Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@all co sa tyka tej cudzineckej policie, tak tu je ten formular spolu aj s popisom co k tomu treba https://www.help.gv.at/Portal.Node/hl...
@all pozrite si prosim Vas este raz tie papiere, co ste dnes dostali - hlavne ohladom elektriky, ja si tiez myslim, ze to je za 2 mesiace. http://www.bewag.at/index.php?id=1738
@martino1111 co sa tyka elektriky, urcite je to 100 EUR za dva mesiace, cize 50 EUR za mesiac, to som si uplne isty, moze sa to mierne hybat hore dole ale takto to hovorila ta pani
@martino1111 ale pozeram tu stranku co si poslal tak to fakt vyzera tak ako hovoris, pisala tam 3.500 kWh rocne, a davala tarifu Optima Komfort ... cize by to malo byt 321.23 EUR rocne, co by bolo cca 27 EUR mesacne, no tak ludia povytahujte papiere no, ona to urcite hovorila tak ze je to 50 mesacne, ale ja papier este nemam, takze pozrite ti co mate uz papiere
@ljboy prave som sa chcel spytat, ze aky je to dodavatel, ak je to bewag, tak by som sa asi spytal, co je to za tarifu, ak to nie je bewag, tak by som to cim skor vypovedal a presiel k bewagu. ;-)
@martino1111 ahoj, je to bewag, a prave mi napadla jedna lumparna, sak si to objednajme cez internet, a tam je zlava 36 EUR :) , co ty na to?
@all mozte mi povedat presne aky produkt a ake paramtre od BEGAS (plyn) vam dali do zmluvy s plynarmi? pozriem ake su moznosti na nete :)
@ljboy tiez ma to napadlo :-) len obavam sa, ze asi nemozme objednavat dodavky el. en. do bytu, na ktory de jure este nemame uzivatelske pravo a ani nam nepatri :-( . Tieto zlavy z prihlasenia x bytov si asi "vychutna" ebsg. ;-)
@martino1111 ale mozme, s tym EBSG nema nic spolocne, ani ti ludia co dnes preberali s tym bytom de jure zatial nic nemaju spolocne, pretoze zmluva o najme bude zaslana az postou, a v case podpisu zmluvy neboli este prihlaseny na trvaly pobyt, alebo pri najhorsom si to mozeme objednat nie od nich na mieste, ale potom neskor cez net, kazdopadne 36 EUR usetrit nie je malo
@martino1111 ten byt som uz uspesne aj poistil a absolutne nikoho nezaujimalo ze tam nebyvam, asi v rakusku viac doveruju, resp. chcel by niekto platit positku alebo elektriku na cudzi byt? :)
@ljboy asi je to predsa len 50 E mesacne. :-( Tych 321 je len cena energie, nieje tam cena za prenos, straty v sieti, poplatky za odpocet, za elektromer,... Skus toto: http://www.e-control.at/de/konsumente... daj si tam plz 2421 a 2 osoby a vyjde to takmer presne 600 E rocne. Vychadzaju zo spotreby ca. 8,5 kWh denne, co zodpoveda plnemu vykonu vsetkych styroch zon varnej dosky za hodinu a 15 minut - 365 dni rocne! co sa mi zda moc (v pripade slovakov urcite ;-) ) Ale ohladom tej webovej registracie (a 36 E bonusu) sa tetky na tyzden urcite spytam.
@martino1111 na tej tvojej stranke to vychadza viac ... az 711 EUR, pretoze ona zadavala do tych formularov spotrebu 3500 kWh/Jahr a pri tejto spotrebe ta tvoja stranka hadze na BEWAG Optima Komfort cenu 711 EUR
Článok sa načítava...
@ljboy ...tak potom som uz z toho jelen. :-) Najlepsie by sa k tomu vyjadrili ti, ktori to uz maju cierne na bielom.
@martino1111 ako podla mna urcite je to tak ze to bude okolo 50 eur mesacne +- 10 eur dajme tomu vzorec je podla mna tento ... (4,332*12 + 17,33*3500/100) = 658,53 EUR rocne / 12 = 54,88 EUR mesacne ... podla udajov zo stranky http://www.bewag.at/index.php?id=1741 ... takze toto je podla mna takmer urcite spravne
@all No a co tepla voda, to patri do toho tepla za 50? Alebo to bolo prezentovane, ze za 100 mesacne su vsetky energie? Cize elektrina, teplo a tepla voda?
@slummdog teplo = plyn, to je taka haluz ze v podstate sa meria teplo, lebo ku tebe pride tepla voda, ale platis za plyn, lebo ta tepla voda je ohrievana plynom, to som sa ho presne aj ja spytal ze preco mam platit za plyn ked mi do bytu plyn nejde, takze som dostal take vysvetlenie ako pisem na zaciatku spravy, no a dalej teplo = tepla voda podla mna, kedze podlahovka funguje na baze teplej vody, akurat ze su tam pravdepodobne dva okruhy, technicka voda a potom pitna voda, ale obidve su zohrievane plynom, takze nam to moze byt jedno
@ljboy takze potom je to komplet cena aj s ohrevom vody, ked dobre chapem. Inak haluz s tym plynom fakt.
@slummdog ano to je uz final cena, nic dalsie sa neplati
@ljboy to je fajn, uz som len zvedavy o kolko vyssie to bude pri RH...
@ljboy tak to by ma zaujimalo tiez,preberal niekto dnes uz aj RHcka?
@kommo ja som bol v kontakte len s bytmi, takze neviem ci tam boli RHckari, ale asi nie lebo ved tam bolo cele Stiege 1, 3, 4 to je dost ludi
@all inac taky detail, co sa tyka adries tak skutocne sa menili cisla pre stiege... stiege 1,3,4 su po novom 10,8,9 alebo 10,9,8 (neviem presne ktore plati) ... takze este bude motanica ... no a terajsie stiege 7,8 bude podla noveho stiege 6,7 ... to len tak na pomotanie hlavy na vecer, ked nahodou nemate vinko :)
@ljboy .....no dobre a teraz nam Ijboy povedz aka je ta dobra sprava ....??? :-(
@foxo ktoru myslis? :) ci len tak vseobecne sa pytas?
@ljboy ....chces povedat,ze dobrych sprav mas viac,tak sem s nimi . :-)
@foxo no praveze chcem povedat ze ziadne dalsie spravy nemam, ani dobre ani zle :) ale tak co sa ti nepaci na doterajsich spravach? ved v podstate boli dobre, ci nie? :)
@ljboy .....nooo tak napriklad a mi nepaci,ze oni su uz tam a my nie.! 8-(
@foxo tak nech sa ti to paci, lebo spolu s nimi je tam kopa bagrov a nedorobena cesta :) kym nie je cesta tak tam velke auto s nabytkom podla mna aj tak nepojde
Par informacii pre Vas milych ludi, Elektrika sa plati v dvojmesacnych splatkach, kurenie tak isto , takze ked si mate napr. kurenie sa plati vzdy k 1 v mesiaci a to cca 100 eur a elektrika cca 75 eur vzdy K 15. v mesiaci. Priklad 15.12. ide elektrika 75.- na dva mesiace 1.1. kurenie 100.- na dva mesiace a potom zase elektrika 15.2. to je pre dve osoby. Dalej je potrebna poistka ta vychyzda cca 15 eur mesacne a ostatne je v najme a ten je splatny cca ku 28. v mesiaci, tak aby bol do 5 v mesiaci uz na ich ucte . t.z. 28.12. treba spravit prevod na januar atd. trvaly pobyt je na obci a treba rodny list preklad a sobasny preklad a OP alebo pas kopiu. Anmeldung- tlacivo, rodne listy -preklad, potvrdenie o prijme- preklad, sobasny list preklad, potvrdenie o navsteve skoly pre deti, E104 potvrdenie o zdravotnom poisteni aj kopiu meldezetel ak idete hned. Da sa este vybavit aj prispevok na byvanie a pridavky na deti. Tak sme to mali my , info od pani Eriky. Pekny den pre vsetkych inac pekne je to tam...:)
@adika10 dalo sa zvolit ci chces platit mesacne alebo raz za dva mesiace, co sa tyka tej poistky, nevies nahodou aky formular treba dolozit, ked je niekto student? tiez E104? dik

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?