Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy perfektne si to spisal. Toto forum je uz riadna studnica poznania :) radost citat. :-) @all k autam: bod 1.zapis do databazy u importera - Typenschein - 180 €. Kontrola - paragraf 57 a = 89 € - tyka sa starsich aut.
@kvetinkaseveru a kolko vysla dan NOVA? dik
@laura2012 a ano, treba to do konca januara, dokonca strasili z ebsg ze ked nestihneme tak ze sa budeme mozno musiet vystahovat, ale tak hadam par dni meskania by zniesli, kazdopadne by som to velmi neodkladal a ak to nestihas do konca januara, tak aspon informuj o tom druzstvo, mozno ti predlzia lehotu alebo tak
@ljboy ahoj,Nova nam vyrata az Finantzamt na zaklade info,ktore zada importer do databazy. Zatial bolo avizovanych cca 800 €. Prosim ta,davali ste foto,aj ked ste neziadali o to 76 € ID? Dik.
@kvetinkaseveru 800 EUR? jeminceku tak to hadam nie, mate aspon nejake drahsie auto? lebo hadam moj swift tolko nebude stat :) davali sme tam fotku aj ked sme neziadali o karticku, pretoze kym sme nevedeli ze stoji 76 eur tak sme ju chceli :) ale myslim ze netreba fotku ked nechces kartu, ale to je len moj nazor
@ljboy nazdar, iba tak na okraj mam jednu otazku ked sa neodhlasis zo Slovenska to znamena ze mas dva trvale pobity v ramci EU, neviem ako je to v tomto pripade s legislativou? Zatial mam skusenost ze na Bizirkshauptmanschaftsamte od nas to odhlasenie nevyzadovali. Len som sa chcel uistit ci vramci EU mozes mat dva trvale pobity alebo ako je to vlastne ustanovene vo Vertragu od EBSG. Len sa chcem vyhnut tomu aby nam roku pana keine Anung ked sa trochu zosietuju EU Amty zobrali byt ze som porusil zmluvu. Ak poznas odpoved budem vdacny za odpoved.
@korfi jedina podmienka co sa tyka pobytu od EBSG je ze tam musis mat trvaly pobyt a realne tam byvat, to ze mas trvaly pobyt este aj niekde inde (napr v inom state), ich nezaujima, hovorila mi to aj Geppert, ze sak nech si neodhlasujem pobyt na slovensku a ostane mi obciansky, co sa tyka legislativy tak v podstate mozes mat trvaly pobyt iba na jednom mieste v ramci sveta, ale, definicia trvaleho pobytu je relativne "nepresna", (1) Trvalý pobyt je pobyt občana spravidla v mieste jeho stáleho bydliska na území Slovenskej republiky. Občan má v tom istom čase iba jeden trvalý pobyt. Cize za to nikto nemoze nejako sudit. Ked tam vystupuju take slova ako "spravidla", "stale bydlisko" a "trvaly pobyt". Naznacuju ako keby stale bydlisko na SR a trvaly pobyt nebola ta ista vec. Ono to jednoducho nie je medzi statmi zosuladene. Pre kazdy stat je to nieco ine. Neverim zeby niekto to niekomu vadilo ked mame pobyt tam aj tam, kedze nikto ani nevie co ten trvaly pobyt vlastne je. Jedine si viem predstavit, ze by to mohlo vadit slovensku, napriklad keby si prisli policajti po teba (napr na vypocuvanie alebo nieco take) na miesto trvaleho pobytu na SR a ty tam nebudes. Cize ako keby klames slovensku ze sa nachadzas na slovensku. Ale tak ked neplanujes aby si po teba chodili policajti tak kasli na to :).
all: mily susedia neviem ako to riesite s tymi AT spz, len som sa chcel opitat ci nema niekto skusenost ked prehlasis auto na clena rodiny na SVK, ktory ma trvaly pobyt na SVK a ten ti auto stale a stale a neustale poziciava a keby bolo nutne aj prenajima na papieroch?
@korfi tu si mozes trochu citat ked chces: http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/h...
@ljboy vsak o to mi ide zo slovenska utekam a po 7mich rokock chcem AT obcianstvo aby som nemal potom problemy, len tazko povedat kam sa to o 7 rokov dostane. Viem len to ze kurva velka kriza je pred nami a tie uradnicke krisy pojdu stale tief und tief vsak od koho by cecali penaze. Len od obycajnych ludi.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy to je pekne ale ja som zatial vysolil par tis. eur za druzstevny byt v AT to co je legislativa na SVK je nepodstatne to je aj tak humus proste nova vlada by mala SVK premenovat na KOKOTISTAN doslovne, preto idem volit Mojsejovu....
Článok sa načítava...
@korfi no sice ... uff ... tu to nevyzera az tak ruzovo ... http://www.somvprahe.sk/forum/trvaly-... ... takze cestovat potom iba s pasom :)
@korfi :)))) ..... vycuc z toho fora "Byvaly kolega si vybavovil trvaly pobyt v Cechach a siel teda do Kosic odovzdat slovensky OP. Tam na neho policajti kukali ako na blbeho, ze snad mu nebudu brat OP len tak a doslovne ho poslali do riti :-)"
@ljboy ja uz ten SVK obciansky nemam tak len preto som chcel vediet ako to je, lebo tym sa meni cely svet napr. ked si zivnostnik atd. vies co je iste: dane a smrt ...
Profilova fotka
@korfi: nepoviem ti kde, mozno dokonca aj niekde v tomto vlakne, ale docitali sme sa s muzom, ze podla europskej legislativy mozes mat v kazdom state EU jeden trvaly pobyt. Preto aj v rakusku nehovoria o trvalom a prechodnom pobyte, ale o hlavnom a vedlajsom, pricom hlavny pobyt je ten, kde sa najviac zdrzujes. No a my si napr. aj kvoli firme budeme tiez nechavat trvaly pobyt na Slovensku, lebo neviem ako by sme to riesili potom s uradmi.
@korfi dalsia piskoska: "Ked som vybavovala rodinne pridavky na syna na Slovensku ( v Cehach nam nevznikol narok ),museli sme dolozit ,ze mame trvaly pobyt stale na Slovensku,inak by nam to nevyplacali.Vtedy som sa pytala tej pani na urade,ze ak by sme si nahodou vybavili trvaly v Cechach,ci si musime zrusit na Slovensku a ona mi povedala,ze trvaly pobyt je mozny mat v dvoch krajinach naraz...nie je vsak mozne mat trvaly pobyt v dvoch mestach v jednej krajine (Zilina,Bratislava)."
@ljboy Ked som odovzdaval obciansky na ORPZ Bratislava II tak to prebiehalo podobne ako v Kosicach ohne etwas zum sagen, das war Theatro. No ja mam ten problem, ze som zamestnany uplne inde ako SVK a AT a do buducnosti chcem byt loajalny voci statu ktory ma zivy.
@korfi dalsia pikoska : "Nedalo mi to a napisala som rovno na Slovenske Ministerstvo vnutra. Po 3 tyzdnoch mi prisla odpoved: Oddelenie matrík a hlásenia pobytu odboru všeobecnej vnútornej správy sekcie verejnej správy MV SR dostalo Váš dopyt vo veci dvoch trvalých pobytov a oznamuje Vám, že problematika hlásenia a evidencie pobytu občanov je upravená zákonom č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov. Z Vášho dopytu vyplýva, že nehodláte ukončiť trvalý pobyt na území Slovenskej republiky z dôvodu trvalého pobytu v Českej republike. V tomto prípade je potrebné postupovať v zmysle ustanovenia § 9 citovaného zákona, podľa ktorého občan, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia na dobu dlhšiu ako 90 dní, pred vycestovaním ohlási túto skutočnosť ohlasovni v mieste trvalého pobytu; v ohlásení uvedie štát a miesto pobytu a predpokladanú dobu pobytu. Pokiaľ ide o možnosť mať trvalý pobyt súčasne aj na území Českej republiky zastávame názor, že je to možné, ak to neodporuje právnemu poriadku príslušnej krajiny. Podľa § 10 ods. 1 písm. a) zákona č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov občiansky preukaz je neplatný ak občan ukončil trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a podľa § 11 ods. 1 písm. h) tohto zákona je občan povinný odovzdať neodkladne občiansky preukaz príslušnému úradu, ak občan stratil štátne občianstvo alebo ukončil trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. ?Takze asi tak.. :)"
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@michala.s tak to som v ....... ja sa najviac zdrzujem medzi B,NL,D a CH na dopravnom prostriedku, neviete ako je to potom...
@cyan o tych chytrych rakusanoch co chceli usetrit 1000E rocne uz viem a hlavne isli po tych ja len ze to bolo tak 2 roky dozadu a teraz je to uz zevraj kludnejsie....al.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy ja ti neviem co mam robit ci ten SVK obsciansky vybavit naspaet al. sa na to vykaslat vsak uz mame objednane tie lichtbildy len mam strach aby to nezacali skumat kvoli tym WFBckam tam je jasne Hauptwohnsitz, kto ti da dnes len tak 40tis.E na 1% rocne a este ked si Slovak na ktoreho sa pozerali pred 22 rokmi cez ostnac, dufam ze som neni naivny a chcu len nakopnut ekonomiku v Niederostereichu.
@cyan medzi NL a B maju tiez spori lebo v B je to podstatne lacnejsie a vsetci prihranicny to prihlasuju v B no v NL tam je trocha viac dani tak im to potom zohlanuju v neakej inej dani, proste tu byt cisty nieje jednoduche.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy mozem sa spytat... a nevadilo na urade, ze im ukazujete ako doklad slovensky obciansky? Lebo podla zakona by ste mali mat slovensky obciansky odovzdany, kedze mate v Rakusku trvaly pobyt... Viem, ze vacsina ludi si ponechalo aj trvaly pobyt na SK a tym aj slovensky obciansky, ale bala by som sa ho ukazat na urade... :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?