Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@foxo to parkovanie to bude nejaky rebus... skus tam dat nejaky papier alebo za okna davaj listocky
@pinpo nazdar, co si chcel reklamovat okrem toho stropu co ti nechceli uznat? My sme im este neposielali nas zoznam, ale zajtra to dorazime a posielame im vsetky nedostatky, tak som zvedavy co poriesia a ako...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Caute, riesili ste niekto poistenie? neviete, treba na to tiez meldezettel predlozit?
@all Ahojte susedia S1 (S10)...ak by ste dnes pocas dna boli v Kittsee a rusil by vas stekot nasho psa (byt 4) napiste mi IP. Od zajtra som doma tak uz by to malo byt v poriadku....zvyka si trosku tazsie ako sme si mysleli.....dakujeme za pochopenie :)
@pettersen poistenie domacnosti? ak ano, tak odo mna nechceli meldezettel
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@slummdog caute, tak reklamoval som ten strop v pivnici, nezakryte sroby na sokli (obe veci neuznali, ze toto oni tak objednali), krivo a velke odrezane casti na laminatovej podlahe (hlavne v okoli zarubni), naopak osadene dvere, kridlove dvere na chodbe - poskodena zarubna a znicena podlaha pri vrtani diery na uchytenie casti dveri, v pivnici flakate steny, obyte steny na viacerych miestach, na pivnici urvatu klucku a to asi vsetko je
ja sa chystam napisat (okrem ineho), ze nefunguje osvetlenie na parkoviskach 49-62. Prvy den to este fungovalo.
Profilova fotka
@martino1111 to je pravda, v nedelu vecer som tam bol a nefungovalo jedine, ze by ho vypli inak, nikde som tam nevidel vypinace, by tam mohli dat take tie pohyblive senzory ale zastrcky som tam nasiel, to akoze na vysavanie?
Profilova fotka
@cyan no po tych skusenostiach a ked vidim ako to cele vyzera, asi by som uz isiel do postavenia vlastneho domu, to RHcko tiez lacne nebolo a chcelo by to vacsi pozemok
@pinpo sak tam boli volne pozemky jak su za stiege 9 10 tie rodinne domy, pozemok mas za 75-80 tis. plus dom... pridana hodnota by bola kazdopadne vacsia ako pri RH
Článok sa načítava...
@martino1111 A nefunguje ani svetlo pri hlavom vchode - Stiege 7-8, ani lampicky na chodnikoch :-S
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ahoj, celkom pohoda sa byva, ale to osvetlenie by mohli poriesit, tiez to napisem do mangelistu ... no a potom este jedno okno ma taku vypuklesiu listu, ale inac som velmi spokojny
@cyan Ahoj, tiez sme spokojni. Pisali sme len niekolko zavad, z ktorych jednu (prasknute okno) by mali prist odstranit uz zajtra. No ved uvidime... 8-) Btw. to osvetlenie dost chyba, dufam, ze to pridu zapnut, lebo vzdy cestou od auta je to na zabitie :-S
@all ...takze co sa tyka spokojnosti, ocakavala som viac :-| .... obuchanu omietku pozatierali "do oka bijucim" sposobom, podlahove listy nadpajali ozaj amatersky, steny su neskutocne krive, co sme zistili pri montazi kuchynskej linky... a ako bonus mame v kupelni namiesto el. zasuvky zaslepku 8-(
.......volali sme kvoli ceste na EBSG,ktora sa z toho elegantne vyvliekla,vraj uz to ma na starosti obec Kittcee a vyzera to,ze nie na jar ale az niekedy v lete by ju mali dokoncit,vraj pre nejaky technicky problem.Vraj mame bombardovat obec,aby tam urobili aspon nieco docasne /navozit strk /Poseriem sa z toho,ja robim vo firme ktora stavia bytove domy v BA a NEEXISTUJE aby nebola niekde hotova cesta,ta sa dokonca kolauduje ako prva.Myslim,ze z nas urobili blbeckov!!! 8-( Mozno by nebolo od veci,keby sme sa vsetci obratili na obec.Este tam nebyvame a uz mame toho blata az po usi a co bude na jar,ked zacne prsat. 8-( Alebo nech nam starosta kupi vsetkym galose. :-)
........pridavam aj jednu dobru spravu,vsetky veterne vrtule v okruhu 5000m funguju uplne v pohode a neboli hlasene ziadne poruchy.!!! 8-)
.....a teraz zavady: napriklad v spalni nechali v stene nejake diery,ze je cez ne vydiet normalne na ulicu -- no akaze je to ulica bez cesty,ze ? :-o
.......pardon,ospravedlnujem sa ,žena povedala,ze su to okna !!! =-)
pozdravujem vás susedia ... nenašli ste náhodou niekde nemecký formulár na potvrdenie príjmu? ... aby som ušetril za ďalší oficiálny preklad do nemčiny ... údajne to tak musí byť pri prihlasovaní na cudzineckej ... ak áno potešíte ma :)
Profilova fotka
@popismenku Jeden formular som nasiel aj tu - neviem, ci pomoze: http://www.e-government.bgld.gv.at/wb...
@mom3 ďakujem ... tak som si nejak spomínal, že aj pri vybavovaní vecí pre pridelenie bytu som niečo podobné dával vypĺňať pre družstvo
...tak som prave poslal Mangelliste. Vcelku spokojnost, su tam len 4 veci, z toho jedna je nefunkcne osvetlenie APL + Fussweg. A ako posledne som napisal "FEHLENDE ZUGANGSTRASSE !!!!!" :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan no je dost mozne, ze sme az moc kryticki, nakolko sme od fachu....ale inak sa tam spi bozsky :-) ...je tam tichucko, v noci je tma jak v rohu a rano po prebudeni je v izbe cerstvy vzduch 8-)
@fishie a spite na vetrani stupni 1? nerusi pri spani?
@ljboy ako kedy.... davame bud A, alebo 1 .... technicka miestnost je hned oproti spalni, ale zatial ma to nerusilo.... a to som riadna citlivka co sa tyka "monotonnych" zvukov

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?