), podpisala som to a odfaxla spät. Treba to dat aj nejako odobrit druzstvu ? este som sa chcela opytat..nie je tu niekto z prvej etapy, kto by sa chcel zbavit vzorkovnikov dlazby a obkladov?..by som ich odkupila..dakujem
Profilova fotka
@bublifukk nie zurku na dome :-D Rozmyslala som ze zorganizujem nieco ako integracny BINGO vecer pre domacich a pre novodomacich :-) Isli by ste?
@martinasu no najprv si mala druzstvo kontaktovat,aby ti potvrdili sonderwunsch.potom to posles s podpisanou fakturou elektrikarovi a zaplatis mu 50 percent.kazdu jednu zmenu co robis v byte-dome by si mala mat odsuhlasenu druzstvom.s radostou ti vsetko povolia,lebo zvysujes standard bytu-domu
@cucuriedka osobne s tym nemam problem,ale my sme az druha etapa :),takze niesme ani domaci ani novodomaci este :)
Profilova fotka
@bublifukk sak to pri jednom neskonci 8-) teda dufam hehe
Článok sa načítava...
@cucuriedka .....noo to je super napad. :-) A aky mate velky byt aby sme sa pomestili??? 8-)
Profilova fotka
@foxo lol ze byt, no nie sme v byte ale v dome, a ani nie pri vas, ale prave o to ide, aby ludia spoznali tvare a nejako sa zacali socializovat ja ked vyjdu na ulic (ako moja babka hovori) ;-) prave rozmyslam ze gasthaus leban ... chcem sa vo stvrtok na open tisch spytat co oni na to ze zavolame dedincanov a vsetkych novopristahovalcov zahrat si :) vsetky tetusky, ujov, mladez... no a samozrejme zo vstupneho snad sa povybera slusny jackpot na (ja dufam) 6 koleciek binga...
Profilova fotka
PS kam teda mam vycapit potom info ak k tomu dojde? Hlavnej otazke sme sa nedostali :-)
....no sak to vycap na ten vas dom ale ja sa SOCIALIZOVAT uz nechcem,mne to za tie roky stacilo ale jedno kolecko prinesiem aj ja,tak ich bude sedem!!! :-) :-o
....dnes sme sa pytali robotnikov,co nieco bagrovali na nasej buducej ceste,ci nevedia kedy bude hotova. 8-( ??? Poviem Vam z velkou chutou sa nam smiali do ksichtov,ze tento rok urcite nie !!!! Niekto nas tu ma za poriadnych blbcov,nemate ten dojem ? 8-)
@foxo no ved cakame na vyjadrenie starostky. List uz ma s podpismi.
@slummdog ...to som strasne zvedavy,co nam odpovie !!Predpokladam,ze to budu nejake neurcite keci. 8-( /strasne rad by som sa mylil/
Profilova fotka
@foxo ale ja som to vobec nemyslela v zlom, len som chcela povedat ze nie som z EBSG projektu a ze neviem kam to vycapit...
@foxo tak si budeme s milou starostkou dopisovat. Ja s tym problem nemam, momentalne si tak dopisujem asi s dvoma dalsimi instituciami, takze som rozbehnuta jak vlak, jeden list navyse, akoby ani nebol. V dalsm liste jej treba pripomenut bliziace sa volby
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
pozor kontrola, v odbocke Schlossgartnerei, moznost presunu ;-)
Profilova fotka
mareko4 a myslis ze tej tete mozem napisat po anglicky?po nemecky nejako neviem!
vzduch cisty
@nematvar to neviem ci vedia, ja som prekladal kolegovi do nemciny maily ked im pisal... kazdopadne sa chysta na stretnutie s nejakou tetou a bude si musiet vystacit len s anglinou...
all dnes mi po pol roku odpisal Strobl a poslal mi vzorky obkladaciek a dlazby.Vraj to chce mat do konca aprila uzavrete....dostal niekto podobny mail? tyka sa to EBSG 2 etapa...dik
@kommo mne poslal mail uz davno, tiez to chce do konca aprila, to aby som zacal obkladacky pomaly zhanat...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kommo Aj ja som dostal ten mail, cca pred mesiacom. Tak som mu odpisal ze Wc standard , a ostatne dlazby antracit myslim... Podla toho co citam o tej ceste , tak budem potrebovat vsetky peniaze na opravy auta, ktore tam rozbijem vela krat... resp. vyfuk som tam už odtrhol trocha, ked som tam bol cez vikend pozriet.. Co uz , mozno to myslia dobre,nechcu aby sme mali taky šok ked prejdeme z bratislavskych ulic.. :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?