Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan no ja im ukazujem pas, ja mam uz aj ich obciansky. Ale myslela som moju otazku tak, ze ci tu v Rakusku im nevadilo, ked ukazovali slovensky obciansky...
all: susedia vazne neviem co je otimalne len by ma zaujimalo co sa stane ked, slovensky priblbli policajt vidi auto s rakuskou spz ako spravilo priestupok na SVK a mydli si vacok a mysli aj na premie s vianocnymi odmenami, no v tom aute sedi SVK obcan ktory mu da SVK ociansky a papiere od auta na svoje meno z AT ak mate uz takuto skusenost rad by som vedel ako to dopadlo...
@korfi no hadam maju aspon 5 pokope a radsej mavnu rukou, ze toho chudaka uz podojili ini :-N @cyan, pripadne ostatni, mate nejaku info o tom, ze by trebalo menit si aj vodicak na nejaky vydavany z AT? Mame sice europske vodicaky, ale tuna clovek nikdy nevie, co si vymyslia. Skusenost blizkeho z rodiny pred par rokmi bola ta, ze museli menit vodicaky na AT, inak ze hrozilo aj opakovanie skusiek vodicaku (samozrejme to mastne zaplatit). Ak je to stale aktualne, tyka sa to aj aut, co ostanu jazdit pod SK znackami?
@bensam nevadilo im to, ale podla mna oni mozno nevedia ze ked si odhlasujes trvaly pobyt na slovensku tak ze ti zoberu obciansky, ale tak neviem este teoreticky mozu nieco povedat, lebo ono ja som podal este iba ziadost a nemam este od nich odpoved, ale tak dufam ze sa nad tym nebudu pozastavovat
@korfi ale myslim ze ked slovensky policajt uvidi tuto karticku uvidi ... http://www.bmi.gv.at/cms/BMI_Niederla... ... tak tiez z toho nebude mudry, podla mna treba ukazovat slovenskym policajtom nameisto obcianskeho, pas ... ci z toho tiez budu nestastni?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ale ved obciansky moze od teba policajt vyzadovat hocikedy, ci nie? size ani nie kedze po odhlaseni trvaleho pobytu ho ani nebudes mat
@cyan jo perfektne to fici, odporucam b-net ked chces rychlost, ja mam tem 50 Mbit a 4Mbit Upload
@cyan bnet je fakt rychly. trochu sme spekulovali s wii, ale uz to ide- priam leti
Článok sa načítava...
@cyan este otazka. co teda radis s firmemnymi autami? je to v poriadku nechat ich na SK znackach? Si spominal nejake upravy v zakone v blizkej buducnosti
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan a pocuj, nemozem mat knihu jazd len tak ja pre seba ked nie som firma? ze potom ukazem rakuskym policajtom pri kontrole so slovenskymi znackami ze som jazdil skoro vzdy na slovensku?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan prvy pokus mali uz o tyzden priblizne, to ale zistili ze nemaju este vsetky komponenty v budove, druhy pokus bol o dalsie dva tyzdne, ten uz bol uspesny
@cyan ja mam banku bawag uz dlhsie
Profilova fotka
@cyan otazka je, co spravia s autom pisanym na fyzicku osobu-podnikatela ... tato varianta sa nikde nespomina, pritom je to auto pisane na firmu. V kazdom pripade knihu jazd budeme asi nosit so sebou v aute.
@cyan no prave nie vzdy je kniha jazd vedena. Neviem ktora novela tuto povinnost zrusila. Pokial si neuctuje firma do nakladov pohonne hmoty, pripadne vyuziva pausalnu dan, tak nemusi viest knihu jazd. Nestaci ako dokaz platenie cestnej dane na SVK? Ved tu tiez netreba platit vo vyske 100%, pokial by auto nebolo vyuzivane na podnikanie 12mes v roku. Da sa platit aj pomerna cast. Cize este raz otazka, co v pripade, ze firma nevedie knihu jazd na firemne auto?
@cyan ahoj,chcem len reagovat ohladom auta -kedze tam budeme byvat a budeme auta so slovenskymi spz a zastavi nas policajt AT,tak ukazme len slovensky pas alebo obciansky a bude v prdelke-Nie?nebude predsa vediet ze tam mame trvale pobyty.iba ak by mali dokaz aky sa tu spominal-foto...
@bublifukk lenze oni ta nebudu presetrovat pri beznej kontrole. Bude to asi riesene nejakymi fotkami, co si mozu robit priebezne a cvakat zaparkovane auta. A o pobyte budu vediet,. ved preto sa treba hlasit aj na cudzineckej policii, ci zle to chapem?
@slummdog ja som myslel beznu kontrolu.tam ta nezistia.osobne si myslim ze po nas az tak nepojdu,ze foto a neake buzeracie.ved niesme tam zadarmo,maju z nas osoh,miname tam nemale peniazky na zivobytie.najlepsie by bolo sa tam z neakymi policajtmi zoznamit -potom by nam dali mozno info-ideme po vas,rieste si to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@bublifukk slummdog má pravdu...tvoje meno bude evidované a stačí PC frcne tam tvoje meno...a má ťa !!! s tymi autami ako občan asi moc nenašpekuluješ.. :-( .
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all niekto mi tu pisal ze podlahovka sa nastavuje tymi modrymi ventlmi, avsak podla mna su to prave tie cervene ktorymi sa to nastavuje, pise to aj v tomto manualy http://www.giacomini.sk/Data/807/User... ... strana 6
@cyan potom nam neostava nic ine, len velmi hlboko siahnut do nasich vrecak,alebo nemat auto :-(

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?