Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@all pocujte obyvatelia radovych domov, vy ste nedostali nahodou nejake specialne instrukcie co sa tyka smeti? lebo rodinne domy tusim by mali smetie riesit individualne, su tam aj urcene take vyklenky kam sa maju davat smeti, napriklad si tusim treba objednat take zlte sacky atd atd, ci pouzivate spolocne kontajnery a preto su furt plne? ;) peace :) ... ono napriklad mi hovorila teta u smetiarov ze tie nase plasty pre bytovky sa odnasaju kazde styri tyzdne, a to co je uvedene na ich internetovej stranke ako "Gelber Sack", tak to plati iba pre rodinne domy (odnaska 6 tyzdnov), tie kontajnery pre bytovky to sa vola "Gelbe Tonne" alebo tak nejako
@pinpo kontajnery na sklo aj konzervy su pri skole. Normalne tam auta bezne zvazaju tento odpad. Myslim, ze inde v dedine to nie je, len tam. @ani dakujem za info, skusim pozriet, aj ked nechcem si ani predstavit, kolko to ma stat navyse, ale ked si zratam, ze cca v priemere 5-6plienok denne, to je minimalne 150plnych plen za mesiac, no bodaj by nejake miesto v tom kontajneri ostavalo. Boze, asi budem nutena prejst na latkovky a vyvarat to jak stare matere
@ljboy riesime si smetiaky sami, len ono zas v RH este tolko ludi vlastne ani nebyva, len sa pomaly stahuju. Ja som kontajnery nedavala do toho stojiska, ale len nakraj k ceste, ked bol pisany odvoz, smetiari to normal vysypali a odviezli. Plasty neriesime zatial, az nieco vyprodukujeme, budem riesit aj zlte sacky. Na restmull mame 120l kontajner, co je malo podla mna na mesiac
@slummdog v dedine su tri kontajnery na sklo celkovo, je to uvedene na gemeinde stranke ... http://www.kittsee.at/Sondermull.htm ... ku nam najblizsie je ten pri stadione ... Schulstrasse tusim
@ljboy aha, supis, vdaka
@slummdog no tak ono to nie su iba plasty ale je tam velmi vela inych veci, lahke obaly, toho domacnost podla mna vygeneruje najviac ... u nas je toho urcite najviac, cize ked vsetko davas do restmull tak asi viem preco sa ti to zda malo ;)
co napriklad konkretne? Nejake obaly od samponov a take hmoty? Lebo mne v reste ozaj najviac tie plienky a krabice od mlieka, syrov a obaly z masa a sladkosti zaberaju. Ani fakt neviem, co ine tam davam
@slummdog takze do lahkych obalov ide: obalky od jogurtov, pet flase, plastove flase zo samponov a prostriedkov cistiacich napr., obal od mlieka, plastove folie, plastove obaly, tasky, vsetky druhy plastovych kelimkov, dokonca plastove bandasky, obaly z masla, sladkosti, syrov, obaly zo zubnej pasty, z pracieho prasku atd adt :) tu je komplet rozpis http://www.bmv.at/publicmedia/Muell_t...
@ljboy paneboze, cize zas vsetko mozem do zltych sackov davat :-N Pocuj, nevies, kde sa tie zlte sakle daju kupit?
@slummdog tu sa da vyhladavat konkretne podla odpadu ... http://www.bmv.at/index.php/cat_id/29/
@slummdog daju sa zadarmo vyzdvihnut na gemeinde, vraj :) ... osobne som neskusal ale hovorila mi to original teta od smetiarov
@ljboy oki, dakujem moc za pomoc. Vidim, ze separovanie je fakt veda, kym si na to zvyknem. :-|
Článok sa načítava...
@michala.s my sme davali plot zvysovat a som spokojna....mame psa a pre nu by bol meter malo...by sa tarala po dedine asi :) a taktiez je to celkom vhodne proti odfuknutym smetiam....:))
@slummdog ja uz mam opacny problem, ked vidim niekde iba jeden kos tak som zmeteny :) ... lebo uz mam taky triediaci reflex :)
@ljboy na gemeinde ti daju zlte sacky zadarmo...my ich uz mame doma
@mysenka46 ale ved my (bytovkari) nepotrebujeme zlte sacky pretoze nemame gelber sack ale gelbe tonne, cize mame kontajner namiesto sackov, ci?
@ljboy dakujem :-)
@mysenka46 prave som volal znova tete od smetiarov :) uz ma musi poznat ... no a povedala, ze do nasich kontajnerov (Gelbe Tonne) ... netreba zlte sacky (Gelber Sack) ... zlte sacky (Gelber Sack) potrebuju iba rodinne domy ktore nemaju kontajnery (Gelbe Tonne)
heh okej teda, tak mam zlte sacky keby niekto chcel :D
tak uz mi niekto pokrstil buducu kupelku, proste sak si vypijeme v robote, preco nie, ale tycku mi tam nemuseli hodit, jak keby nemohli ist von... som pekne nafotil a poslal doris...dufam, ze pri pohlade na tu fotku si nezaspini svoju klavesnicu...
Profilova fotka
@mareko4 podel sa o pekny zazitok (fotku) s nami ;)
Profilova fotka
to co je za debilinu, ze zlte sacky? akoze nemozu dat o jeden kontajner navyse? a to zavazanie skla kdesy na druhu stranu mesta to kto vymyslel? okologia ako svina ja ked pojdem do roboty tak im tie odpady budem na zel.stanici do kontajnera hadzat a nech si to triedia sami
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pinpo takto to funguje aj na slovenskych dedinach ... napriklad v Novej Lesnej dostavas na pridel sacky, ktore ti potom odnasaju, co sa tyka skla tak tiez je iba zopar na dedinu ... v pohode, davaj na stanicu do kosa :) akurat ze ho za chvilu odstrania ... nie je to az take strasne s tym triedenim ... staci si zvyknut a podporit prirodu :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ja by som hned vymenila kontajner za alt papier. Aj ked zacali uz nejake letaky nam strkat do schranok, pravda. @mareko4 fuuuuuuj. Sa cudujem, akoto, ze mozu pri praci vobec chlastat. Zrejme sa tu zatial nic neudialo....potom, ze krive steny niektori maju :-D |-| @pinpo no vidis, potom ze kocar nalozim sklom a konzervami a takidem na vychadzku, jak bezdomovec 8-(
@mareko4 to mi pripomenulo, ako som nedavno jedneho vydela ocuravat mury domov. Neviem, ci tu akoze tie kadibudky nemaju.....
@mareko4 podla mna to preto hodil do tvojej kupelky lebo nevedel najst na rychlo bio kontainer :D
@slummdog ale ved mozno iba testovali hydroizolaciu :)
jezis videla, uz "nevYdYm" pre oci

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?