Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
ahojte, iba vám pripájam to, čo frčí v rakúsku od RK Immobilien group
@kommo nazdar, to by bolo fajn, ale jeden problem co vidim je, ze oni nechcu vyplacat prachy duplicitne, teda ak clovek pobera uz pridavky na SVK, tak oni to dorovnavaju na ich vysku. A tam je ten problem, ze na zaklade coho ti to budu dorovnavat, a mne bolo vysvetlene, ze na zaklade rocneho vypisu z nasich uradov, aby videli v AT kolko si tu dostal a teda kolko ti za ten rok maju dorovnat.
@all kde je vlastne gemeinde v kittsee? hauptplatz 11? dik
@slummdog v tomto mas pravdu,ked poberas davky na slovensku mozu ti v AT vyplatit diferenciu.jedina moznost potom je zrusit davky na slovensku a nechat si celu sumu vyplacat v AT dvojmesacne,nemusis rok cakat.tu sa musis rozhodnut ako ti to vyhovuje,
Profilova fotka
@kommo a mas s tym konkretnu skusenost? lebo poznam jednu, ktora si zrusila davky na slovensku a uz vyse roka caka, ze jej nieco pride z rakuska a nic.
@mom3 ano mam a ma ta tvoja znama trvaly pobyt v AT? zavisi to aj od uradu nikto ti neda nic za darmo musi stale urgovat....
Profilova fotka
@kommo ano, ma trvaly pobyt. vzdala sa rodicovskeho prispevku a ziadala ho v rakuskych uradoch. narok na prispevok pomaly pominie, a na slovensku nebude mat narok na dodatocne doplatenie (mozno len za poslednych 6 mesiacov).
Profilova fotka
@mom3 este sa chcem spytat, bolo potrebne priniest v AT nejaky doklad o tom, ze si sa vzdal socialnych davok na SK?
@mom3 urcite bolo treba nieco doniest o co sa mozu v AT opriet,rodicovsky prispevok je nieco ine ako detske pridavky ale postup je ten isty....
Profilova fotka
@all riesil/riesi niekto reklamaciu voci Talos-u? nejako sa mi neozyvaju, aby to opice nechceli v january riesit vsetci ostatni sa uz ozvali
@all Riesiel uz niekto hlavny uzaver vody? Dakujem :-)
@kvetinkaseveru foxo mina vela vody, treba ho uzavriet :) ?
Článok sa načítava...
@kvetinkaseveru uzaver vody pre dom je v pivnici v tej miestnosti vedla el. hodin a pre byt je nad toaletou.
@pinpo inac ten talos, oni boli hned po preberani a dal mi podpisat ci je vsetko ok, ale tak za tu sekundu som to nestihol vsetko pozriet, ale pomaly zistujem ze nie je vsetko ok, u teba boli tiez po odovzdavani?
@bublifukk zatial neviem kto kolko mina, ale no nikdy nevies, kedy to budes potrebovat zavriet :) @korfi dik za info :) @ljboy a co napriklad je chybne, ze sa aj ja pozriem na nase dvere.
@kvetinkaseveru tak napriklad ze sa dvere same zatvaraju, a napriklad ze nedoliehaju ku zarubni, cize napriklad neizoluju zvukovo az tak dobre (napr rekuperacnu jednotku), ale tak podarilo sa zvesit dvere a dosrubovat jednoducho tie panty, aby sa pritlacili dvere ku zarubni, ale tak to ze sa same dvere zatvaraju tak to asi uz necham tak
Profilova fotka
@ljboy boli, boli, a nechal som im aj nejake zavady napisat ten chlap furt len podpis chcel - asi vedel, ze je tam par zlych veci :-S
Profilova fotka
@ljboy ze sa ti zatvaraju dvere same - brano zavira samo - ak ti to vadi, tak reklamuj, prinajhorsom ti povedia, ze je zarubna zla/kriva potom ziadaj vymenu zarubne a pride za tebou ten baumajster, ze kolko $ chces ked to nechas tu zavadu tak takze bud dostanes nejake peniaze alebo ti to opravia
@pinpo a to akoze mam reklamovat aj ked som jemu podpisal ze to je ok?
@pinpo ....sused Ty musis minut strasne prachy na banany 8-( furt spominas nejake opice alebo mas v radovke nadstandart --- opici pavilon ? 8-)
.....kamos z Hondy,prosim opakuj si stale tuto vetu "parkovacie miesto č.46 nie je moje,parkovacie miesto č.46 nie je moje " 8-( ked sa to naucis,mozno sa mi podari zaparkovat. :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ...preboha a naco mi bude uzamykatelna prepážka.?!? :-o
@foxo daj si tabulku ako ja ... tiez mi tam kadekto postaval
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy ...keby sa mi tam sem tam postavil,nemam problem :-) ale aby mi tam stal furt ,tak to nie!!! 8-)
@cyan ...tak na jeep mi nevychadza /este nemam skrine/ 8-( ale staru multikaru mam uz objednanu,ide jak tank. 8-)
@foxo inac ja som s nim tusim hovoril (co stal na 46ke), ako celkom prijemny chlapik, oni su takeho nazoru, ze kym to nie je osidlene tak zbytocne tam budu volne miesta, ked ich parkovacie miesta su dalej, a museli by vela sportovat :) ... akurat ze to uz je dost osidlene cize podla mna by asi bolo celkom vhodne aby kazdy parkoval tam kde ma :)
@ljboy ...a vies aka prijemna zenska bola stara Cubirkova a potom......ale nie zartujem,ja nehovorim,ze ten je nejaky odlud :-o urcite je kamarat,este sa ani nepozname a uz mame tolko spolocnych veci. :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?