Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy nie na sud, iba na policiu, a vravel to s takym kludom ze skor ako upozornenie prve, nie hned vyhrazky. Proste normalne jednanie.
@rado9999 zaujimave, rozhodne by to chcelo uplne znenie Problem je ale v tom ze Berg nie je Burgenlad, nemusia to byt ti isti policajti ;-) V kazdom pripade, ak tu je niekto z Bergu (alebo s konexiami ;-)), mohol by vediet ci to oplotene jazero (nie to schovane Freizeitcentrum) na ktorom robili kvazi plaze bude otvorene aj pre nas z Kittsee
@moriak iba ked si kupis rakuske plavky
Trochu som potelefonoval, volal som na BH v Neusiedl aj na Finanzamt v Eisenstadte a zistil som pre mna trochu novinky, ale aspon v tom je zcasti jasno. Takze, ak je auto firemne, tak policajti nepozaduju, a podla pani z BH nai nemoze ziadat prehlasenie na rakuske SPZ. To mi bolo povedane uz aj davnejsie, este ked sme sa hlasili na pobyt, takze som to dalej neriesil ohladne auta boli sme v pohode. Dnes som sa teda este aj spytal, ci teda naozaj nie je ziaden poplatok, ze teda chodi po nasej Gemeinde aj Finanzpolizei a teda mi odporucila zistit pre istotu aj na finanzamte. Takze na Finanzamte mi povedali to co pisal aj Rado, ze aj ked je auto na firmu, treba zaplatit NOVA dan. Jedna vec co mi ale nie je jasne, ze ci to teda pani z FA spravne hovorila je, ze ked ma clovek na firmu viac aut, tak staci zaplatit NOVA len na jednom z nich a to sa nam trochu nezda, lebo v principe obe behaju po AT cestach a teda zencistuju nam tam ovzdusie. Ak sa niekto najde, kto to vie presne, bolo by super, ak by nam to tu vysvetlil. Sorry za dlhy text.
@slummdog myslim ze je to ako u nas, tj prava ruka nevie co robi lava, ale mne to vyhovuje. Len dufajme v rychle poriesenie dodatocneho zdanenia - vid http://ec.europa.eu/enterprise/newsro...
@slummdog a tie auta co nie su na firmu? nestaci iba zaplatit dane? dik
@slummdog ahoj mozes mi pls povedat (este raz) ako sa pocita ta NOVA dan a kto to urci a kde to mame zaplatit.
@ljboy pokial viem, tak ked nie su na firmu, podla momentalnej situacie v AT nie je moznost jazdit na svk znacky, cize pozaduju prehlasnie a rakusku poistku. Ale nie som na toto expert a zistujem veci za pochodu, bohuzial som si myslel, ze uz v tom mam jasno, ale bohuzial nie, takze ceste na finanzamt sa asi nevyhnem.
@slummdog ahoj, ďakujeme za info. Ja mám tiež firemné auto a chcem to mať v poriadku. Vieš prosím ta, ako a kde sa treba prihlásiť na tu NOVA daň? Ja ich chápem, používame ich (teda naše :-) cesty, že žiadajú nejaký poplatok je predsa normálne.
@mysenka46 Hello, sorry, to ja teda presne neviem. Nie je mi jasne aku cenu zoberu ako zaklad na vypocitanie tej NOVA dane. Dost vela stranok dozadu davali niektori prispievajuci linky na vypocet. Viem len, ze ked si najdes cennik rakuskeho predajcu na svoj model auta, tak tam je aj spomenute, kolko % je NOVA. Len neviem z akej sumy to budu ratat, ako zohladnuju vek auta a podobne.
@popismenku ...ked mas auto na leasing,tak v rakusku si ho mozes prihlasit,len musis mat povolenie od majitela ,teda od spolocnosti odkial mas auto na leasing.Vsetky naklady s prepisom znasas ty a leasingovka zostava nadalej zapisana ako majitel a ty ako uzivatel.Je to aj moj pripad ale VWFS ktora je de fakto rakuska firma mi to nechce dovolit prepisat !!!Tak nech zije debilna eu unia a nasi debilny uradnici co robia v medzinarodnych firmach!!!!
@slummdog Pytal som sa ho. Ma aj sukromne auto , a ze zaplatil v Bergu iba jednu NOVA dan. Je to nelogicke, ale vyhodne. Dufam ze to bude tak isto fungovat aj s pozicanym autom z SK, prakticky je to ten isty štatút, auto nie je moje, nepoziciava mi ho leasingovka, firma , ale sukromna osoba. ...
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Vzhladom na tankodrom pri vasich bytoch by som ziadal o odpustenie dane. :-)))
@slavkalala Pani z FA (Finanzamt) mi povedala, ze treba ist priamo na FA do Eisenstadt, priniest papiere k autu, nakupnu fakturu to by malo byt vsjo. @all este dodatok k info od pani z BH. Povedala mi este, ze by bolo dobre mat uradne prelozene bud povolenie od firmy na sukromne uzivanie, alebo ak je firma vasa, tak uradne prelozeny vypis s udajmi o firme pre policajne hliadky. Ale asi to nie je povinne.
@slummdog tak ja uz akoze som viacmenej rozhodnuty ze idem nahlasovat rakuske spz, ale tak momentalne nahanam ten papier COC - certificate of conforimity ... jeho znovuvydanie stoji IBA 119 EUR v mojom pripade, tak dufam ze ho najdem niekde v sufliku este ... len som myslel ze ked tak slavnostne vykrikuju ti policajti ze ich oberame o dane, tak nech im tie dane zaplatime, a hotovo, ale tak ak to nie je na firmu tak sa to asi neda, skoda :)
Profilova fotka
Ja ked to budem riesit, tak radsej svoje auto na SK predam a v AT kupim druhe.
@slummdog Ja som NOVA vyplatil na finanzamte v Bruck/L. Netreba do chodit az do Eisenstadtu.
@steev73 A byvas v Kittsee? Lebo my sme uz tiez nieco vybavovali na FA a boli sme v Brucku, tam to sice prebrali ale povedali, ze Kittsee patri pod Eisenstadt a aj oni tam tie nase veci preposielali.
Profilova fotka
ahojte, niekto spominal ten link na NOVA s vypoctami, tu to je http://www.oeamtc.at/?id=2500,1098231,,
Profilova fotka
PS... asi so podam tiket na euromiliony :) aj my uz dumame ci prehlasit alebo nie. Pokuta za to je tusim 2180 Eury... nie?
.....tak toto im vyslo,je to normalne psycho,jeden zatah ,jedneho lapli a vsetci ostatny sme sa posrali :-) je to profesioalne premyslene a funguje to na 100% |-| Klobu dole rakusky policajti.U nas by kontrolovali pol roka a vysledok by bol aj tak nula. 8-)
@cucuriedka ďakujem, idem študovať... amen tma :-)
Profilova fotka
@slummdog ozaj a to dvojite zdanenie beru ako? ked je teda firemne auto, do vieme? alebo treba riesit cez SOLVIT?
@cucuriedka No to aj nas napadlo, lebo ked clovek u nas plati cestnu dan, tak preco by sa mala platit nejaka dan aj v AT? Myslis, ze v SOLVIT by to dokazali tak poriesit, ze by to uznali aj rakuske urady? Mas uz taku skusenost?
@cucuriedka ja som to pochopil tak ze ta pokuta 2180 EUR je iba v pripade ak jazdis bez SPZ, cize to by ti najprv museli odnat SPZ (naco maju pravo ked sa preukaze ze mas slovenske SPZ protizakonne), a potom by si este musela tym autom bez SPZ niekam ist a oni by ta museli capnut, tu sumu tam pisu aby ludi postrasili, kolko ale normalna pokuta za to ze to nemas prehlasene to nikto nevie
Profilova fotka
@slummdog Solvit sa tym bude zaoberat iba ak budes mat uz konkretny problem... Ale mozem sa ich spytat ci vedia poradit s vykladom zakona - ako prevencia problemu... Za opytanie nic nedam... well iba cas na napisanie emailu. Ja s nimi mam dobre skusenosti, pomohli mi s jednorazovymi pridavkami na syna, ked mi ich slovenska strana odmietla vydat koli tomu ze nemam TP na SVK... a poriesili to velmi rychlo. Dva krat som s nimi riesila a dva krat vyriesili. ale ako hovorim uz som mala problem a oni iba kontaktovali par ludi, a potom poslali vyklad zakona vsetkym socialkam ze ako to riesit do buducna... no ved napisem a uvidime ci motyka vystreli.
Profilova fotka
@ljboy aha chapem, kokso a tu po Kittsee chodia auta bez SPZ (rakusania) kedy sa im zachce, take to male dvojmiestne auto co chodi max 45 km... ujko s nim chodi hore dole po landstrasse a veruze nic mu nehrozi... ]-(
Profilova fotka
tak email poslany, uz len pockat ci sa ozvu.
@cucuriedka super, dakujeme, som zvedavy co odpisu. Mohli by aj v nemcine pre panov policajtov :D
Profilova fotka
@slummdog jaaaj no to by bolo az prilis idealne :-D

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?