Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mateja9 ahoj, som sokovana, ako vies ze ste prijati? Ja som bola v skolke po ziadost uz v sept a potom sa opytat vo februari a hovorila s riaditelkou ale ziadne miesto mi nevedela slubit.
@diuska24 my sme od sept. posledny - predskolsky rocnik, a ako som sa dozvedela z tohoto fora, je povinnost prijat, tak asi preto
@mateja9 som smutna z tejto situacie skolky v kittsee, dufam, ze nam zoberu aspon jedno dietatko, napriek tomu vam zelam peknu skolku :-)
@druha etapa all .bol som pozriet ako pokracuju robotnici na nasich stavbach.pracuju ako vcelicky.vid foto
@bublifukk a kde je to foto ??
@mongolisko v mojom fotoblogu
@ontaria ahoj uz mate osadene okna v minuly tyzden to stihli dnes som ich pocul ako tam vrtaju a sekaju uz pomali zrejme osadzaju vodu. Dnes som stretol aj stavbyveduceho ako som vykladal z auta tak som s nim trochu sprechol ze co a ako tak maju trochu meskanie a vidi to tak na koniec oktobra fertig.
@all cesty chtivi susedia. Chcela by som v tychto dnoch napisat nejaky otvoreny list na obec kvoli ceste. Je mi jednu,ktoru cestu dokoncia,ale musia ju dokoncit - bez jam a vymolov. Preto sa pytam,ze co a kto naposledy robil kvoli ceste. Dakujem.
@kvetinkaseveru ja som fehlende Zugangsstrasse napisal na Mangelliste a poslal Doris ( aj s 5 vykricnikmi ). Dodones nemam k tomu ziadne info, ale pochybujem, ze ju postavia skor nez sa dokoncia bytovky (ebsg).
@kvetinkaseveru aj my sme sa akurat chystali s muzom napisat nejaky list a oslovit vas tu na fore, pripadne aj osobne obehat susedov. Chcelo by to normalne podpisy a hromadne zaziadat o cestu. lebo jedneho a dvoch odpinkaju, ale ked budeme vsetci na tom trvat, musia cosi uz robit. Uz aj zozadu od bytoviek je ten zjazd taky vyjazdeny, ze cochvila si tam niekto napravu utrhne. Ozaj nenormalne.... Takze @all, vyjadrite sa, ci ste za aby sa napisala jedna ziadost a popodpisuju to vsetci.
@slummdog Ahoj, akurat som si sadala k pocitacu, ze napisem rozzureny mail o tom, ze existuju dve lepsie cesty ako tie, po ktorych mame akoze chodit a tie su z neznamych pricin zatarasene. Inak rodicia uz na tom zjazde, co spominas, skrkli podvozok na oktavke. Treba tam davat fakt pozor. Mam pocit, ze ked je dost teplo na stavanie Penny marketu, mohli by aj k nam nabehnut valce a dokoncit co treba na tych dvoch zatarasenych cestach. Suhlasim, aby sme napisali spolocne stanovisko. Ak je ochotny to napisat niekto s dobrou nemcinou, bude to super, ak sa nikto nenajde, ja sa na to podujmem. Inak predpokladam, ze by to podpisali aj obyvatelia rodinnych domov, ktorym prasime, ked chodime v smere od Hyundai ;-)
@korfi dik za info:-) Este stale v kutiku duse dufame v ten august...:-))) No, my sme sa tam na otocku boli v sobotu pozriet... zazitok... trochu som skrtla zo spodu auto... a naviac sa tam premavala aj policia. Dopocula som sa, ze vraj sa na stavbe kradlo, tak sme nevedeli, ze ci kvoli tomu tam behaju policajti (bolo tak okolo 1 poobede...) prip.ze kvoli comu.... Tak sme radcej ani nesli dovnutra.... aby nebol problem... asi sme mali ist... som ozaj na to zvedavaaa...
Článok sa načítava...
@korfi to s tym augustom, ev. oktobrom, je myslene dokoncenie celej druhej etapy, alebo len bytoviek? My mame totiz RH, a v papieroch stoji dokoncenie Winter 2012, tak som si myslela, ze skor november, dezember...???? Ale oktober by bol spicovy:-)))))ak to plati na vsetko.
@mawile podla mna budu zas RHcky aj bytovky aspon u ebsg odovzdavat v takmer rovnakom termine. Neviem ako u osg @ontaria policajti sa tu prebehnu takmer kazdy druhy den, zrejme len tak checknut aj stavbu. @kvetinkaseveru tak napiseme nieco s muzom teda, snad sa podari do vikendu to dat dokopy a cez vikend mozno obehnut susedov. Podujmes sa na nejaku bytovku potom tiez? Hm?
@kvetinkaseveru ....napisat jeden list za vsetkych obyvatelov,samozrejme ho popodpisovat co by malo urcite vacsiu vahu,spomenut aj verejne osvetlenie lebo clovek zacina mat dojem,ze si z nas robia srandu,keby tu na tomto sidlisku byvala vecsina majoritneho obyvatelstva s urcitostou by bol tento stav iny.Pedstavte si alternativu zavolat do nejakeho slov.denika,kde je kazdy redaktor nadrzany na kazdu blbost ako by na toto skocili a urobili z toho velku aferu./ze pre slovakov je to ...... a atd,atd ..../Ze nam odovzdali byty a domy v predstihu je sice krasna vec ale musia predca urobit vsetko pre to aby sme ich aj mohli plnohodnotne vyuzivat,my si musime svoje financne zavazky plnit bez vynimky tak ziadajme to aj od nich !!! Nam pri podpisovani zmluvy nikto nepovedal,ze okolie bytoviek bude ako v stredoveku,sama bacorina,blato a tma jak v riti.!!!!!!!!!!!!! 8-(
@kvetinkaseveru Katka, som za....treba napísať 1 list, spísať čo od nich požadujeme a cez víkend to skúsiť pobehať po susedoch, odovzdať to aj na Gemeinde aj do EBSG. Chcela by som počuť 1 rozumný dôvod, prečo to nikto kompetentný nerieši a dokedy budeme bez asfaltky a osvetlenia, čo alebo kto im v tom bráni, aby to poriešili...to si máme všetci dolámať podvozok na aute a chodiť s baterkou večer po ulici, aby sme sa nedolámali??? :-S
@slummdog ak je treba vieme nasu bytovku obehat my s muzom, pomozeme radi
@slummdog My tiez mozme u nas - 69/8. No problem. Ja mozem aj tie rodinne domy popri osvetleni poulicnom, ked bude treba.
normalne som dnes zistil, ze som zabudol do 1.3. zaplatit 2hu splatku....doris zatial nepisala, tak hadam vsetko bude v poriadku :-o
@all mal by som jednu prosbu asi hlavne na tych co uz byvate. Chcel by som vas poprosit ci by ste mi niekto vedeli hodit do albumu alebo poslat fotku ako vyzera vykachlickovanie na WC v standarde. Viem ze to ma byt 0,8m vysoke a 1m siroke ale velmi rad by som si to pozrel.. Za pripadnu odpoved vam dakujem
@todo328 ahoj takto nam vyzeralo WC ked sa este stavalo, novsie fotky som nerobila. ak by si mal zaujem o aktualnejsiu rsp. upratane wc...tak sa ozvi a nieco pofotim :)
@mareko4 aj ja som na tú platbu akosi pozabudla :-| volala som Gepertke a povedala mi, že to stačí zaplatiť do konca marca..
@mysenka dakujem pekne. toto foto mi urcite postaci aby som sa vedel rozhodnut :-)
@mysenka46 tie biele steny su bez kachliciek???????? aj za zachodom???
Profilova fotka
@mawile @mysenka46 A je nieco na tom zle - WC bez kachliciek? To je len taky slovensky zvyk okachlickovat si vsetko, co sa da. Staci umyvatelny nater - naco kachlicky? :-)
@mawile ano su bez kachliciek.kachlicky su len za malym umyvadielkom v pocte 6 ks -ak sa nemylim
@mom3 a dali tam umyvatelny nater?
@all byvajuci.. ola, pls je niekto doma? vraj netecie voda vobec teda aspon u nas na 69/8 urcite.. nevie o tom niekto nieco?
Profilova fotka
@bublifukk Tak to ja neviem - moja poznamka sa tykala vseobecneho pohladu na riesenie WC. My ideme stavat dom, takze ako to riesia OSG a EBSG neviem.
@tajomajo u nas 69/7 nesla voda iba chvilku

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?