Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@foxo no to sme na tom rovnako ... ja mám podobnú situáciu ... leasingovka povedala, že prepis neprichádza do úvahy ... takže netuším ... niekto mi hovoril, že podobný prípad v kittsee už riešili (za billou)... vraj museli aj tak zaplatiť nejakú daň alebo niečo podobné ... a naďalej jazdia na slovenských špzetkách ...
@slummdog Ano, byvam v Kittsee a som prihlaseny k trvalemu pobytu. Auto VW Golf Plus 1.6 rv.2005 som riesil takto v marci minuleho roku. Najprv som vybavil u predajcu typenschein (180€) technicku kontrolu (60€) zulassung (175€). S tymito dokladmi + fakturou za auto - podotykam v slovencine - som sa dostavil na FA v Bruck/L. Na infolinke v Eisenstadte mi povedali ze ma vybavia aj v Brucku a ziadny problem s tym ani nemali. Len doporucujem tam dopredu zavolat a dohodnut aby tam dotycny uradnik aj bol, leba mne sa stalo ze som prisiel a zrovna ked som dosiel na rad sa zdvihol a rozlucil ze pride o 4 hodiny, vraj ma nejake stretnutie. A nebolo ineho co by vedel s PC/programom robit. Tak som cakal. BTW NOVA som musel zaplatit cash (850€). U miestneho maklera v Kittsee som vybavil haftpflicht (zakonnu poistku) + cestnu dan (spolu 810€). Toto sa plati az ked pride z poistovne zmluva a zlozenka. Toto bol posledny doklad na ceste k ND znackam. Znacky mi dorucil osobne a cely proces trval ani nie 10 dni. Auto som odhlasil z SK evidencie a odovzdal znacky na inspektorate uz s rakuskym ecv.
@steev73 skutocne bola ta NOVA az 850 EUR na auto z roku 2005? mozem sa opytat kolko stalo to auto ked bolo nove a taktiez kolko mas hodnotu CO2? dik.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all prisla vam faktura od ebsg za rok 2011, ze poistka a ze zimna udrzba? Neviem ako byty to maju, ale RH napiste pls. Mne sa to zda sila, ved jednak ebsg sa vyjadrilo, ze platby az za januar budu strhavane a jednak pokial viem, aj v zmluve by to malo byt, ze v cene najmu ja tak udrzba okolia(teda aj zimna, ze nejaky traktor tu odhrabne sneh) Posledna vec, co ma zaraza, ze v decembri 2011 predsa ani nesnezilo, ani nemrzlo, tak nechapem, co za udrzbu to tu za 80eur robili. Zajtra volame Geppertke, som zvedava, co to ma byt.
@slummdog Ahoj, nam to prislo vcera tiez, sme v bytovke a rovnako sa cudujem a nechapem. Pri odovzdavke povedal ten usmievavy mily pan ze najom za december je darcek od nich pre nas. Navyse, mame tam napr. aj sumu za vytahy ktore pokial viem v decembri nesli, ale mozno sa mylim v decembri sme tu boli tak 5 hodin dokopy.
@slummdog ......akoze,co robili?Predca udrziavali nasu krasnu cestu,nevidis aka je pekne udrziavana ?!?! :-)
@paty_vinco ahoj, tak uvidime, co napisu ostatni napr z bytovky, pokial si pamatam, tak sa stazovali niektori, ze vytahy nesli, a dost dlhu dobu, ze asi cakali, kym sa vsetci nastahuju, aby im tie vytahy neotlkli nabytkom, takze to je fakt sila a drzost.
......Nutne na prezitie !!! Auto predam,vodu,elektrinu a kurenie odhlasim,poistky zrusim,psa nakopnem,zenu vykopnem,zamknem sa v stiege 8 a mozno prezijem Kittsee 2012...2013....2014.......... 8-(
Článok sa načítava...
@paty_vinco este aj ten datum vystavenia ma pobavil, ze 31.12.2011 a poslu to teraz koncom marca 2012?!!!!!!!! Co im nevychadzaju prachy, tak zacnu spatne nieco si vymyslat a posielat faktury?
@slummdog napisal som pani ktora bola v zahlavi listu otazku ze co sa deje, dam vediet ked odpovie
@paty_vinco ...ten usmievavy mily pan tam rozpraval dve hodiny,nic som mu sice nerozumel,ale ked nam dal tie suche chleby, som pochopil,ze nieco pred nami taji,dnes mi to uz pomaly dochadza !!! :-) 8-) :-p
@foxo ja este cakam, ze fakturu za tu kavu mi poslu, co som tam vypila v Edelhofe
@slummdog ....noo zbohom,ja som mal aj dva chlebicky!!! 8-(
@ljboy za CO2 som mal malus cca 200€ (187g/km). neviem ci v znackovom servise je mozne zle odmerat a vyhodnotit ale nejaky cas na to v slovenskom servise mi merali a vysledky boli lepsie, zrejme som mal natankovany kvalitnejsi benzin a chlapci si dali zalezat.
Profilova fotka
@steev73 Chcem sa spytat, ta NOVA sa plati jednorazovo? Musel by som ju zaplatit, aj keby som si kupil ojazdene auto v Rakusku?
Profilova fotka
@mom3 ano, nova sa plati jednorazovo, ak vsak kupis jazdene auto v AT, tak sa uz neplati, pri kazdom aute sa plati iba raz za zivot auta.
Profilova fotka
@cucuriedka Dik za odpoved. V tom pripade sa mi oplati kupovat auto v Rakusku, a doma svoje stare predat.
@slummdog no mna to vcera tiez vytocilo, zobral som si tie papiere co nam dali a na jednom z nich to maju napisane, ze Betriebskosten za obdobie medzi odovzdanim klucov a 1.1.2012 budu neskor vyuctovane. ...ale ze Winterdienst za 20 dni, ked nepadla ani vlocka je 37 Eur, to je silna kava !
@mom3 Iste, plati sa len raz, ci kupis nove auto, alebo ojazdene. Ak uz raz bolo v rakusku auto zugelassen (cize uz bola NOVA zaplatena) tak druhykrat sa neplati.
@martino1111 ..plati sa za to ze tato sluzba je pripravena,je v pohotovosti a je jedno ci snezi alebo nie. ;-)/pausal/
....v kocikarni v stiege 7-8 je posypova sol,co sa usetrila :-o Kto sa chce trosku zahojit,na jednu rodinu su tam dve vrecia :-) aj v Polsku ju bratia pouzivaju na varenie a co ? :-( uz mam karu/nepoziciam/ a vecer idem na vec!!! 8-)Nas Geppertka nedostane!
@martino1111 ty si z bytovky? Lebo my mame v RH sumu za winterdienst 75eur a veru nesnezilo absolutne hadam do februara ani vlocka, mozno dve v januari. Kde prosim v papieroch je pisane o dofakturovani obdobia po odovzdani klucov? neviem to najst, Dakujem
@slummdog zajtra to vezmem do prace a naskenujem.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Myslel som si, ze cena ojazdenych aut bude porovnatelna s tymi z Nemecka, a odtial sa stale oplati dovazat auta.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?