Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@popismenku skus pozriet par stran dozadu, tam sa to riesilo
@all Bola som si vybavovat pas a co to som sa popytala. Info pre tych, co sa casom chystaju vratit obciansky. Podla SK zakona mozte mat dva platne pasy. Tetuska na urade mi poradila vybavit si dva pasy, ale s odstupom par mesiacov, aby nekoncili naraz. Potom jeden pas nosit ako ID a druhy mat doma ako backup. Po ukonceni platnosti sa s tym este platnym pasom vybavi ten dalsi a netreba potvrdenie o slovenskom obcianstve. @all Daval si niekto z vas, co budu byvat v bytoch, piecku? Rozmyslala som, ze casom, kedze mame komin, by to mohlo byt fajn sprijemnenie. Zial niekto mi nasepkal, ze pri stavbe sa zabudlo na privod vzduchu pre kominy (tyka sa to len bytov) a tak by nepresla piecka pripojena na takyto komin reviziou. Zevraj tam chyba taky tunel na vzduch.
Profilova fotka
@kvetinkaseveru ked som dnes hladal typkov co robia podlahy, tak som ich nasiel v RH8 a tam som si vsimol, ze okolo kominu nemaju podlahu, tak ich musis oslovit ci to nemaju nejako vykumstene alebo to mala byt nejaka imidzovka
Profilova fotka
@kvetinkaseveru to aby som si nejaky trezor zaobstaral a tam to skladoval - peniaze nemam ani v banke nieto este doma ja si ten trezor zbastlim z dosiek doma!
@kvetinkaseveru ahoj to s tou pieckou srandujes :-) , tie kominy su tam len na srandu, tie navrhol jeden nemenovany znamy rakusky archytekt balkanskeho povodu, ktoremu casom doslo ze ten dym by nasavala vzduchotechnika ktoru mame v bytoch. Takze pre info tie kominy su nefunkcne len zaberaju miesto a je zakazane knim pripajat vyhrevne teleso :-|
@korfi Ak je to naozaj tak, nemala by tato "vada" znizovat cenu bytu, napr. o 10 rokov? Lebo komin tam je, ale je len na okrasu :-)
@kvetinkaseveru tak to vada nie je, nebolo to ani projektovane, ze si tam ludia mozu dat piecky, cize s cenou nic nespravis. nezostava nic ine, len po 10 rokoch tam zavesit niekde bio krb na ten bioetanol a pozerat sa na ohnicek aspon takto...
@mareko4 Ahaaaa, ok, tak to si ma vyviedol z omylu. Som si zle pamatala, ze to bolo ako standard ze bude komin a ako sonderwunsch, ked si niekto k nemu chce pripojit piecku. Tak potom je to irelevantne :-D Have a nice day...
@kvetinkaseveru v pohode, mne to bolo prezentovane doris ako nudzovy ohrev bytu , neviem ci sa tam nieco vnutri nachadza co vykuruje byt, ked som sa pytal, ci tam bude piecka, len tak nechapavo kukala na mna, ze co si myslim, ze budem zakladat ohen v najomnych bytoch...
nevie nekdo co za telefon to tam je pri vstupnych dverach v bytoch, co za znacka to je, pripadne model?
@mareko4 ...my tam mame nadstandart ---- je to Apple iPhone 4S, to cervene tlacidlo je priama linka do Kremla a zelene priamo Geppertke.Sam som zvedavy,ktore budeme castejsie pouzivat,tusim do Kremla,Putin nedava tolko vykricnikov. 8-( 8-)
Profilova fotka
@foxo Putin sam o sebe je velky vykricnik...
Článok sa načítava...
@kvetinkaseveru Piecka moze byť,ale iba osvedceny a vysoko kvalitny model ako napr.ROMALES polenos alebo vyssi model briketos radu Lunik IX -- X.Samozrejmostou je instalacia opravnenou firmou Dežo & Lajoš.sro 8-( Pri dome ma byť nonstop pristavena nastartovana poziarna cisterna s 5 000 l.vody |-|
inak vsetcia co budete parkovat na tej ulici medzi steige 3 a 5 dobre si poistite auta, nemam foto ale fesaci co robily striesky nad parkovanim trochu to technicky nezvladly, treba si vsimnut to ulozenie pozdlznych prekladov. Tak pol metra snehu a j...e to ;-) .
@korfi dik za povzbudzujuce info 8-)
@korfi ....v Bratislave stacia 3 cm snehu a j...e cela doprava,a mozno aj dolava. ;-(
Profilova fotka
@kvetinkaseveru ak je to tak, tak naco tam ten komin vobec je?
@pinpo Tak na to som zatial neprisla :-S
je to na obcasnu atmosferu, nie primarne na kurenie proste sem tam si zapalite ohnik, co ine v byte cakat ;-)
@pinpo ....a kade bude k tebe chodit Mikulas ?Ha 8-)
@moriak ty zapalis ohnik a my vsetcia ostatny budeme nasavat atmosferu, ze ake byvanie, moriak zapali dve polena a cele Steinfeldsiedlung popripade iba jeho steige bude v atmosferickej pohode x-) . No tento neopisatelny pocit sa naskytne iba ked moriak zatuzi po atmosfere..... 8-)
@foxo ma pravdu raz za cas ale predsa, kedze v Rakusku dbaju na tradicie nezabudli ani na Mikulasa a spravili mu kominy, ked bude niekto klopat na kominove dvierka co su v byte zarucene je to Mikulas len dufam ze nie ten znamy Slovensky :-) . Aspon budu mat deti motivaciu tie dvierka cistit aby sa Mikulas nazaj...l ked sa bude obtazovat na navstevu :-D
Prave som si uvedomil ze ten Slovensky Mikulas je ministrom zahranicnych veci takze navstevy v Kittsee spadaju do jeho kompetencie :-) . A tiez mam echo ze do novej predvolebnej kampane ma objednane nove sanky a 6 sobikov lebo bycikel dal v case krizi zosrotovat...
Dobra rada ohladom byvania: Dobre si zabezpecte kominove dvierka proti vylomeniu lebo Mikulas so svojimi pomocnikmi bere vsetko co vidi aj nevidi, to mam z dlhorocnych skusenosti zo Slovenska
PS: s tymi sobikmy som sa pomilil prepacte, je to 6 medvedov. a preco lebo medved dovi dopo.
Profilova fotka
@foxo aaale, moze odparkovat rovno medzi autami... boh vie ci ten komin by bol dost siroky, predsalen take vrece koli mne by musel tahat
Naozaj už len 9 / 16 dní??! už môžem mať aj cestovnú horúčku? :-)) pekný deň, susedia :-)
@slavkalala ...boze 16 dni,uz ma krce tahaju.... :-( to uz aj dzarovi dosiel film,tusim ,asi alebo ....
ahojte chystam sa precitat si, co noveho na fore, no nic, asi akasi predcestovna horucka alebo zhanka po krabiciach @slavkala slavka presne toto slovo mi preletelo hlavou este predtym nez som si precitala tvoj prispevok, asi susedska telepatia :-) pekny den aj vam vsetkym
@foxo nedošiel, bol som v sobotu urobiť pár záberov, ale tak ma zaskočila vonkajšia kľučka na vchodových dverách, že sánka dolu, ako na intráku, hocikedy hocikto môže prísť na návštevu :-D

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?